Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: Καλησπέρα παιδιά!!!

Junior Member
    Uploads
    0

Καλησπέρα παιδιά!!!

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα.
    Ψάχνωντας κάποιο τρόπο να βρω μια καρτούλα για να γλιτώσω την συνδρομή από την nova έπεσα σε εσάς εδώ,οπότε όποιος έχει την καλωσύνη να με βοηθήσει σε κάποιες απορίες.

1)Για να δώ nova χρειάζομαι την gammacard και έναν οποιονδήποτε αποκωδικοποιητή?
    2)Το μόνο που θα χρειάζεται θα είναι να περνάω κάποιες ενημερώσεις μέσω του pc στην κάρτα και θα είμαι εντάξει?

Ευχαριστώ.

P.S.Συγνώμη για την τόση ασχετοσύνη μου...

Junior Member
    Uploads
    0

Re: Καλησπέρα παιδιά!!!

Κανείς?
    Ρωτάω κάτι δύσκολο?

Γεια σου.Δεν νομιζω να σου απαντηση κανειs.ψαξου μονο σου..

Senior Member
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by grip View Post
    Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα.
    Ψάχνωντας κάποιο τρόπο να βρω μια καρτούλα για να γλιτώσω την συνδρομή από την nova έπεσα σε εσάς εδώ,οπότε όποιος έχει την καλωσύνη να με βοηθήσει σε κάποιες απορίες.

1)Για να δώ nova χρειάζομαι την gammacard και έναν οποιονδήποτε αποκωδικοποιητή?
    2)Το μόνο που θα χρειάζεται θα είναι να περνάω κάποιες ενημερώσεις μέσω του pc στην κάρτα και θα είμαι εντάξει?

Ευχαριστώ.

P.S.Συγνώμη για την τόση ασχετοσύνη μου...

Απαντήσεις:
    1. Παίζει και στον πατατασάτ και σε (πολλούς) άλλους αποκωδικοποιητές, σε κάποιους εύκολα, σε άλλους πιο δύσκολα,
    2. Χρειάζεσαι και έναν αναγνώστη καρτών για να συνδέσεις την κάρτα στο pc.

Ψάξε λίγο το φόρουμ και το ίντερνετ, θα βρεις εύκολα αυτά που θέλεις να μάθεις

Junior Member
    Uploads
    0

Ευχαριστώ πολύ τα παιδιά που μπήκαν στον κόπο να μου απαντήσουν.
    Όπως δήλωσα και πιο πάνω,δεν είμαι σχετικός με το ''δορυφορικό'' θέμα και γι αυτό και ρώτησα.
    Απλά πριν κάνω τις όποιες αγορές,ήθελα να ήξερα εάν βαδίζω σωστά,ώστε να μην πληρώσω τπτ τσάμπα...
    Ευχαριστώ και πάλι.
    Επί της ευκαιρίας,μένω Καστοριά,τι πιάτο μου προτείνεται και τι αποκωδικοποιητή?
    Δεν ρωτάω για καρτούλα,γιατί μάλλον το έχω ''πιάσει'' σχετικά το όλο θέμα.

Πιατο 1.20 Gibertini και δεκτη DR. BOX

Senior Member
    Uploads
    0

Με πιάτο από 1.20 έως 1.40 θα κατεβάζεις σχεδόν ό,τι υπάρχει στον Astra/Hotbird (περίπου 4500 κανάλια TV & Radio) με όλα τα HD. Για κουτί θα έλεγα Dreambox, όχι γιατί είναι οι καλύτεροι αλλά γιατί έχουν με διαφορά τη καλύτερη υποστήριξη που μάλλον θα χρειαστείς...

Banned parxar's Avatar
    Uploads
    0

Exclamation Re: Καλησπέρα παιδιά!!!

ο dm εχει προβλημα στην κινηση του μοτερ(ρωτησε οποιον θες).μπορει να κανει δικτιο lan αλλα οχι οτι εχει και την καλυτερη υποστηριξη.λοιπον ευκολα και απλα.ψαχνεις και βρισκεις τον παλιο,αξιοπιστο humax 5400...ενα μοτερ(moteq 2000),ενα κατοπτρο 1.20 η με πατεντα 1.40 και ενα καλο(μακρια απο το invacom) lnb(sharp 100 w).τα στηνεις και εχεις ολο τον κοσμο στα...ματια σου.ρωτα και μαθε για τον 'παπου' humax 5400, το μενου του,το emu του,το smart card reader του,τα τοσα tools και εφαρμογες που υπαχουν γι'αυτον και μετα ελα να απαντησεις εσυ στο ερωτημα ποιον δεκτη? οσο για την gamma...α ε ρ α ς ενω στον dm παπαλα εχω και τον dreambox 7000S αλλα ειναι 'καληνυχτα' μπροστα στον humax 5400.

Junior Member
    Uploads
    0

Χμ...
    Με βλέπω να αγοράζω humax 5400 με 1.20 πιατάκι.
    Εύκολος και εύχρηστος,και όπως είπε και ο parxar με ένα καλό lnb θα είμαι μάλλον super.

Banned parxar's Avatar
    Uploads
    0

Smile Re: Καλησπέρα παιδιά!!!

εγω θα σου πω μονο αυτο...θα παρεις τον 5400 και μετα οταν θα θελησεις να παρεις αλλο δεκτη παλι humax θα παρεις.εγω εκανα τη μαλ... και εδωσα 250 ευρω για τον dreambox...επαθα και εμαθα!θα βλεπω με το humax+1.40+ μοτερ απο 95 ανατολικα μεχρι 37.5 δυτικα και θα το αλαξω αυτο χρησιμοποιωντας το κουτι (box) για ποιο λογο!? για να βλεπω 5 μονο δορυφορους? ασε δεν θελω....τον dm τον εχω στο ντουλαπι ...250 ευρω πεταχτηκαν τζαπα ...οτι και να μου πουνε ενα πραγμα που το δοκιμασαμε εγω και το φιλαρακι μου που ειναι ηλεκτρονικος δεν αλαζει...dream(hell)box και μοτερ= παπαλα!

Page 1 of 2 12 LastLast