Results 1 to 6 of 6

Thread: Si te istaloj ccam?

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  27-12-2006
  Posts
  15
  Uploads
  0

  Si te istaloj ccam?

  Dua te istaloj ccam 2.0.9 ne dream box 500s mund te me ndihmoje njeri?
  flm

 2. #2
  Awaiting Email Confirmation
  Join Date
  05-09-2008
  Posts
  3
  Uploads
  0

  Re: Si te istaloj ccam?

  Tung edhe une e kam te njetin problem por nuk po muj me instalu si duhet programet punojne disa minuta dhe nderpriten nese te tregon dikush lajmromu f.l.m te pershendes

 3. #3
  Member neo17's Avatar
  Join Date
  07-09-2006
  Location
  Albania
  Posts
  74
  Uploads
  1

  Re: Si te istaloj ccam?

  ne rradhe te pare dini si te punoni me ftp??n.q.s po merrni gjeni ne internet cccam ne file qe ne fund te kete mbaresen: tar.gz.
  kete file pastaj me ane te ftp transferojeni tek direktoria /tmp e dreamboxit.
  pastaj shtypni butonin blu dhe futeni keshtu tek blu panel. aty shkoni tek addons dhe pastaj tek manual instal. aty duhet te gjeni kete filen e cccam me ne fund tar.gz.
  instalojeni ate.
  dhe ne fund kthehuni tek blu panel dhe aty ne rreshtin e pare nga common interfeace,cojeni majtas deri tek cccam. futini nje restart camd dhe mbaruat pune.
  n.q.s keni pyetje mos hezitoni.

 4. #4
  Awaiting Email Confirmation
  Join Date
  05-09-2008
  Posts
  3
  Uploads
  0

  Re: Si te istaloj ccam?

  TUNG neo17 faliminderit per spjegim por e kam edhe nje pytje te gjith proceduren qe e that me par e kam ber nje soj dhe pastaj nuk po me rrrok kanallat tps a duhet ndoj tjeter dha qka me ba.... faliminderit

 5. #5
  New Member
  Join Date
  27-09-2006
  Posts
  1
  Uploads
  0

  Re: Si te istaloj ccam?

  Quote Originally Posted by redis View Post
  Dua te istaloj ccam 2.0.9 ne dream box 500s mund te me ndihmoje njeri?
  flm
  Qfare Imagi perdor o i nderuar ti ???

 6. #6
  Junior Member
  Join Date
  27-12-2006
  Posts
  15
  Uploads
  0

  Re: Si te istaloj ccam?

  shkova deri istalimi por nuk e mori e nxorri error?
  cfare mund te kete file ishte tar.gz
  mund te me ndihmosh flm

Similar Threads

 1. new ccam 2.1.3
  By sabril in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 6
  Last Post: 12-11-2009, 10:24:54
 2. help for ccam
  By redius in forum General Discussions: Cardsharing
  Replies: 0
  Last Post: 14-07-2008, 20:05:24
 3. ccam 2.08
  By tyson123 in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 0
  Last Post: 22-04-2008, 03:46:29

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •