Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20

Thread: Rai Africa

 1. #1
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Rai Africa

  persh cuna, rai africa ka ndonje prob me biss? pashe ne forum mos eshte ndryshuar ndonje kod por duket qe i vjeteri eshte akoma ne perdorim te paktem ketu ne forum. u be disa dite qe nuk po e shikoj dot rai africa, doja te dija ka ndonje nga ju prob me kete kanal kohet e fundit?

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  20-06-2008
  Posts
  214
  Uploads
  1

  Re: Rai Africa

  Po lale.Rai Afrika eshte bllokuar e kan ndryshu celesat.As ne tjeret spo shofim gjo.


  Nje pyetje kisha di gjo se ca kanali tjeter jep serin A?

 3. #3
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Rai Africa

  persh tironci, se dija qe kane nderruar kodet, dhe me vika keq se na prishi pune :(, shpresoj te gjejne ndonje kod tjeter se shpejti.

  tani alternative, si fillim ketu ke forumi eshte nje teme e sports qe tregon kush kanal japin ndeshjet pak a shume ketu: http://www.satsupreme.com/showthread...=39069&page=34 vizitoje here pashere kur do te shikosh kush jep ndeshjet. Si alternative une kam pare DIGITV ke sateliti THOR aty jane disa sportklub dhe disa kanale te tjera rumune dhe hungareze sport 1/2 telesport, galaxy sport, gjithashtu perdor dhe LA 7 tek Atlantic Bird, por kjo pak jep pasi eskluzivitetin e ka LA 7 Carta PIU, gjithsesi ne fillim ndiq linkun qe te dhash te orientohesh kush kanal jep sport, dhe pastaj sugjerimi sateliti THOR pakate DIGITV ose ke HOTBIRD POLSAT SPORT.

  persh flmn per mesazhin.
  Ndeshjen sot pa pagese e jep RTP kanali portugalise ne HOT BIRD.
  gjithe te mirat,
  forca shqiperia sot!

 4. #4

  Re: Rai Africa

  ka dale kodi i ri per rai africa. por eshte gabim,sepse mungon 1 numer

 5. #5

  Re: Rai Africa

  2a4b54678bbcc45

 6. #6

  Re: Rai Africa

  Quote Originally Posted by jadis1980 View Post
  2a4b54678bbcc45
  15 crt??

 7. #7
  Senior Member
  Join Date
  06-12-2007
  Posts
  142
  Uploads
  0

  Re: Rai Africa

  Eshte fallco.....

 8. #8
  Member krenari's Avatar
  Join Date
  30-06-2008
  Location
  TIRANA/ALBANIA
  Posts
  83
  Uploads
  0

  Re: Rai Africa

  Thone se per pak kohe do dalin celesat e rinj ,te pakten keshtu na kane qetesuar edhe neper forumet e tjera.

 9. #9

  Re: Rai Africa

  rai africa , kane nryshuar CAID ne 2600

 10. #10

  Re: Rai Africa

  rai africa... celsi 100 ok" starsat&G.inerstar"

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Rai sat africa
  By caponord in forum Humax
  Replies: 0
  Last Post: 14-12-2008, 23:18:51
 2. Rai Africa su che CAM???
  By pinocchio1970 in forum Italian / Italiano
  Replies: 1
  Last Post: 06-11-2008, 23:12:06
 3. Rai Africa
  By il varesotto in forum Italian / Italiano
  Replies: 8
  Last Post: 18-10-2008, 13:12:18
 4. Question Rai 3 Africa
  By rosi348 in forum BISS
  Replies: 3
  Last Post: 04-05-2008, 12:20:13
 5. Out Of Africa
  By olofofo in forum Introductions
  Replies: 10
  Last Post: 02-05-2008, 15:43:48

Tags for this Thread

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •