Results 1 to 10 of 10

Thread: hello

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  06-12-2007
  Posts
  142
  Uploads
  0

  hello

  kush eshte softi i fundit per vantage te serise 1xx qe mund te hapi kanalet e TPS?

 2. #2
  VIP Member mici2's Avatar
  Join Date
  16-09-2006
  Location
  croatia
  Posts
  489
  Uploads
  1,661

  Re: hello

  Quote Originally Posted by shpetim View Post
  kush eshte softi i fundit per vantage te serise 1xx qe mund te hapi kanalet e TPS?
  tps nuk punon ne shumicen e resivereve

 3. #3

  Re: hello

  o miro po cfare kablli duhet per Jtag qe te programohet flashi i ods 3000c se jam mundu me e lidh me rs 232 po nuk lidhet...

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  06-12-2007
  Posts
  142
  Uploads
  0

  Re: hello

  Pse tek vantage te serise 1xx nuk veprojne celsat dcw per te hapur kanalet sportive te JSC ne hotbird dhe nilesat si tek mjaft resevera te tjere qe i kane hapur keto dite.

 5. #5
  VIP Member mici2's Avatar
  Join Date
  16-09-2006
  Location
  croatia
  Posts
  489
  Uploads
  1,661

  Re: hello

  Quote Originally Posted by ALBANIA2008 View Post
  o miro po cfare kablli duhet per Jtag qe te programohet flashi i ods 3000c se jam mundu me e lidh me rs 232 po nuk lidhet...
  duhet te keshe kabelin origjinal jtag dhe programet e pershtatura per resiverin tend.jtag nuk mund te behet me rs 232 kebel.....pershendetje mici2

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  06-12-2007
  Posts
  142
  Uploads
  0

  Angry Re: hello

  Qe me 26 qershor nuk kam gjetur soft. te ri per vantage 1xxx.Si duket e kane harruar fare.

 7. #7
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: hello

  Quote Originally Posted by ALBANIA2008 View Post
  o miro po cfare kablli duhet per Jtag qe te programohet flashi i ods 3000c se jam mundu me e lidh me rs 232 po nuk lidhet...
  para se te postoj JTAG duhet te japesh ene nji pergjigjje?!
  1.hap dekoderin
  2.verifiko memorien flash (psh.39vf160)
  3.verifiko STI procesor (sti.5812)
  4.verifiko qe ne board te jete prezent kroni per JTAG?!(20 pin)
  nqs eshte,at'her OK
  nqs jo, duhet me i saldu
  shnet

 8. #8
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: hello

  Quote Originally Posted by shpetim View Post
  qe me 26 qershor nuk kam gjetur soft. Te ri per vantage 1xxx.si duket e kane harruar fare.
  momentalish ne vantage jane te gjitha paketat e mundshme auto,,keshtu qe nuk kane pse te nxjerin sw te re,,,

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  06-12-2007
  Posts
  142
  Uploads
  0

  Re: hello

  Pjeserisht dakort me Mir01 por softi ifundit i vantage ka disa te meta--.Nuk hap kanalet kryesore te Premiere qe punojne me taston F1,TPS nuk e hap si tek disa resevira te tjere,nuk njeh celsat DCW per buketen MAXTV ne W2 dhe per kanalet sportive JST123 apo RTVI ne Hotbird gjithashtu shume celsa me biss nuk punojne.Megjithate une jam fans i Vantage dhe jam i kenaqur me kete resever.

 10. #10
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: hello

  Quote Originally Posted by shpetim View Post
  Pjeserisht dakort me Mir01 por softi ifundit i vantage ka disa te meta--.Nuk hap kanalet kryesore te Premiere qe punojne me taston F1,TPS nuk e hap si tek disa resevira te tjere,nuk njeh celsat DCW per buketen MAXTV ne W2 dhe per kanalet sportive JST123 apo RTVI ne Hotbird gjithashtu shume celsa me biss nuk punojne.Megjithate une jam fans i Vantage dhe jam i kenaqur me kete resever.
  Per F1 qe nuk funksinon,,ok,por paketat qe thua hapen,,,mer nje softcam te plote dhe jane ok,,

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •