Results 1 to 4 of 4

Thread: ndihme me kaon

 1. #1
  Member
  Join Date
  16-01-2008
  Location
  norway
  Posts
  40
  Uploads
  0

  ndihme me kaon

  --------------------------------------------------------------------------------

  hej cuna...para 2 javesh bleva nje aparat kaon te digitalbit...por qe kur e vendosa kam sinjal te dobet...antena sme ka levizur...i kam nderruar kokat per ta provuar se mos e kishin fajin ato por pa rrezultat...sa prishet koha apo bie ndonje ves shi kanalet hd me ikin...sinjalin e kam 80% kurse kualiteti 60-62%...parabolen e kam te madhe 1.2m..nuk e di se ku qendron problemi dhe cfare mund te bej....ju lutem me jepni ndonje mendim se ku mund te jete difekti ose cfare duhet te beje....

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  03-09-2007
  Posts
  112
  Uploads
  0

  Re: ndihme me kaon

  e ke parabolen te deformuar ose nuk e ke centruar mire dhe koka duhet te jete 0.3db per te punuar mire.

 3. #3
  Member
  Join Date
  16-01-2008
  Location
  norway
  Posts
  40
  Uploads
  0

  Re: ndihme me kaon

  flm per pergjigjen por si duhet te veproj atehere..parabola duket ne rregull dhe ne ate pozicion qe eshte kam snjalin maksimal..po ta leviz me ikin te gjitha kanalet..parabolen kam 2 muaj qe e kam blere...nuk di cfare ti bej..ma huqi trunin fare..kanalet e tjera skane problemvetm me kanalet e digitalbit kam problem...

 4. #4
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: ndihme me kaon

  Qe te zgjidhesh ket problem te duhen:

  1. nje aparat tjeter qe te matesh sinjalin

  2.nje kabell prove

  mund te jete problemi tek kablli

  mund te jete tek kokat(lnb)

  se keto frekuencat e dga jane shume me sinjal te dobet,por me parabole 1.20 cm duhet te kapesh sinjal te mire.

  dhe nqs se ke mundesi te shikosh nga antena >>tv eshte mire se orijentohesh sakte me veprimet..

Similar Threads

 1. Ndihme kaon ksf 660
  By gllafas in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 05-02-2009, 13:46:05
 2. Question kaon ksc 570 dead.kaon morto.aiuto
  By riky222000 in forum Kaon
  Replies: 2
  Last Post: 04-01-2009, 19:13:04
 3. Question kaon ksc 570 dead.kaon morto.aiuto
  By riky222000 in forum Italian / Italiano
  Replies: 0
  Last Post: 02-01-2009, 17:39:16
 4. Replies: 1
  Last Post: 06-05-2006, 11:48:02

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •