Results 1 to 6 of 6

Thread: Vizion+&medisat

 1. #1
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Thumbs up Vizion+&medisat

  Se shpejti del dhe kompania e re, e shumperfolur prej kohe,fillon dhe konkurenca DGA<<>>>VIZION+,si fillim flitet te dalin 20kanale,normal qe do kete dhe disa kampionate te rendesishme futbolli dhe sporte te tjera,dhe kanalet do jene te nje cilesie te larte...tani per tani nuk mund te themi me shume se eshte ne fazen e testimit,si dhe sistemi i kriptimit nuk eshte vendosur akoma.
  I UROJ KOMPANISE SE RE SUKSESE...

  11283 H 27500 3/4

 2. #2

  Smile ishalla

  ndoshta nuk do ta ken qmimin e digitalbit , e gjithsesi jan te mirepritur per shqiptar .

 3. #3
  VIP Member
  Join Date
  01-07-2008
  Posts
  371
  Uploads
  3

  Re: Vizion+&medisat

  MIRI futen naj program shqiptar ne kete frekuenc perpos vizion + apo ende me ato maqedone se moti nuk e kom shikuar

 4. #4
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: Vizion+&medisat

  Quote Originally Posted by trimi606 View Post
  MIRI futen naj program shqiptar ne kete frekuenc perpos vizion + apo ende me ato maqedone se moti nuk e kom shikuar
  Tani per tani kjo frekuence eshte eksperimentale ,shum shpejt do kete ndryshime te reja...

 5. #5

  Re: Vizion+&medisat

  12 kanale shqiptare prove (test) per momentin jane free (Clear),:

  Vizion +
  Dardan TV +
  Tring
  etj.

  Eutelsat W2 (16.0E) - 11283.00 H ,275005/6

  linku:


  http://en.kingofsat.net/find2.php?po...rd=&ordre=freq

 6. #6

  Re: Vizion+&medisat

  Po eshte e vertete. Dhe ne keto dite presim ndryshime te reja. Pak kohe ka mbetur deri ne lancimin zyrtar te saj.

Similar Threads

 1. New digitalb tokesor + shijak + vizion+(ASC)
  By sakoal in forum Albanian / Shqip
  Replies: 5
  Last Post: 29-07-2008, 17:26:05
 2. firmware pour médisat max
  By halm in forum French / Français
  Replies: 0
  Last Post: 05-09-2007, 00:03:10

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •