Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20

Thread: nje sqarim

 1. #1
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  nje sqarim

  me falni kam lexuar me perpara se tek aparaturat e vjetra hd (darkbox)qe dha digitalbi dhe me pas tha ti nderrojme punojne disa seri te vjetra kartash per te pare hd kanalet d/albit a i di jeri se cila karate i hap .a mund te na i thot dikush.falimnderit

 2. #2
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: nje sqarim

  not tested!

 3. #3
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: nje sqarim

  guide!

 4. #4
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: nje sqarim

  Quote Originally Posted by tamo View Post
  me falni kam lexuar me perpara se tek aparaturat e vjetra hd (darkbox)qe dha digitalbi dhe me pas tha ti nderrojme punojne disa seri te vjetra kartash per te pare hd kanalet d/albit a i di jeri se cila karate i hap .a mund te na i thot dikush.falimnderit
  Jo vetem ne darkbox por ne te gjith resiverat HD nga 0142201xxxxx-x deri ne 0142205xxxxx-x...

 5. #5
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: nje sqarim

  rrofsh miro.sheqyr ka ka pak levizje forumi jone

 6. #6
  VIP Member mici2's Avatar
  Join Date
  16-09-2006
  Location
  croatia
  Posts
  489
  Uploads
  1,661

  Re: nje sqarim

  pershendetje te gjitheve mici2 nese keni ndonje problem me resiverin lirisht lajmerohuni

 7. #7
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: nje sqarim

  Quote Originally Posted by mici2 View Post
  pershendetje te gjitheve mici2 nese keni ndonje problem me resiverin lirisht lajmerohuni
  pershendetje MICI2,
  nje shok me ka sjelle nj e GDS 7000 CX qe ndizet dhe bllokohet ne menyne kryesore,pasi tentova ta azhornoj me softin e DARK-box.
  meqe nuk ka porte seriale si i bohet me e riprogramuar?!
  te uroj shendet.

 8. #8
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: nje sqarim

  merre boot force api. si fillim merr nje fllash disk usb stik vendos api file vetem fut usb stik tek vendi tek karta mbyll reciverin off nga mbrapa ne te njejten kohe mban shtyp butonin perpara ricverit power buton dhe volum +ne te djathte ndez aparaturen dhe mban per disa sekonda shtyp butonat heq te paren dore nga butoni power dhe mban akoma volumin +ne te djathte do te shikosh se stikaki usb do ti ndizet drita dhe ne display perpara do te shkruaj api burn....do te presesh deri sat te lexoje end .mbyll aparaturen dhe e hap ka mundesi qe te ngjisi pak por pret gjithmon deri sa te .....hyn ne menu usb dhe vendos softin origjinal.

 9. #9
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: nje sqarim

  ja ku e ke

 10. #10
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: nje sqarim

  merri shoku

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •