Results 1 to 6 of 6

Thread: DVX ne SR-X50CU USB(ndihme)

 1. #1

  DVX ne SR-X50CU USB(ndihme)

  Kam degjuar se aparati starsat i serise SR-X50CU USB lexon dhe formatin DVX,krahas formateve MP3,MPJG.Une e kam provuar por, nuk me ka dhene rezultat.Ju lutem, nese ka ndonje menyre per te lexuar formatin DVX ma tregoni.Me respekt,Juristi!

 2. #2

  Re: DVX ne SR-X50CU USB(ndihme)

  Nuk e kam provuar, por mund te te them me siguri se aparati lexon te gjitha formatet qe thote manuali, me nje kusht: te jene me te vogla se 2 MB. Kaq eshte kapaciteti i USB-se se tij. Failet me te medha se kaq nuk i njeh fare!

 3. #3
  Member neo17's Avatar
  Join Date
  07-09-2006
  Location
  Albania
  Posts
  74
  Uploads
  1

  Re: DVX ne SR-X50CU USB(ndihme)

  po ku ka divx me te vogel se 2 mega qe tja vleje ta shikosh??qeka kot fare kjo pune keshtu

 4. #4
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: DVX ne SR-X50CU USB(ndihme)

  PERSH une kam aparat SR-X50CU USB, ky lloj aparati thote qe lexon formatin AVI/DIVX por nuk thote se sa mega ose kilo duhet te jete file qe te shikohet thjesht thote qe shikon DIVX dhe JPG, JPEG, une e kam bere prove me shume versione DIVX/AVI duke filluar nga 500k 1mega 2 mega 100 e me siper asnje video nuk me ka hapur ndonje here ky aparat, pasi e pashe qe nuk ja vlente e lash fare dhe sjam marre ndonje here me me te. Per mua eshte kot per videot.

  IMAZHET
  imazhet duhet te jene patjeter te vogla ne size, prsh brenda 100kb po shkoje me siper thote file ka madhesi te madhe reduktoje te hapet.

  Nqs imazhin e ke te madh ne res prsh 2020 x 1250 por eshte vetem 90kb ke mundesi ta shikosh, nqs e ke 750 x 600 por eshte 450kb nuk ke mundesi ta shikosh.

  Note: Imazhet me kete lloja parati shifen skandal fare, sidomos resolucionet qe kane me te madh vertikalen aparati i shkurton dhe i ben te vogla, me i fjale prerjen e ben skandal, dhe ekrani mbushet me shume me te zeze sa sa fotografi.

  Zoom nuk i punon keq tek imazhet Zmadhon mire, njelloj si figuren e tv kur e ben zoom.

  Per mendimin tim USB e ka kot fare per keto gjera, e mire eshte vetem per hedhjen e kodeve, te tjerat jane vari lesht.
  se e shof me DVD qe kam me USB i ben zbor imazheve dhe DIVX.

 5. #5
  New Member
  Join Date
  20-06-2008
  Location
  IRAN
  Posts
  3
  Uploads
  1

  Post Re: DVX ne SR-X50CU USB(ndihme)

  starsat

 6. #6
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  golden interstar

  nje files i vlefshem per te gjithe nje ndinme e vogel

Similar Threads

 1. New TPS Ok Again in SR-X50CU-USB
  By miri01 in forum Starsat
  Replies: 5
  Last Post: 22-04-2014, 00:35:45
 2. Old Tps ok ne sr-x50cu-usb 100%
  By miri01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 19
  Last Post: 10-01-2011, 00:14:06
 3. Key editor for sr-x50cu usb
  By humaxdriver in forum Starsat
  Replies: 2
  Last Post: 01-09-2008, 14:15:51
 4. Question Help Me For Sr-X50CU USB
  By persianshadow in forum Starsat
  Replies: 1
  Last Post: 09-07-2008, 06:51:54
 5. starsat SR-X50CU
  By isboolia in forum @Sat Information and Tutorials
  Replies: 0
  Last Post: 30-08-2007, 02:22:12

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •