Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 25

Thread: Shendrrimi i resiverit digjital ne: Resiver digjital HD (High-Definition)

 1. #1

  Shendrrimi i resiverit digjital ne: Resiver digjital HD (High-Definition)

  Shendrrimi i resiverit digjital ne: Resiver digjital HD (High-Definition)
  Pershendetje te gjitheve,

  Mos din ndokush a ka ndonje pajisje shtese qe mund te vendoset ne resiver satelitor digjital dhe mandej ,ajo te shendrroi sinjalin ne Resiver satelitor digjital HD (High-Definition).
  flm

  kati

  -------------------------------------------------------------------
  Cilat kanale shqiptare transemtojne ne te gjithe satelitat:

  http://en.kingofsat.net/find2.php?po...rd=&ordre=freq

 2. #2
  Senior Member simonsatell's Avatar
  Join Date
  28-11-2007
  Posts
  176
  Uploads
  11

  Re: Shendrrimi i resiverit digjital ne: Resiver digjital HD (High-Definition)

  nuk mund te ndrrojm sw e fundit te digitalit perse cfar ndodhi a din njeri?/?

 3. #3
  Senior Member simonsatell's Avatar
  Join Date
  28-11-2007
  Posts
  176
  Uploads
  11

  Re: Shendrrimi i resiverit digjital ne: Resiver digjital HD (High-Definition)

  ketu duken njishat ndim urgjente per ndrrimin programit te hedhur nga topi ne satelit sepse keto qe ben topi na kujtojn ditet e verit me tv lura a me kuptoni apo jo ......

 4. #4
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: Shendrrimi i resiverit digjital ne: Resiver digjital HD (High-Definition)

  Quote Originally Posted by kati2 View Post
  Shendrrimi i resiverit digjital ne: Resiver digjital HD (High-Definition)
  Pershendetje te gjitheve,

  Mos din ndokush a ka ndonje pajisje shtese qe mund te vendoset ne resiver satelitor digjital dhe mandej ,ajo te shendrroi sinjalin ne Resiver satelitor digjital HD (High-Definition).
  flm

  kati

  -------------------------------------------------------------------
  Cilat kanale shqiptare transemtojne ne te gjithe satelitat:

  http://en.kingofsat.net/find2.php?po...rd=&ordre=freq
  tani per tani nuk ka......por dhe veshtire te nxjerin paisje se interesi i tyre eshte me shit aparaturat e reja......

 5. #5
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: Shendrrimi i resiverit digjital ne: Resiver digjital HD (High-Definition)

  Quote Originally Posted by simonsatell View Post
  nuk mund te ndrrojm sw e fundit te digitalit perse cfar ndodhi a din njeri?/?
  Me softin e fundit e kane kufizuar resiverin qe te mos pranoje sw nga porta com por se shpejti do ket zgjidhje dhe per ket problem.....

 6. #6
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Shendrrimi i resiverit digjital ne: Resiver digjital HD (High-Definition)

  E vetmia menyre per te mos patur kokeçarie me firmwaret e dekoderave te digitalbit eshte bojkotimi, ose e thene ndryshe mosblerija e aparateve qe leshon ne qarkullim digitalb.
  kjo qe ben digitalbi me kuiton kohen e komunismit, qe kanaleve ITALIANE,GREKE DHE SLLAVE u vinte zhurmues qe mos i shikonim.
  kjo qe ben digitalbi eshte ne kundershtim te plote me normat nderkombetare per te drejtat e informimit te publikut.
  çdo njeri nga ne ka te drejte te informohet ne menyren qe i pelqen,pa qene nevoja te marre informacion te imponuar dhe te kushtezuar.
  BOJKOT APARATEVE DIGITALB.
  BOBI

 7. #7
  Senior Member
  Join Date
  07-02-2007
  Posts
  233
  Uploads
  0

  Re: Shendrrimi i resiverit digjital ne: Resiver digjital HD (High-Definition)

  Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
  E vetmia menyre per te mos patur kokeçarie me firmwaret e dekoderave te digitalbit eshte bojkotimi, ose e thene ndryshe mosblerija e aparateve qe leshon ne qarkullim digitalb.
  kjo qe ben digitalbi me kuiton kohen e komunismit, qe kanaleve ITALIANE,GREKE DHE SLLAVE u vinte zhurmues qe mos i shikonim.
  kjo qe ben digitalbi eshte ne kundershtim te plote me normat nderkombetare per te drejtat e informimit te publikut.
  çdo njeri nga ne ka te drejte te informohet ne menyren qe i pelqen,pa qene nevoja te marre informacion te imponuar dhe te kushtezuar.
  BOJKOT APARATEVE DIGITALB.
  BOBI

  Plotësisht dakort me ty BOBI BLU!

 8. #8
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: Shendrrimi i resiverit digjital ne: Resiver digjital HD (High-Definition)

  Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
  E vetmia menyre per te mos patur kokeçarie me firmwaret e dekoderave te digitalbit eshte bojkotimi, ose e thene ndryshe mosblerija e aparateve qe leshon ne qarkullim digitalb.
  kjo qe ben digitalbi me kuiton kohen e komunismit, qe kanaleve ITALIANE,GREKE DHE SLLAVE u vinte zhurmues qe mos i shikonim.
  kjo qe ben digitalbi eshte ne kundershtim te plote me normat nderkombetare per te drejtat e informimit te publikut.
  çdo njeri nga ne ka te drejte te informohet ne menyren qe i pelqen,pa qene nevoja te marre informacion te imponuar dhe te kushtezuar.
  BOJKOT APARATEVE DIGITALB.
  BOBI
  Dhe une shum dakort jam me ty..... por per ata qe i kane blere si i behet.......????

 9. #9

  Re: Shendrrimi i resiverit digjital ne: Resiver digjital HD (High-Definition)

  Gjetja me bukur e fjaleve.....Lum ai qe e ka provuar ate kohe se vertete buke e ushqime kishte me rracjon ,,, por vlonte KANOCJA...gjithe naten syte poc.
  Ku le gje pa gjetur Shqiptari edhe une mendoj se do te kete zgjidhje shpejt.

  Nje zgjidhje mund te jete me JTAG.... Si mendoni JU..

 10. #10
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: Shendrrimi i resiverit digjital ne: Resiver digjital HD (High-Definition)

  Quote Originally Posted by joher View Post
  Gjetja me bukur e fjaleve.....Lum ai qe e ka provuar ate kohe se vertete buke e ushqime kishte me rracjon ,,, por vlonte KANOCJA...gjithe naten syte poc.
  Ku le gje pa gjetur Shqiptari edhe une mendoj se do te kete zgjidhje shpejt.

  Nje zgjidhje mund te jete me JTAG.... Si mendoni JU..
  Nuk ja vlen mundimi me u mar me resiverat e DigitAlbit me Jtag.......

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

 1. Update Local orange high definition
  By drowney in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 0
  Last Post: 13-12-2009, 19:13:33
 2. New While the market for High-Definition TV (HDTV)
  By Dobe7777 in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 02-11-2009, 19:59:37
 3. Info 'The Bill' to air in high definition
  By <<ELVIS>> in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 31-05-2009, 09:46:35
 4. receiving high definition tv
  By cmgaieth in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 3
  Last Post: 28-12-2007, 11:57:45
 5. Showtime Arabia in High Definition
  By zoris in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 1
  Last Post: 12-11-2007, 23:41:07

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •