Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19

Thread: RTV21 & KTV (kohavision)

 1. #1
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  RTV21 & KTV (kohavision)

  persh,
  U mbyllen pergjithmone rtv21 dhe ktv ke thor? qe sot ne mengjes nuk ka sinjal, duket si scramble. Po veja re here pas here javen e fundit sikur po benin prova per ta koduar serish?
  kush ka ndonje lajm...

  si mund te abonohesh vetem per keto dy kanale.
  nqs shiten kartat e tyre ca formati jane ? conax, irdeto...
  ketu ne Shqiperi, Tirane mund te gjesh karta per keto dy kanale.

  flmn kush ka ndonje info dhe poston.
  kalofshi kendshem!

 2. #2

  Re: RTV21 & KTV (kohavision)

  po ketu ne kete forum i ke frekuencat per keto 2 kanale qe jane free

  ja linku:

  http://www.satsupreme.com/showthread.php?t=43892

 3. #3
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: RTV21 & KTV (kohavision)

  tek ai link une kam postuar, por qe nga ajo kohe deri tani ca gjera jane ndryshe, rtv21 dhe kohavision duken te jene encryptuar, por une doja te dija per sa i perket abonimit ne keto dy kanale si eshte procedura, c'fare karte perdorin dhe ku shiten.

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  07-02-2007
  Posts
  231
  Uploads
  0

  Re: RTV21 & KTV (kohavision)

  Quote Originally Posted by Wingsofdarkness View Post
  tek ai link une kam postuar, por qe nga ajo kohe deri tani ca gjera jane ndryshe, rtv21 dhe kohavision duken te jene encryptuar, por une doja te dija per sa i perket abonimit ne keto dy kanale si eshte procedura, c'fare karte perdorin dhe ku shiten.
  Pershendetje Wingsofdarkness!
  Nuk do te them ndonje gje te re. Edhe tek une mesa shoh jane cryptuar sot keto kanale pasi nuk hapen (vetem rtv21 plus hapet). Nuk e di proceduren per tu abonu ne keto dy kanale, por nese marr vesh dicka do te lajmeroj.
  Nderkohe nqs e ke me ngut me pa keto kanale mund ti shohesh npm. digitalbit satelit qe sigurisht jane te kriptuara.

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  07-02-2007
  Posts
  231
  Uploads
  0

  Re: RTV21 & KTV (kohavision)

  Atehere pas nje kerkimi te vogel gjeta dicka per ty po mesa shoh nuk ia vlen fare te abonohesh per keto dy stacione te Intelsat 10-02.


  Keto dy kanale ofrohen nga AlbanicaSat:
  AlbanicaSat-i ėshtė buqeta e parė satelitore e kanaleve tė radios dhe televizionit nė gjuhėn shqipe. e themeluar me ndihmėn e kompanisė GMDS, e cila ofron shėrbime tė radiopėrhapjes nėpėrmjet satelitit dhe sistemit kabllor pėrgjatė tėrė Europės. Nė kuadėr tė kėsaj buqete satelitore tash pėr tash transmetohen programet televizive tė televizioneve nacionale kosovare RTV21 dhe KTV dhe ato tė radiove tė popullarizuara Radio Dukagjini dhe Radio 21.

  nqs shiten kartat e tyre ca formati jane ? conax, irdeto...
  Pėr tė shikuar AlbanicaSat-in, ju duhet tė kini njė marrės satelitor dhe kartelėn “IRDETO Delta Card”, qė mund ta merrni nga AlbanicaSat-i. Kartela “IRDETO Delta Card” mund tė vendoset drejtpėrsėdrejti nė shumicėn e marrėsve satelitorė ose nėpėrmjet modulit CAM.


  ketu ne Shqiperi, Tirane mund te gjesh karta per keto dy kanale.
  Nuk di qe ne tirane te kete distributore te AlbanicaSat


  Procedura e abonimit? shih tek
  Dhe ne fund embelsira
  3 muaj abonim EUR (€) 102.00
  13 muaj abonim (1 muaj falas!) EUR (€) 299.50
  Shkurt Wingsofdarkness, merr digitalbin nqs e ke te domosdoshme me pa keto kanale dhe rri rehat.

 6. #6
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: RTV21 & KTV (kohavision)

  Bledar, vertet tek Thor duken te jene coduar sic edhe kane qene me pare ne kete satelit perpara se te dilte 21+, kjo me llogjike te thjeshte u dinte qe nje dite keto dy kanale do u mbyllnin perderisa ato kishin filluar transmetimet me sistem abonimi. Por mendoja qe ajo dite "e mbylljes" do ishte pak me e larget.

  Flmn shume per informacionin e detajuar, Nuk e kam me ngut qe ti shikoj keto kanale tek DigitAlb, pasi nuk jam abonuar asnje here ketu ne tirane ku jetoj tek kjo kompani, dhe nuk e kam patur te nevojshme qe me ato cmime, dhe me ate censure qe bejne te jem members i kesaj kompanie.
  Shqyry zotit kemi paketat e botes qe na mundesojne sport, filma dhe entertainment...

  Ndersa embelsira qenka shume e sheqerosur aq sa ti hidhka dhembet ne toke para vaktit. :) te paguash aq leke per 2 kanale? paska dhe hajdute te tjere verdall, mendoja se ne shqiptaret e shqiperise e kishim si tip fiksimi kete korrjen e parave, por me cpo duket dhe kosovareve u paska hyre thelle ky ritual. Tek Rtv21 incizoja videoklipet Muzikore ne DVD Player vetem per kete isha i interesuar tek ky kanal, por nuk kam lujt mendsh te lej paret e dynjase per te bere incizime.

  RTV21+ po e lan hap dhe po e mbyllen skam ndonje interes, pasi muzika aty shoqerohet me lajme dhe nuk kam interes te bej rec.

  Pra na ngelet te shijojme Digitv ketu ke thor deri sa te kemi mundesine.

  Flmn dhe nje here bledar per kohen dhe mundimin e gjetjes dhe postimit te materialit ketu.
  Kalofsh kendshem!

 7. #7
  Senior Member
  Join Date
  07-02-2007
  Posts
  231
  Uploads
  0

  Re: RTV21 & KTV (kohavision)

  Edhe une mendoja qe dita e mbylljes e ketyre kanaleve do te ishte pak me e larget. Ndoshta gjate kesaj kohe i lane hapur meqe Kosava fitoi pavaresine dhe nga gezimi e bene kate gje. Megjithate te kenaqemi me cfare pame sa ishin hapur.

  Dhe une nuk dua te jem member i kesaj kompanie por kur je tifoz i milanit vetem me ss i sheh te gjitha ndeshjet e milanit. Kete muaj me mbaron abonimi i ss dhe po mendoj te blej nje dreambox dhe te perqendrohem me CS tek ai, por me sa shoh ketu ne tirane nuk ka dhe ne ato dy vende ku kam gjetur kane qene DM500por Klona. Per filmat:
  Shqyry zotit kemi paketat e botes qe na mundesojne sport, filma dhe entertainment...
  Cmimin e kanaleve te mesiperme nuk e vendosin ne faqen e pare ata te Albanicasat sepse po te nxirrnin njerezit menjehere do ta mbyllnin faqen. Kenaqu me videot qe ke rregjistuar deri tani ne dvd.
  Ndonje here shko tek ato kanale dhe kontrolloi nese jane hapur, sepse me sa mbaj mend ndonjehere ata i lejn hap. Do zoti vazhdojn me kete praktike.

  Respekte Wingsofdarkness!

 8. #8
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: RTV21 & KTV (kohavision)

  Persh bled, po ti milan mund ta shofesh dhe nepermjet RAI INTERNATIONAL ose sic njifet RAI AFRICA ke HB, ky rai ka eskluzive milan me duket? pardje pash Milan me Inter aty une? plus ky rai ka dhe ndeshje te tjera te kategorise se pare sidomos te djelen me 11 ke nja 3 ndeshje live me duket.

  Vallai deri tani me Paketat e Premiere, digitv, polsat, cyfra+ tps etj dhe kanale sportive si sportklube te ndryshme, telesport, galaxysport, megasport polsat sport, rai int 3, dhe shume e shume te tjera, nuk kam asnje here mungese te shof live champions te ITALI, ANGLI, GJERMANI, FRANCE. Deri tani prej shume vjetesh sja kam nevojen asnje pakete shqiptare, Vetem Spanjollet kam mungese ngaqe i here per i here skemi as d+ as cabo. Prandaj vlla hap syte neper paketat qe jane verdall dhe kodet ketej dhe andej dhe nuk do te mungoje sporti ne ekran kur te mbaroje SS jote.

  Mire e thua, sikur te nxirnin cmim kto te kosoves per keto dy kanale do skandalizonin lundruesit e Internetit.
  Ate po bej here pas here me ato TV e Kosoves, por gjate nje dite te plote shume pak i lejne te hapur maksimumi 10min, pastaj mbyllen dhe kjo ndodh 1 here ne 2 dit, sic duket kur behet ndryshimi i kodeve te sistemit te tyre mund te ndodhi ndonje pause e kodimit ose kushedi perca i lejne hapur aq pak.

  Ketu ne tirane skam lene vend duke kontrolluar per ndonje aparat cilsor por shume veshtire eshte, nuk e kuptoj pse nuk i fusin aparatet e mira, por kane ngel tek keto prodhimet e arabise. Po vdes te blej ndonje aparat korean, gjerman, italian, hollandez ose ndonje shteti tjeter qe prodhojne aparate fantastike, sidomos keto dreambox e fundit qe bejne dhe rec ne HDD brenda receiver, tamam dream come true eshte, po ce do ku ta gjej ketu :), gjithsesi kam nja dy shoke jashte shqiperise qe kemi qene qeflinj sat qe nga fillim vitet 90 kur dolen sat ketu, do i them atyre te me blejne nja 2 a 3 aparate andej e ti shijoj mire keto 3 parabola qe kam vene, por qe i kam me nja 2 aparate te lodhur si starsat.

  Do me interesonin te gjeja ketu ne tirane ca bracket per koka si puna ketyre.
  http://images.google.com/images?q=ma...ket&um=1&hl=en
  per pozicionet e perendimit, prsh me te tilla nga Thor mund te arrish deri ke Hispasati,:) shume interesante vallai, jam munduar ta ndertoj vete te tille, por do nje durim derri dhe nje precizion te pa pare, une ne matematike dhe fizik kam qene brryl, qe kshu po shpresoj ishalla fusin dhe ketu te tille aksesore, por deri tani i ka pertu bytha te gjitha pikave, ose nuk kane interes.

  Respekte dhe ty Bled,

 9. #9

  Re: RTV21 & KTV (kohavision)

  pershendetje te gjithve ,eshte e vertet qe 21 dhe ktv jan kriptuar me irdeto edhe at per gjith mon , perndryshe keto kanale jan koduar tashme , ditet ne vazhdim pritet te filloj edhe transmetimi i 21popullores tek 21 plusi, per info ma shum 038-500-900 albanicasat .

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  07-02-2007
  Posts
  231
  Uploads
  0

  Re: RTV21 & KTV (kohavision)

  Pershendetje Wingsofdarkness!

  Eshte e vertete qe RAI INTERNATIONAL neshjen e fundit qe dha ishte milan inter por kur luan milani me ndonje livorno apo reginan veshtire se e jep, madje edhe paketat e tjera qe ne hapim npm key-ve. Dikur kur u hapte d+ e kisha te sigurt me e pa milanin sepse me duket se spanjove i pelqete shume loja e milanit. Ca ti bosh kur je tifoz i cmen.

  Persai perket bracket me thone te drejten si ato te googlit si kisha pa ndonjehere. Po te bej nje sygjerim: pse nuk merr nje motorr per parabolen dhe bie rehat? Edhe une ne matematik kam qene brryl, fizika me ka pas pelqy por edhe ketu bryl kom qen, por me motorin qe i kam vene paraboles kom ra rehat. Ketu te pallati im nuk kam nje pozicion per me pa gjithshka por shoh nga 19e-7w. the qe ke 3 parabola; njeres veji motorin, bej nje porosi tek ata shoket e tu qe i ke jashte shq.,lidhe me parabolen me motorr dhe.......ca do me teper?!

  Hajt pra respekte!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. RTV21 tek paketa Digitalb
  By SkinArt in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 28-09-2008, 09:30:05

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •