Results 1 to 7 of 7

Thread: JSC Sport +1 - +2 Hotbird 13*

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  29-12-2006
  Posts
  109
  Uploads
  2

  Exclamation JSC Sport +1 - +2 Hotbird 13*

  Pershendetje! Kush mund te me ndihmoje me per futjen e celsave te aparati Vantage per kanalet JSC Sport +1 - +2 Hotbird 13* D.M.TH
  CAID ? - Provider ? - Type ? - INDEX ?
  Faleminderit dhe kalofshi MIRE.

 2. #2
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: JSC Sport +1 - +2 Hotbird 13*

  Quote Originally Posted by dadi75 View Post
  Pershendetje! Kush mund te me ndihmoje me per futjen e celsave te aparati Vantage per kanalet JSC Sport +1 - +2 Hotbird 13* D.M.TH
  CAID ? - Provider ? - Type ? - INDEX ?
  Faleminderit dhe kalofshi MIRE.
  Keto kanale punojne ne sistemin e kriptimit CW qe mbajne disa ore dhe ndrohen celsat,nuk ja vlen me u mar me te....

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  29-12-2006
  Posts
  109
  Uploads
  2

  Thumbs up Re: OK

  faleminderit miri01 por duke pare receiversat tjere dhe Vantage te BIS futen dhe CW duke perdorur (Odd Control Word) pastaj (Even Control Word) kodet keto dite jane hapur prandaj e kisha te veshtire per ti futur, megjithate FALEMINDERIT ja kalofshi mire.

 4. #4
  Member neo17's Avatar
  Join Date
  07-09-2006
  Location
  Albania
  Posts
  74
  Uploads
  1

  Re: JSC Sport +1 - +2 Hotbird 13*

  jsc +1 i mbajne disa dite ato kode pastaj nderrohen. tek dreamboxi im une i kam hapur per disa dite por nuk besoj se i futen njesoj kodet dreamit me vantage.

 5. #5
  Member sajjmo's Avatar
  Join Date
  16-11-2006
  Location
  earth
  Posts
  91
  Uploads
  2

  Re: JSC Sport +1 - +2 Hotbird 13*

  pershendetje Neo edhe une kam dream box 500s por nuk e di sesi vendosen kodet mund te me ndihmosh?

 6. #6
  Member neo17's Avatar
  Join Date
  07-09-2006
  Location
  Albania
  Posts
  74
  Uploads
  1

  Re: JSC Sport +1 - +2 Hotbird 13*

  n.q.s perdor cccam duhet ti ndryshosh kodet constant.cw. aty gjej rreshtin e jsc dhe fut kodin e ri dhe pastaj ne rregull.

 7. #7
  Awaiting Email Confirmation
  Join Date
  05-09-2008
  Posts
  3
  Uploads
  0

  Re: JSC Sport +1 - +2 Hotbird 13*

  Tug goni a kini mundesi mem tregu se si mundem me rregulli e kam ble nje dr500 dhe nuk po muj me me shiku asnje program kanalet shqip dhe frangjishte. Kur e kam ble ne ks ka qen i rregulluar por i kam fshi te gjith konfigurimin e tashte pe kshyri veq alsaatin mu ka ba kryt alsaat ju lutem edhe nje her nese keni mundesi mem tregu se si mundem ta ggegulloj f.l.m

Similar Threads

 1. Replies: 2
  Last Post: 14-09-2009, 17:27:27
 2. New art , absat(hotbird) jsc sport (hotbird)
  By koukouwa2 in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 0
  Last Post: 21-07-2009, 02:07:54
 3. art , absat(hotbird) jsc sport (hotbird)
  By koukouwa2 in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 0
  Last Post: 18-07-2009, 13:46:56
 4. New art , absat(hotbird) jsc sport (hotbird) skyit skyuk newcs
  By koukouwa2 in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 0
  Last Post: 10-07-2009, 15:46:24
 5. jsc sport nilsat art hotbird absat hotbird
  By shareexchange in forum Gbox Exchange: Local
  Replies: 0
  Last Post: 25-02-2009, 04:39:59

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •