Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20

Thread: Tps ok ne sr-x50cu-usb 100%

 1. #1
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Thumbs up Tps ok ne sr-x50cu-usb 100%

  Rikthehet perseri paketa franceze tps,,aktualisht punon ne receiverin starsat SR-X50CU-USB ,me versionin e dates 25 07 2008,e testuar nga une 100%...
  http://www.satsupreme.com/showthread.php?t=7408&page=70

 2. #2
  Junior Member
  Join Date
  27-12-2006
  Posts
  15
  Uploads
  0

  Re: Tps ok ne sr-x50cu-usb 100%

  o miri po polsat e ben auto?
  flm

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  05-08-2008
  Posts
  132
  Uploads
  14

  Re: Tps ok ne sr-x50cu-usb 100%

  Te pakten me ne fund e pranoi edhe miri qe TPS nuk punonin deri sot ne sr-x50cu-usb.
  Sa per Polsatet edhe ato jane auto me kete version.

 4. #4
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: Tps ok ne sr-x50cu-usb 100%

  Quote Originally Posted by ani11 View Post
  Te pakten me ne fund e pranoi edhe miri qe TPS nuk punonin deri sot ne sr-x50cu-usb.
  Sa per Polsatet edhe ato jane auto me kete version.
  Kete e kam bere publike ne shum forume,prandaj e nxora dhe ketu,por mos rikthehemi gjerave qe nuk i kuptojme...

 5. #5

  Re: Tps ok ne sr-x50cu-usb 100%

  Quote Originally Posted by redis View Post
  o miri po polsat e ben auto?
  flm
  Apsolutisht. Firmware i 25July2008 e ka Polsatin auto.

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  05-08-2008
  Posts
  132
  Uploads
  14

  Re: Tps ok ne sr-x50cu-usb 100%

  Quote Originally Posted by miri01 View Post
  Kete e kam bere publike ne shum forume,prandaj e nxora dhe ketu,por mos rikthehemi gjerave qe nuk i kuptojme...
  Bravo miri por u kujtove pak me vones sepse e nxore "sekretin" kur e morem vesh te gjithe.
  E di shume mire nga e more informacionin dhe me e bukura eshte se e ke kopjuar ne menyre te shkelqyer pa i ndruar as pik e as presje postimit qe ke bere te seksioni i starsatit. Te lumte miri por aty ku e more te pakten mund ta kishe faleneruar kolegun tend.

 7. #7
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Cool Re: Tps ok ne sr-x50cu-usb 100%

  Quote Originally Posted by ani11 View Post
  Bravo miri por u kujtove pak me vones sepse e nxore "sekretin" kur e morem vesh te gjithe.
  E di shume mire nga e more informacionin dhe me e bukura eshte se e ke kopjuar ne menyre te shkelqyer pa i ndruar as pik e as presje postimit qe ke bere te seksioni i starsatit. Te lumte miri por aty ku e more te pakten mund ta kishe faleneruar kolegun tend.
  1.Tema e pare per x50 u be sallate e perzier nga ty dhe disa te tjere,qe nuk kane idene se si funksionojne gjerat me elemtare(te thjeshta fare)...

  2.Per shum pak kohe jane tps ne ket ver,,keshtu eshte kur ndihmon te tjeret ne pm dhe nxjerin "info",nuk e di se kush e nxori infon ndonje i huaj!!??

  3.Me duket se ty mbush mendja qe hapen tps!!??kjo eshte nje menyre per sistemin autoroll momental,,por ka dhe disa menyra te tjera qe hapen tps,sic e kam cekur dhe ne tema tjeter,gjerat qe jane me rendesi nuk behen publike qarkullojne brenda TEAMIT ose nga mjeshtrat qe bashkepunojne njeri me tjetrin...

  4.Keshtu se nqs do te mesosh ne ket fushe,e ke nis gabim,te gjithe qe kemi mesuar nuk kemi lindur te tille,njeri pas tjetrit shume vite me pare,por kemi pas respekt njeri me tjetrin,,e jo me repliku kot fare kur nuk ke idene fare per keto sende...

  5.Te lutem mos krijo percarje ketu ne forum,dhe mos perfito se ky seksioni ne shqip nuk moderohet nga admin dhe mod...

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  05-08-2008
  Posts
  132
  Uploads
  14

  Re: Tps ok ne sr-x50cu-usb 100%

  miri nuk dua te replikoj me sepse nuk dua qe edhe kjo teme te behet "sallat" si e para (megjithese jo per fajin tim) por dua te te bej nje pyetje.

  Cfar ke dash te thuash me fjalet <Rikthehet perseri paketa franceze tps> Per cfar na duhej ky lajm kur ato ishin te hapura

  Gjith te mirat miri01

 9. #9
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: Tps ok ne sr-x50cu-usb 100%

  Quote Originally Posted by ani11 View Post
  miri nuk dua te replikoj me sepse nuk dua qe edhe kjo teme te behet "sallat" si e para (megjithese jo per fajin tim) por dua te te bej nje pyetje.

  Cfar ke dash te thuash me fjalet <Rikthehet perseri paketa franceze tps> Per cfar na duhej ky lajm kur ato ishin te hapura

  Gjith te mirat miri01
  Me duket se shqip kam shruajtur

 10. #10

  Re: Tps ok ne sr-x50cu-usb 100%

  po he mo miri e pranove gabimin , brravo keshtu duhet{ dhe mos genjesh prap , per ndonje pakete tjeter,si pershembull sky}

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. New TPS Ok Again in SR-X50CU-USB
  By miri01 in forum Starsat
  Replies: 5
  Last Post: 22-04-2014, 00:35:45
 2. DVX ne SR-X50CU USB(ndihme)
  By Juristi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 5
  Last Post: 16-09-2008, 13:22:04
 3. Key editor for sr-x50cu usb
  By humaxdriver in forum Starsat
  Replies: 2
  Last Post: 01-09-2008, 14:15:51
 4. Question Help Me For Sr-X50CU USB
  By persianshadow in forum Starsat
  Replies: 1
  Last Post: 09-07-2008, 06:51:54

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •