Results 1 to 5 of 5

Thread: info per te interesuarit

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  03-05-2006
  Posts
  297
  Uploads
  12

  info per te interesuarit

  per te bere flash me labtop ka mundsi te behet edhe pse nuk ka dalje ;; port serial ;ne qfar do resiveri vetem ta gjeni nje adapter usb-me dalje port serial; qe ta lidhni null kabllin ne adapter dhe ne reseverin tuaj

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  03-05-2006
  Posts
  297
  Uploads
  12

  Re: info per te interesuarit

  desha te ju tregoj para se ta provoni te beni fllash me labtop ,,me adapter me dalje usb-serial me pare duhet ta instaloni driverin,

 3. #3
  Junior Member
  Join Date
  07-10-2008
  Posts
  17
  Uploads
  0

  Re: info per te interesuarit

  nuk duhet te behen modifikime ne adapter?

  Dhe çfare driver-i duhet?


  Ne fakt une ende s'kam gjetur nje kabell nullmodem t'bom vet.

  Di ndokush ku mund ta gjej ne tr?

  Tungs

 4. #4

  Re: info per te interesuarit

  Sot e bleva ne Prishtin nje te tille 9.50e dhe po konektohet pa problem me resiver,cd me drivera ishte se bashku me kabllin.

 5. #5

  Re: info per te interesuarit

  Ky eshte softi per ta kaluar USB ne Port ne Laptop.
  Pasi ta instalosh,mire eshte te beshe nje ristart.

  Pastaj shko tek Sistem Manager/ hardware/Device Manager/ports/Hugepin usb/properties (clik me te djathten)/port settings/advanced/com port number -zgjidh port1,pastaj ok.

  Kabëll usb to port ke tek Myslim Shyri, ne fund te rruges, pa dale tek kryqezimi me 21-shin.

Similar Threads

 1. Question Info please
  By matteus in forum General Discussions: Conditional Access Systems, Encryption and Keys
  Replies: 1
  Last Post: 09-06-2008, 09:45:29
 2. info
  By braken in forum English (UK)
  Replies: 0
  Last Post: 24-01-2008, 21:23:25
 3. info k3
  By domiscoubi in forum French / Français
  Replies: 4
  Last Post: 18-11-2006, 16:55:56
 4. info tps
  By fahim03 in forum French / Français
  Replies: 5
  Last Post: 12-03-2006, 20:55:36
 5. NDS info
  By boy80 in forum Videoguard (NDS)
  Replies: 0
  Last Post: 17-02-2006, 17:13:23

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •