Results 1 to 9 of 9

Thread: kush ka info per Astra 1E/3A

 1. #1
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  kush ka info per Astra 1E/3A

  Pershendetje!
  Jam i interesuar te di per satelitin Astra 1E/3A @ 23.5°e dhe konkretisht paketen Kabel Deutschland DVB Betacrypt/Nagravision 2

  A mund te shikohet kjo pakete? pasi Betacrypt nagra shikoj tek Astra 19east. Une ndodhem ne Shqiperi, Tirane Zona e mbulimit eshte kjo ketu ne harte

  A perfshihet tirana ne kete harte? se mesa shoh une si zorr duket?

  Kerksa ime e formuluar
  1. Satetliti Astra 1 e shikohet ne shqiperi/tirane?
  2. Paketa Kabel Deutschalnd eshte hacked?
  3. Parabola 90cm arrin te nxjerri sinjal duke pare zonen e mbulimit ne harte?
  4. Kush aparat ose c'fare duhet te besh te per te pare kete pakete Kabel Deutschland?

  Per keto pyetje te stergjatura, ju kerkoje ndjese, por jam shume i interesuar te nxjerr kete sat pasi me intereson nje kanal aty qe dua ta shikoj patjeter.

  JU FLMN!

 2. #2
  VIP Member Damian1's Avatar
  Join Date
  13-08-2008
  Location
  alb
  Posts
  1,485
  Uploads
  0

  Re: kush ka info per Astra 1E/3A

  Pershendetje Wingsofdarkness,paketa Kabel Deutschland eshte e hapur ,por problemi eshte se ne nuk arrijme te kapim sinjal,une e kam provuar shpesh here por nuk kam arritur te kap sinjal pervec disa frekuencave por dhe ato jo shume mire.
  Me poshte po te shkruaj listen e kanaleve qe mund te shohesh.
  1-2-3 tv
  MTV
  Eurosport 2
  NICK
  DSF
  Sat 1
  Prosieben
  9live
  Kabel eins
  BBC
  N24
  Bloomberg
  Euronews
  Tele 5
  Tv 5
  Bibel tv
  K-TV
  HSE24
  Phoenix
  ANN
  France 24
  GOD TV
  OBE TV
  The Poker Channel
  Pro TV
  TVR
  INTER+
  Samanyolu
  Iran music
  First musical channel
  BVN
  TV Record
  TV Canaria
  RTVI
  LTV2
  CaspioNet
  Tunis 7
  Keto jane kanalet qe mund te shohesh nga ASTRA 1E/3A dhe keto sic thashe dhe me lart nuk eshte se kane ndonje sinjal kushedi se c fare
  Gjithsesi uroj qe kanali qe te interesonte ty te jete te lista e mesiperme Une keto kanale i shoh me HUMAX 5400 Z.

 3. #3
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: kush ka info per Astra 1E/3A

  persh Damian1,
  flmn per mesazhin dhe info e kanaleve qe nxorre.

  Sa eshte diametri paraboles tende qe ke probleme te arrish ne sinjal? dhe ku ndodhesh ne shqiperi.

  Me vjen keq qe kanali qe une doja te shikoja nuk qenka ne listen qe te dalin ty, dhe konkretisht jam i interesuar per kanalin E! Entertainment Channel Network ato te tjerat nuk jam i interesuar pasi shikohen ne menyra te tjera, premiere, andej ketej ruset dhe ndonje tjeter.

  Por me vjen mire qe kjo pakete Kabel Deutschland shikohet.
  te lutem me njofto per parabolen tende diametrin.
  Persh, dhe gjithe te mirat.

 4. #4

  Re: kush ka info per Astra 1E/3A

  Me se miri eshte po ta kesh nje resiver qe kap fec 9/10 sepse kanalet me te mira ne at satelit jan me at fec.

 5. #5
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: kush ka info per Astra 1E/3A

  wow, si se paskam vene re kete, tani sapo i bera nje kontroll dhe qenkan vertet FEC 9/10.

  Aparati im si te tjeret shkon deri ke FEC 7/8
  mbase pa mundesia per te arritur 9/10 e ben qe te vi sinjali dobet?

  Kush aparat eshte me FEC 9/10, une gjithmone mendoja qe 7/8 eshte me e larta dhe mbase ishte standart per te gjithe receivers.
  Mund te behet nje aparat 7/8 ne 9/10?

  u shtua lista e kerkesave dhe e pyetjeve. me falni, por kjo doli jashte imagjinates time dhe e papritur.

 6. #6
  Junior Member
  Join Date
  10-09-2007
  Posts
  12
  Uploads
  0

  Re: kush ka info per Astra 1E/3A

  e kam provu un dhe me aparatb hd me hap ca kanale gjerman ceke plus vh1clasic

 7. #7

  Re: kush ka info per Astra 1E/3A

  po kish shume kanale,e kam pa te ni shok aj e ka ni resiver hd po aj sdi qka kish ba e kish lidh me internet e ja hapke plot do programa gjermane e holandeze aty tek astra 23e.

 8. #8
  VIP Member Damian1's Avatar
  Join Date
  13-08-2008
  Location
  alb
  Posts
  1,485
  Uploads
  0

  Re: kush ka info per Astra 1E/3A

  Quote Originally Posted by Wingsofdarkness View Post
  persh Damian1,
  flmn per mesazhin dhe info e kanaleve qe nxorre.

  Sa eshte diametri paraboles tende qe ke probleme te arrish ne sinjal? dhe ku ndodhesh ne shqiperi.

  Me vjen keq qe kanali qe une doja te shikoja nuk qenka ne listen qe te dalin ty, dhe konkretisht jam i interesuar per kanalin E! Entertainment Channel Network ato te tjerat nuk jam i interesuar pasi shikohen ne menyra te tjera, premiere, andej ketej ruset dhe ndonje tjeter.

  Por me vjen mire qe kjo pakete Kabel Deutschland shikohet.
  te lutem me njofto per parabolen tende diametrin.
  Persh, dhe gjithe te mirat.
  Pershendetje Wingsofdarkness,une kam nje parabole 120 cm dhe me ate me del sinjal shume i dobet ,une ndodhem ne Elbasan.
  Sa per kanalin qe te interesonte ty mund ta shohesh ne paketen Cyfrowy Polsat freq.12284-H-27500 vetem se e ke Polonisht gjithe te mirat

 9. #9
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: kush ka info per Astra 1E/3A

  flmn Damian1, aty po e shikoj nga halli, po me cmendi polish gjuha, vec ato news dhe red carpet i shikoj anglisht, prandaj po interesoheja ku mund ta shikoja tjeter, po keto dreq te e! nuk po futen me ndonje pakete si premiere, digi ose ndonje qe shikohet. Na fiku aty ke telestar 12, kisha nja 1 vit e ca qe e shikoja qe kur iku nga HB.

  meqe ra fjala aparatin 9/10 e ke fec? apo 9/10 jane te gjithe HD?

Similar Threads

 1. Më ndihmon kush
  By xoninet in forum Albanian / Shqip
  Replies: 9
  Last Post: 28-11-2009, 09:51:48
 2. kush me ndihmon?
  By elton204 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 6
  Last Post: 19-10-2009, 16:17:39
 3. Question kush e njeh ?
  By fillestari in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 17-04-2009, 13:26:01
 4. Info Kush me ndihmon
  By billi23 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 12-01-2009, 23:07:01
 5. astra news info pour tps et canal sat
  By chistera™ in forum French / Français
  Replies: 3
  Last Post: 26-12-2007, 20:03:41

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •