Results 1 to 6 of 6

Thread: Ndihme per instalimin e ASTRA!!!

 1. #1
  New Member
  Join Date
  02-06-2007
  Posts
  4
  Uploads
  0

  Question Ndihme per instalimin e ASTRA!!!

  Sapo bleva nje aparat conaxHD te Digitalbit dhe nuk mund te instaloj kanalet e Astres. Mund te me ndihmoje njeri? Faleminderit per vemendjen.

 2. #2
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: Ndihme per instalimin e ASTRA!!!

  Quote Originally Posted by art_hox View Post
  Sapo bleva nje aparat conaxHD te Digitalbit dhe nuk mund te instaloj kanalet e Astres. Mund te me ndihmoje njeri? Faleminderit per vemendjen.
  Conax hd te DigitAlbit me duket sikur nuk ka,mos e ke fjalen per KAON hd qe shet DigitAlb...?pervec EUTELSAT W2 DHE HOTBIRD 1....6 NUK MUND TE INSTALOSH SATELIT TJETER,ky resiver eshte i kufizuar qe nuk te lejon me vendos satelite te tjere pervec ketyre qe thashe,mendimi im eshte se ke gabuar qe ke mare ket lloj resiveri qe nuk te afron asgje ekstra...

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  07-02-2007
  Posts
  233
  Uploads
  0

  Angry Re: Ndihme per instalimin e ASTRA!!!

  Quote Originally Posted by art_hox View Post
  Sapo bleva nje aparat conaxHD te Digitalbit dhe nuk mund te instaloj kanalet e Astres. Mund te me ndihmoje njeri? Faleminderit per vemendjen.
  Besoj se e ke fjalen per KAON hd. Ashtu si tha miri01 di#italbi ofron aparate teper te kufizuara (vetem eutel. dhe hotb. ke per te pare me ate).
  Edhe per mendimin tim ke bere gabim qe ke blere ate aparat. Nqs e ke marre per kanalet shqiptare mund te them qe gabim s'ke bere, por s'ke cfare te besh.Di#italbit eshte me ja .... lere se s.po prish fjalorin.

 4. #4
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Ndihme per instalimin e ASTRA!!!

  pershendetje, edhe nje miku im kishte marre nje te tille por nuk pata kohe ta studjoj mire, si aparat eshte shume i bukur dmth si strukture e ndertuar, por ate pune qe kane bere kto fis q**** e digitalb qe kane hequr opsionet e ADD SAT, dhe i kane zevendesuar me ato qe i do palla atyre eshte nje ka*llik me brire. Sikur ky aparat te ishte i lire full me funksionet e tije, me vrap do ta bleja nje se ishte i pa pame.

  Nje pyetje kam une, keto KAON ose SUNNY me duket se jane klon i tyre, HD a bejne dhe per MPEG 2?

  Kto DIGITALB jane gjakpirsa si PRODUCT dhe si STAFF, per zotin mu me sjellin alergji.

 5. #5
  Member
  Join Date
  16-01-2008
  Location
  norway
  Posts
  40
  Uploads
  0

  Re: Ndihme per instalimin e ASTRA!!!

  --------------------------------------------------------------------------------

  hej cuna...para 2 javesh bleva nje aparat kaon te digitalbit...por qe kur e vendosa kam sinjal te dobet...antena sme ka levizur...i kam nderruar kokat per ta provuar se mos e kishin fajin ato por pa rrezultat...sa prishet koha apo bie ndonje ves shi kanalet hd me ikin...sinjalin e kam 80% kurse kualiteti 60-62%...parabolen e kam te madhe 1.2m..nuk e di se ku qendron problemi dhe cfare mund te bej....ju lutem me jepni ndonje mendim se ku mund te jete difekti ose cfare duhet te beje....

 6. #6

  Re: Ndihme per instalimin e ASTRA!!!

  Quote Originally Posted by art_hox View Post
  Sapo bleva nje aparat conaxHD te Digitalbit dhe nuk mund te instaloj kanalet e Astres. Mund te me ndihmoje njeri? Faleminderit per vemendjen.
  Hej shoku problemi qe ke ti ka nje zgjidhje Nese ke vendosur te futesh kanalet e asteres mjafton qe ne ven te hotbirdit te imagjinosh qe ke astren dhe pasi te regullosh diseqc pra eutelsat w2 port1 dhe hotbird port 2(astra) kjo nese ke lnb2 dhe bej kerkimin e sat hotbird(astra) dhe do te te dalin te gjitha kanalet e astres (((ka mundesi qe kur ben kerkimin e kanaleve aparati kaon HD te beje edhe marjen e Tp,. te astres
  cao......

Similar Threads

 1. SES Astra & Canal Digitaal: Astra 23,5 transponder met themazenders wordt MPEG4
  By tokoroko in forum Het Laatste Satelliet TV Nieuws
  Replies: 0
  Last Post: 11-09-2009, 07:40:11
 2. Question Ndihme
  By aldo224 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 13-08-2009, 17:27:20
 3. New Astra reports 420,000 Astra 23.5 homes
  By <<ELVIS>> in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 10-04-2009, 09:31:48
 4. ndihme
  By ahmeti in forum Albanian / Shqip
  Replies: 6
  Last Post: 24-12-2008, 23:16:21
 5. Question Ndihme
  By tironci in forum Albanian / Shqip
  Replies: 9
  Last Post: 01-11-2008, 19:32:48

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •