Results 1 to 3 of 3

Thread: mct dhe redlight autoupdate ne irdeto 2 vetem per dreambox 500

 1. #1
  Member neo17's Avatar
  Join Date
  07-09-2006
  Location
  Albania
  Posts
  74
  Uploads
  1

  mct dhe redlight autoupdate ne irdeto 2 vetem per dreambox 500

  o cuna kush ka dreambox 500 origjinal jo klon mund ti jape programin per te pare mct dhe redlight te hapura me irdeto 2. jane dhe ma autoupdate.
  e perseris: nuk bene per dreambox 500 klon sepse ka klonbomb dhe shkaterron si te thuash kernelin. pastaj do ju duhet jtag.

 2. #2
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: mct dhe redlight autoupdate ne irdeto 2 vetem per dreambox 500

  Quote Originally Posted by neo17 View Post
  o cuna kush ka dreambox 500 origjinal jo klon mund ti jape programin per te pare mct dhe redlight te hapura me irdeto 2. jane dhe ma autoupdate.
  e perseris: nuk bene per dreambox 500 klon sepse ka klonbomb dhe shkaterron si te thuash kernelin. pastaj do ju duhet jtag.
  Ne emu?apo ne cs?

 3. #3
  Member neo17's Avatar
  Join Date
  07-09-2006
  Location
  Albania
  Posts
  74
  Uploads
  1

  Re: mct dhe redlight autoupdate ne irdeto 2 vetem per dreambox 500

  ne emu. ne cccam 2.08. punon me gemini prandaj eshte vetem per origjinal sepse ka klon bomb.punon me gemini sepse besoj se ka disa lib qe i ka vec gemini.n.q.s te duhet me thuaj qe ta uploadoj!

Similar Threads

 1. Dreambox 7020+irdeto cam 2.18
  By theofilos in forum Dreambox
  Replies: 0
  Last Post: 31-08-2009, 17:35:15
 2. Vetem shqip
  By shqiptar in forum Albanian / Shqip
  Replies: 6
  Last Post: 19-01-2009, 00:54:45
 3. carte irdeto ou seca dans DREAMBOX 5600
  By sambakalowo in forum French / Français
  Replies: 0
  Last Post: 18-01-2007, 11:56:20
 4. Dreambox και Irdeto cam
  By cocobloco in forum Greek / Ελληνικά
  Replies: 2
  Last Post: 14-01-2006, 14:32:08

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •