Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 45

Thread: Jtag per ods 3000ci ndihme

 1. #1

  Jtag per ods 3000ci ndihme

  A ka ndonje menyre per te bere jtag per ods 3000ci se na plasi shpirtin kam 3 cope te tille ne shtepi dhe dhe tani jane vetem
  per pushim sepse as per kanalet e huaj nuk bejne .......ndihme

 2. #2
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: Jtag per ods 3000ci ndihme

  Nqs ke bere Jtag ne resiver tjeter,ky ods eshte shum i thjeshte...

 3. #3

  Re: Jtag per ods 3000ci ndihme

  Quote Originally Posted by miri01 View Post
  Nqs ke bere Jtag ne resiver tjeter,ky ods eshte shum i thjeshte...
  O MIRO NESE KA MUNDESI ME PERSHKRUAJ SE SI BEHET JTAG DHE ME PERCAKTO RUGEN E PUNES LIDHJET QE BEHEN CFARE TJETER NEVOJITEN PER J TAG DHE UNE DO TA KEM TE LEHTE PER TE KRYER JTAG NESE KA DICKA QE NUK MUND TA SHPJEGOSH KETU PO TE JAP ADRESEN E EMAILIT nardidako@yahoo.com PRES ME PA DURIM NDONJE MUNDESI QE TE ME JAPESH

 4. #4
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: Jtag per ods 3000ci ndihme

  Quote Originally Posted by cufo View Post
  O MIRO NESE KA MUNDESI ME PERSHKRUAJ SE SI BEHET JTAG DHE ME PERCAKTO RUGEN E PUNES LIDHJET QE BEHEN CFARE TJETER NEVOJITEN PER J TAG DHE UNE DO TA KEM TE LEHTE PER TE KRYER JTAG NESE KA DICKA QE NUK MUND TA SHPJEGOSH KETU PO TE JAP ADRESEN E EMAILIT nardidako@yahoo.com PRES ME PA DURIM NDONJE MUNDESI QE TE ME JAPESH
  Ne rradhe te pare duhet me gjet fishin Jatg e me pas do te ndihmojme...

 5. #5

  Re: Jtag per ods 3000ci ndihme

  O Miri a ka mundesi te me pershkruash se si eshte fishi i Jtag ose ku mund ta gjej ate ose si mund ta krijoj une ate ose ne se mund te behet edhe vete apo ndonje mundesi tjeter ose ......ose .... Vetem se kam nevoje te nguteshme per Jtag dhe per ndihme .........................................cao

 6. #6
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Jtag per ods 3000ci ndihme

  Per te gjithe ata qe kane aparate opentel ODS 3000 CI OSE CIC MUN TE PARASHTROJNE PROBLEMIN NE FORUM DUKE SPECIFIKUAR NE DETAJE PROBLEMN QE KANE GJITHASHTU DUHET TE HAPIN APARATIN DHE TE VERIFIKOJNE CFARE STI 5512 APO 5518 SI DHE MEMORIEN FLASH.(p.sh.SST39VF160) gjithashtu duhet te verifikojne se eshte i montuar suporti per JTAG.
  PER sa thashe me lart sherben per te evituar programimin me JTAG,meqenese shume aparate ODS nuk kane te montuar suportin e JTAG-ut
  shperesoj te jem shpieguar qarte.
  ju uroj shnet.
  BOBI

 7. #7
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: Jtag per ods 3000ci ndihme

  po jam dakort eshte nje tem qe eshte diskutuar dhe ne furume te tjera por esnje gje nuk eshte bere e qarte .po e filloj une kam per para nje ods3000c te paren fare me 2 pika o chipaqi eshte sti 5518 flash at49bv162at ka ven per jtag me 10 pin kam kerkuar flash por nuk kam gjetur mbas shume kerkimesh pash qe opentel 4000 cl ka te njejtin fash me 3000c por nuk e kam provuar dhe vendosja e jtag eshte si metabox 3 por per te programuar kete aparatur eshte me e lehte te perdoresh jo jkey por jtag up.kaq kam gjetur une e theksoj se per te gjetur files per flash duhet te jete i veti, ndryshe 1 mundesi ke pastaj e hedh dhe dicka nuk ka dicka per te fshehur ketu shpesh kur flasin me parathenie eshte e kot .....(ME SA MBAJ MEND UNE TE GJITHA APARATURAT ODS 3000CAPO CIC KAN TE NJEJTIN FLASH)

 8. #8
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: Jtag per ods 3000ci ndihme

  kjo eshte se skema qe kam bere nje jatg vete qe e perdor eshte shume e mire kam bera ma 10 metabox por me e mire eshte se ka dhe lend (llamb)qe shikon se si punon.te duhen nja 4 andistasis 100ω dhe nje IN4004 OSE IN 4007.
  Attached Images Attached Images

 9. #9
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: Jtag per ods 3000ci ndihme

  dump JTAG 2MB

 10. #10
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: Jtag per ods 3000ci ndihme

  o bobi shum qarte per flashin file por me duket se eshte me vend te sqarosh dicka si cfare programi perdor dhe n.q.s. eshte jkey cfare id perdor per opentel
  Attached Images Attached Images
  Attached Files Attached Files

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

 1. jtag nextwave sdr2200c ndihme
  By pellumb in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 22-11-2009, 17:42:13
 2. Ndihme per JTAG
  By taku in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 03-06-2009, 16:38:38
 3. Ndihme per Jtag
  By taku in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 26-12-2008, 09:32:14
 4. ods 3000ci
  By fabrizione in forum Italian / Italiano
  Replies: 3
  Last Post: 10-07-2008, 18:08:35
 5. opentel ods 3000ci
  By ROB999 in forum French / Français
  Replies: 0
  Last Post: 01-04-2008, 15:18:32

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •