Results 1 to 7 of 7

Thread: Mund te ndodhe dhe keshtu?

 1. #1
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Mund te ndodhe dhe keshtu?

  PERSHENDETJE,
  Sot po levizja nje nga parabolat dhe po e drejtoja per tek AMOS 4 grade perendim, por duke bere search per cudi shikoja dhe Atlantic Bird 3 5 grade perendim, nuk me kishte ndodhur kurre me pare qe me nje parabole 90cm me koke teke te kap dy pozicione. Mund te ndodhi dhe keshtu qe te kapesh 2 pozicione me nje parabole dhe nje koke? apo ngaqe dy satelitet jane 1 grade larg njeri tjetrit dhe mund te kapen? kualiteti nuk ishte keq 65% per te dy pozicionet shume e habitshme? kush ka ndonje experience ose info?

 2. #2

  Re: Mund te ndodhe dhe keshtu?

  Ne Tirane kap deri 30W

 3. #3
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Mund te ndodhe dhe keshtu?

  ne fakt mesazhi dhe pyetja ishte tjeter, sigurisht me 90cm mund te kapesh nga 30 east deri ne 30 west ne tirane, por te kapesh dy satelita me nje parabole dhe nje koke, pa diseqc kjo me habit mua.? :)

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  07-02-2007
  Posts
  233
  Uploads
  0

  Re: Mund te ndodhe dhe keshtu?

  Quote Originally Posted by Wingsofdarkness View Post
  PERSHENDETJE,
  Sot po levizja nje nga parabolat dhe po e drejtoja per tek AMOS 4 grade perendim, por duke bere search per cudi shikoja dhe Atlantic Bird 3 5 grade perendim, nuk me kishte ndodhur kurre me pare qe me nje parabole 90cm me koke teke te kap dy pozicione. Mund te ndodhi dhe keshtu qe te kapesh 2 pozicione me nje parabole dhe nje koke? apo ngaqe dy satelitet jane 1 grade larg njeri tjetrit dhe mund te kapen? kualiteti nuk ishte keq 65% per te dy pozicionet shume e habitshme? kush ka ndonje experience ose info?
  Pershendetje Wingsofdarkness!

  Nje gje e tille eshte e mundur. edhe tek une po ta cosh parobolen tek AMOS kap Atlantic Bird ose e kunderta. Sic vete e ke thene satelitet jane shume afer njeri-tjetrit (1grad diference). 1grad diference nuk eshte ndonje largesi e madhe; psh ne kemi hotbirdin 13e por ai mund te kapet edhe 12e sigurisht me nje ulje sinjali.

 5. #5
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Mund te ndodhe dhe keshtu?

  flmn per konfirmimin bledar, se kisha menduar edhe pse nje grade afer njeri tjetrit mund te kapen te dyja, shume e mire kjo gje :)

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  07-02-2007
  Posts
  233
  Uploads
  0

  Re: Mund te ndodhe dhe keshtu?

  Quote Originally Posted by Wingsofdarkness View Post
  flmn per konfirmimin bledar, se kisha menduar edhe pse nje grade afer njeri tjetrit mund te kapen te dyja, shume e mire kjo gje :)
  e vertete eshte qe ashte e mire kjo gje, pasi shohim dy satelit njekohesisht me nje koke. Por te tilla raste jane shume te rralla, per me teper qe satelitet ne fjale nuk jane maksimumi, nisur nga kanalet qe ofrojne keto dy satelite.

 7. #7
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Mund te ndodhe dhe keshtu?

  E vertet, aty ke AB3 nuk ke ca shef pervec Europa7 qe berluska po ben perpjekje me e mbyll, aty ke W2 ja doli, tani po do me e mbyll dhe ketu ke AB3, te tjerat franceze i shofim me TPS, sikur te ishte ne mode nagra3 mbase mund te shijonim ket Mediaset Premium aty ka ca kanale interesante vertet. Ato te tjerat ne Cband skemi bere experiemente.

  Ndersa ketu ke Amos te mbysin ruset dhe Eu Lindore qe skam ndonje interes pasi i shof ke Thor, vetem megasport per ndonje futboll rus kur vejme skedina eshte ca i hajrit.

  Paketa Yes e Izraelit duket shume interesante, ce do se nuk eshte per ketu ne EU, dhe aq me teper Videoguard :down:

  Megjithse, po te shofesh tek Lyngsat, jane shtuar ca si shume satelitet qe luajne nga nje grade prej njeri tjetrit, vec popullimi me kanale dhe pak shanc qe te jene te thyera do na kenaqi dhe me shume.

Similar Threads

 1. Si mund ta instaloj NAGRA 3
  By xoninet in forum Albanian / Shqip
  Replies: 7
  Last Post: 30-01-2010, 20:35:14
 2. si mund te fut .key file ne satellite?
  By andiii_7 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 20
  Last Post: 16-08-2009, 11:48:44
 3. New kush mund tė me ndihmoj
  By lapushi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 01-05-2009, 00:20:44
 4. Question si mund ta bej me emu key
  By kapoaug in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 02-02-2009, 17:03:14

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •