Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21

Thread: Kaon KSF 660

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  28-03-2007
  Posts
  11
  Uploads
  0

  Kaon KSF 660

  Receiveri i ri HD i Digitalbit Kaon KSF 660 !

  A ka ndokush ndonje info per kete a pachohet a jo?

  Faleminderit

 2. #2
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Kaon KSF 660

  vertet kush ka ndonje info na tregoni, vetem se kur shof ate logon e digitalb te ngjitur ne aparat nuk me shkon ne mend ta blej kurre, sikur te kishte kaon origjinal ne shitje do bleja nje te tille por jo te digitalb, megjithate kush ka ndonje experience te shpejte na tregoni c'fare behet me kete aparat, apo eshte dhe ky si te tjeret e digitalb te edituar dhe te q**e nga kjo kompani per mos me i dhene shanc njerzve te explorojne.

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  07-02-2007
  Posts
  233
  Uploads
  0

  Re: Kaon KSF 660

  Cuna une nuk kam ndonje info konkret per kete aparat, por mesa shohim, di#italb-it nuk duhet me dhene besim e ka mendjen vetem me u pasuru dhe asgje tjeter!

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  07-02-2007
  Posts
  233
  Uploads
  0

  Re: Kaon KSF 660

  Shikoni sa "madheshtor" eshte ky aparat:

  Code:
  Dekoderat KAON ndryshe nga te gjithe dekoderat e tjere nuk punojne nese seria e SmartCard nuk eshte e lidhur me nr serial te dekoderit
  
  Kjo do te thote qe: 
  1) Nje dekoder KAON punon vetem me nje SmartCard
  2) Nje SmartCard e lidhur me nje dekoder KAON NUK punon ne ASNJE dekoder tjeter
  
  Kompania Digit Al b do te shese dekodera KAON ne tre menyra te ndryshme:
  
  1) Dekoder Kaon+ SmartCard me seri te lidhura te lidhura qe ne magazine.
  Keta dekodera jane per Kliente qe bejne blerjen e pare dhe jane gati per tja dhene klientin. Sapo Klienti te hedhe abonimin ne SmartCard cdo gje funksionon normalisht
  KUJDES! Duhet sqaruar klienti qe Smart Carta e re qe sapo bleu do I funksionoje vetem me kete dekoder
  
  2) Dekoder Kaon pa SmartCard
  Keta dekodera do shiten per klientet qe kane nje Dekoder tjeter+SmartCard te DGA dhe duan te shikojne kanalet e reja dhe ato HD.
  
  Ne kete rast duhet shitesi duhet te instruktoje klientin qe pasi te instaloje dekoderin KAON duhet te telefonoje tek Help Desku (kujdesi per klientin)i DGA
  
  dhe aty duhet te jape
  
  Nr Serial te dekoderit KAON (6 shifrat e fundit) 
  
  si dhe SmartCard qe do te perdore me kete decoder . 
  
  HelpDesku ben lidhjen e serive, nje procedure qe zgjat me pak se 1 minut
  
  KUJDES! Duhet sqaruar klienti qe SmatCard qe do fusi ne dekoderin KAON nuk do funksionoje me ne dekoderin e meparshem
  
  
  3) Nderrimi I dekoderave meparshem HD te Digitalb me dekoderin e ri KAON
  Digitalb do beje nderrimin nje per nje te gjithe dekoderave HD Globaltec te DGA , pa kosto ekstra per klientin. Kjo procedure do filloje ne mes te muajit Maj (deri sa te vije furnizimi I plote me dekodera KAON) 
  
  Ne kete rast duhet instruktuar klienti qe te paraqitet tek distributori ku e ka blere dekoderin
  e qe do te nderroje 
  
  me SmartCard+ Dekoderin Globaltec 
  
  dhe pasi te kryhet nderrim (vetem I dekoderit) 
  duhet te telefonoje tek HelpDesku (kujdesi per klientin) DGA 
  
  dhe aty duhet te jape Nr Serial te dekoderit KAON (6 shifrat e fundit) 
  si dhe Nr e SmartCard qe do do te perdoret me kete dekoder.
  
  HelpDesku ben lidhjen e tyre, nje procedure qe zgajt me pak se 1 minut
  
  KUJDES! Duhet sqaruar klienti qe SmatCard qe do fusi ne dekoderin KAON do funksionoje vetem ne kete dekoder
  
  Eshte shume e rendesishme te sqarohen te gjithe distributoret dhe klientet qe pas nje fare kohe (rreth 2-3 muaj) kanalet e reja te DGA ne Satelit si dhe 6 kanalet HD do mund te shikohen VETEM me dekoderin KAON

 5. #5
  Member neo17's Avatar
  Join Date
  07-09-2006
  Location
  Albania
  Posts
  74
  Uploads
  1

  Re: Kaon KSF 660

  kjo po qe eshte e futme.keto te digitalb gjithmone te lene te habitesh.hec e gjeja kesajt pastaj.keto ja fusin dhe sky me gjithe keto gjera per zotin. besoj se dhe ky dekoder do kete ndonje program origjinal qe ta hedhi ne ere programin e digitalb.

 6. #6
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Kaon KSF 660

  flmn per informacion bledar,
  me cpashe aty pasi te blej aparatin do e kaloj kohen vetem duke ndenjur tek dyqani ku e bleva dhe ne telefon me helpdesk, per mos me thene eshte ndaluar te explorosh, pasi nuk te mundeson, pervec se ato qe te ofron kompania.
  Sa me shume lexon per digitalb aq me shume te behet mos jesh pjese e kesaj platforme hajdutesh.

  Shume e cuditshme se si gjejme menyren per te censuruar edhe sot ne vitin 2008, me vjen me qeshur me reklamat qe ben digitalb ketu ne tirane qe jane aq qesharake po aq dhe te neveritshme, eshte i 5 aparat qe nxjerr ne treg dhe po i corodit njerzit fare me keto budalliqe qe bejne, blej ket se kemi shtuar 1000 kanale, dhe keto kanale jane po ato qe ne i shofim sipas deshires tone dhe jo deshires se digitalb, mean vh1, national geographic, mtv, mediaset etc... FREE

  Kini Kujdes
  Mos bini pre e ketyre provokimeve, me mir bleni nje aparat qe eshte i pershtatshem per platforma te ndryshme duke perfshire dhe digitalb, se sa te bleni nje produkt te manipuluar nga digitalb.

  Edit:
  teksa po shikoja lyngsat sic bej zakonisht per te pare update te frekuencave dhe kanaleve po vej re shif ca kanalesh lejne hapur keto:

  Neser TV MPEG-4
  BBF MPEG-4
  Tirana TV MPEG-4
  Supersonic TV MPEG-4


  e pse nuk lejne hapur per test ndonje kanal te hajrit, por na lejne kanal me katunar, dhe me kengetar ordiner? who ***** needit?,
  pse jemi i vetmi komb ku nga shkalla 1 ne 10 e kanaleve 8 i kemi te bllokuara dhe 2 te lira,
  ske ci bo, hajdutllik gjithanej :)

 7. #7
  Senior Member
  Join Date
  07-02-2007
  Posts
  233
  Uploads
  0

  Re: Kaon KSF 660

  Quote Originally Posted by Wingsofdarkness View Post
  flmn per informacion bledar,
  me cpashe aty pasi te blej aparatin do e kaloj kohen vetem duke ndenjur tek dyqani ku e bleva dhe ne telefon me helpdesk, per mos me thene eshte ndaluar te explorosh, pasi nuk te mundeson, pervec se ato qe te ofron kompania.
  Sa me shume lexon per digitalb aq me shume te behet mos jesh pjese e kesaj platforme hajdutesh.

  Shume e cuditshme se si gjejme menyren per te censuruar edhe sot ne vitin 2008, me vjen me qeshur me reklamat qe ben digitalb ketu ne tirane qe jane aq qesharake po aq dhe te neveritshme, eshte i 5 aparat qe nxjerr ne treg dhe po i corodit njerzit fare me keto budalliqe qe bejne, blej ket se kemi shtuar 1000 kanale, dhe keto kanale jane po ato qe ne i shofim sipas deshires tone dhe jo deshires se digitalb, mean vh1, national geographic, mtv, mediaset etc... FREE

  Kini Kujdes
  Mos bini pre e ketyre provokimeve, me mir bleni nje aparat qe eshte i pershtatshem per platforma te ndryshme duke perfshire dhe digitalb, se sa te bleni nje produkt te manipuluar nga digitalb.

  Edit:
  teksa po shikoja lyngsat sic bej zakonisht per te pare update te frekuencave dhe kanaleve po vej re shif ca kanalesh lejne hapur keto:

  Neser TV MPEG-4
  BBF MPEG-4
  Tirana TV MPEG-4
  Supersonic TV MPEG-4

  e pse nuk lejne hapur per test ndonje kanal te hajrit, por na lejne kanal me katunar, dhe me kengetar ordiner? who ***** needit?,
  pse jemi i vetmi komb ku nga shkalla 1 ne 10 e kanaleve 8 i kemi te bllokuara dhe 2 te lira,
  ske ci bo, hajdutllik gjithanej :)
  Pershendetje Wingsofdarkness!
  Sic e thashe me siper, nuk me pelqen fare sjellja e di#italb-it.
  Me ty bie dakort ne nje pike:
  Kini Kujdes
  Mos bini pre e ketyre provokimeve, me mir bleni nje aparat qe eshte i pershtatshem per platforma te ndryshme duke perfshire dhe digitalb, se sa te bleni nje produkt te manipuluar nga digitalb.

  Kurse ato kanale shqiptare i kane futur per te vetmen arsye; me rrjep shqiptaret jashte shqiperise. Ne te gjithe e dime sa atdhedashes jane Shqiptaret!

 8. #8
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Kaon KSF 660

  ka mundesi te jete SUNNY AT10000 HD nje nga klonet
  AT 11000 HD SATELLITE RECEIVERS
  [+] Zoom

  Technical Details

  MPEG-2 DIGITAL & FULLY DVB-S COMPLIANT
  LANGUAGES; ENGLISH, TURKISH, NEDERLANDS FRENCH, GERMAN
  FAST AUTO PROGRAMMING AND USER FRIENDLY INSTALLATION
  MAX 4080 CHANNELS & MAX 50 SATELLITES (TV & RADIO PROGRAMMABLE)
  USEFUL TRANSPONDER EDITING AND SEARCH
  POWERFUL CHANNEL CONTROL WITH FAVORITES, LOCK, MOVE, DELETE, SKIP
  SIGNAL STRENGTH DISPLAY IN INSTALLATION & INFORMATION VIEW
  POWERFUL EPG USING NOW/NEXT AND 7 DAYS
  CHANNELS SORTING BY A-Z, Z-A, LOCK AND BY CAS
  FAST CHANNEL SWITCHING TIME LESS THAN 1 SECOND
  VARIABLE ASPECT RATIO WITH LETTER BOX, 4:3 AND 16:9
  ZOOM FEATURES

 9. #9

  Re: Kaon KSF 660

  Kujdes!
  Dikush pak me lart ka shkruar per keta aparate KAON.Mos i blini kot me mendimin se mund t'i riprogramoni me softin e dikujt tjeter.Aparati KAON do te ciftezohet me karten dhe kete gje do ta beje kompania digitalb.N.q.s. nuk beni ciftezimin nuk do te mund te shihni kanalet digitalb ne HD.Duhet ta harroni kete histori qe ne blerje.Blerja e ketyre aparateve eshte edhe fundi i historise. Ajo karte qe do te ciftezohet me aparatin KAON nuk mund te punoje me me asnje aparat tjeter i cfaredo lloji qofte ai.Gjeja me e mire qe mund te beni eshte t'u qendroni larg ketyre aparateve(do te jete humbje paresh) dhe te harroni per nje fare kohe HD ne shqip.

 10. #10
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Kaon KSF 660

  VINCEN74 nuk mund te jem plotesisht dakort me mendimin tend, sepse besoj se pote jete e vertete digitalbi bie me komet e veta mrena, sepse pote jete siç thu ti, digitalbi ti mabaj per vete, ashtu si i ma sky i italise
  qe ne ne itali i quajme cessobox ose skyfobox qe do te thote aparat muti dhe aparati shpif,dhe per kete arsye sky na çau derrasat tu na mor ne telefon me u abonu.
  ma merr menja se digitalbi nuk besoj ta bej kete gabim.
  megjithate une ju keshilloj te blini aparate te hapura multicas keshtu kemi nje arsye me shume per te harxhuar me pak pare
  shnet.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

 1. Question kaon ksc 570 dead.kaon morto.aiuto
  By riky222000 in forum Kaon
  Replies: 2
  Last Post: 04-01-2009, 19:13:04
 2. Question kaon ksc 570 dead.kaon morto.aiuto
  By riky222000 in forum Italian / Italiano
  Replies: 0
  Last Post: 02-01-2009, 17:39:16
 3. Replies: 1
  Last Post: 06-05-2006, 11:48:02
 4. kaon
  By chistera™ in forum English (UK)
  Replies: 0
  Last Post: 25-01-2006, 22:31:35

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •