Results 1 to 8 of 8

Thread: Kerkoje softwer-in e Digitalb

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  12-10-2008
  Posts
  21
  Uploads
  0

  Kerkoje softwer-in e Digitalb

  a mundet dikush te me tregoj se ku mund ta shkarkoj softwer-in e Digitalibit te riun qe i hap te gjitha kanalet,sepse une e kam recieverin STARSAT dhe perkunder abonimit paketa e plote nuk me hap shume kanale shqip psh,superstar tv,bbf,neser tv,tva etj...
  Dhe si duhet ta azhornoj kete softwer ne reciever?

 2. #2

  Re: Kerkoje softwer-in e Digitalb

  keto kanale punojn me tjeter format te fotografis . sa di un nuk mund me i shiqu ne starsat shokit. keto kanale shiqohen vetem ne Caon sa di un .

 3. #3
  Junior Member
  Join Date
  12-10-2008
  Posts
  21
  Uploads
  0

  Re: Kerkoje softwer-in e Digitalb

  Po pikerisht qe shikohen vetem me Kaon duhet te kete ndonje menyre qe mund te shikohen edhe me Starsat sepse HD nuk jane keto kanale,po te ishin HD natyrisht qe nuk mund te hapeshin me Starsat.

 4. #4
  Junior Member
  Join Date
  26-04-2007
  Posts
  20
  Uploads
  0

  Re: Kerkoje softwer-in e Digitalb

  Quote Originally Posted by fatua01 View Post
  a mundet dikush te me tregoj se ku mund ta shkarkoj softwer-in e Digitalibit te riun qe i hap te gjitha kanalet,sepse une e kam recieverin STARSAT dhe perkunder abonimit paketa e plote nuk me hap shume kanale shqip psh,superstar tv,bbf,neser tv,tva etj...
  Dhe si duhet ta azhornoj kete softwer ne reciever?
  keto kanale hapen vetem ne aparate HD sepse punojne me mpeg4 ndersa aparatet qe kemi ne jane mpeg2

 5. #5

  Re: Kerkoje softwer-in e Digitalb

  une nuk po e kuptoj,ty te duhen frequenca. percfare softi e ke fjalen ti/?? po ke te drejte qe duhen shiku ato kanale ,sepse nuk jane ne HD ato kanale qe permed ti.

 6. #6

  Re: Kerkoje softwer-in e Digitalb

  nqs ke starsat ,vendos frequensat perekatese,dhe mos bej pytje koti.ok

 7. #7

  Re: Kerkoje softwer-in e Digitalb

  Nese se ke resiverin mpeg4 mos i vendos frekuencat fare se nuk do mundesh me i shiku ato kanale.

 8. #8
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Kerkoje softwer-in e Digitalb

  fatua01, edhe une kam aparat starsat dhe kanalet qe permende nuk me hapen, dmth superstar tv,bbf,neser tv,tva. keto kanale sic thane dhe cunat transmetohen ne formatin mpeg4 pra HD, aparati jot starsat nuk eshte i ketije kapaciteti qe te hapi formatin mpeg4, starsat punon vetem per mpeg2, per kete arsye harroje te shikosh mpeg4 HD me starsat, qe keshtu harroi dhe ato kanale, nqs je abonuar ne digitalb per te pare ato kanale me aparat starsat ke bere gabim.
  ta dallosh ndryshimin e kanaleve te tjera te digitalb me keto qe nuk hap shiko ke sat-address.com paketa digitalb, lexoi info me kujdes dhe do i shikosh qe kanalet kane formate te ndryshme.

  persh!, fundja ato kanale qe jane mpeg4 si tirana tv, telearberia dhe te tjerat jane kanale qe se mertiojne kete teknologji, po kush e di perca ju bejne nder, mbase thjesht me mbush apratin me kanale boshe dhe koti.

Similar Threads

 1. New Digitalb CCcam 2.0.11 and Digitalb & premiere in Newcs
  By G@ZI in forum CCcam Exchange: Local
  Replies: 5
  Last Post: 10-02-2010, 20:13:45
 2. Info Kerkoje ndihme
  By jorida2008 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 8
  Last Post: 22-11-2009, 17:36:02
 3. Softwer Yumatu MX+
  By senadxxx in forum Yumatu Firmware
  Replies: 1
  Last Post: 16-11-2009, 13:30:16
 4. Softwer Yumatu IQ Seriu
  By senadxxx in forum Yumatu
  Replies: 1
  Last Post: 06-05-2008, 18:42:36
 5. digitalb
  By BLEDI in forum Italian / Italiano
  Replies: 6
  Last Post: 14-12-2006, 07:50:55

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •