Results 1 to 9 of 9

Thread: Ndihme,Rai Africa,Asia

 1. #1

  Ndihme,Rai Africa,Asia

  Pershendetje forumi!Kam nje aparat Starsat SR-X50cuUSB.Dua te gjej celesat e RaiAfrica,Asia dhe ti fut ato ne aparat manualisht,por nuk mundem dot.Ju lutem anetareve te forumit te me ndihmojne.Me respekte,Juristi!

 2. #2

  Re: Ndihme,Rai Africa,Asia

  59 61 37 f1 11 53 84 e8. shtyp menu pastaj butonin e kuq, dhe fut codin manualisht. ok

 3. #3

  Cool Re: Ndihme,Rai Africa,Asia

  Rai eshte auto ne updatet e fundit nuk keni pse ti futni codet me pult.

 4. #4

  Re: Ndihme,Rai Africa,Asia

  Nuk eshte auto shoku. Thjesht kodi eshte i perfshire ne Firmware. Pastaj Rai Afrika po vete gati nje vit qe nuk e nderon kodin, ku ma gjete ti auto.

 5. #5

  Re: Ndihme,Rai Africa,Asia

  Faleminderit per kodet,por me duhet Provaideri,Indexi i Raiafrica,Asia qe ti fus kodet,ju kujtoj qe kam nje aparat Starsat,SR-X50CU USB.Me respekt,Juristi!

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  06-06-2008
  Posts
  163
  Uploads
  0

  Re: Ndihme,Rai Africa,Asia

  Quote Originally Posted by Juristi View Post
  Faleminderit per kodet,por me duhet Provaideri,Indexi i Raiafrica,Asia qe ti fus kodet,ju kujtoj qe kam nje aparat Starsat,SR-X50CU USB.Me respekt,Juristi!
  frek. 10992.v.27500. 2/3 BISS - 1FFF

 7. #7

  Re: Ndihme,Rai Africa,Asia

  Quote Originally Posted by Juristi View Post
  Faleminderit per kodet,por me duhet Provaideri,Indexi i Raiafrica,Asia qe ti fus kodet,ju kujtoj qe kam nje aparat Starsat,SR-X50CU USB.Me respekt,Juristi!

  Or shok, per cfare te duhet provaideri? Mjafton te presesh vetem pak dhe kanali do te te hapet vete. Kodet i ka brenda

 8. #8

  Re: DVX ne SR-X50CU USB

  Kam degjuar se aparati SR-X50CU USB krahas formateve MP3, MPJG,lexon dhe formatin DVX.Une e kam provuar por,nuk e kam hapur dot.Nese ka ndonje menyre per te lexuar DVX ju lutem ma tregoni.Me respekt,Juristi.

 9. #9

  Re: DVX ne SR-X50CU USB

  E hape si teme me vete! Perse poston dy here te njejten kerkese???

Similar Threads

 1. Question rai africa e asia
  By maibach in forum Italian / Italiano
  Replies: 40
  Last Post: 01-11-2009, 19:07:29
 2. RAI SAT AFRICA e ASIA
  By caponord in forum Humax
  Replies: 5
  Last Post: 19-10-2008, 23:11:49
 3. Rai Africa - Asia
  By Falk in forum Italian / Italiano
  Replies: 14
  Last Post: 01-09-2008, 01:38:50
 4. Rai asia e africa...
  By Manux2 in forum Italian / Italiano
  Replies: 113
  Last Post: 24-11-2007, 23:55:01
 5. Rai Asia and Rai Africa
  By rnash in forum Edision
  Replies: 0
  Last Post: 13-10-2006, 03:20:24

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •