Nova TV Guide


Tuesday 21, October


###############################


novacinema1

06:10 TERESA, MUERTE Y VIDA MOVIE Drama, Social
07:50 CINE NEWS CURRENT AFFAIRS Magazino
08:45 LOVE AND OTHER DISASTERS MOVIE Comedy, Romance
10:20 MEE-SHEE : THE WATER GIANT MOVIE Adventure, Family
11:55 PRINCESS MOVIE Family
13:25 BEAUTIFUL DREAMER MOVIE Drama, Romance
15:00 THE TROUBLE WITH ANGELS MOVIE Comedy
17:00 DESPERATE HOUSEWIVES IV - 15. Mother Said Comedy Series
17:50 CINE NEWS CURRENT AFFAIRS Magazino
18:15 BRING IT ON: IN IT TO WIN IT MOVIE Comedy
19:50 RUNNING WITH SCISSORS Συν. MOVIE Comedy, Drama
22:00 THE BIG LEBOWSKI Cinema Forever!
00:00 SHARK II - 6. No Holds Barred Legal Series
00:50 PRIVATE MOVIE Drama, War
02:25 HALLOWEEN MOVIE Horror
04:25 PERFECT STRANGER MOVIE Crime, Thriller


novacinema2

07:25 IT'S A BOY GIRL THING MOVIE Comedy, Romance
09:00 SCOOP MOVIE Comedy, Fantasy
10:35 IDIOCRACY MOVIE Adventure, Science Fiction
12:00 ARTHUR ET LES MINIMOYS MOVIE Animation, Family
13:45 STOMP THE YARD MOVIE Musical, Romance
15:40 NORBIT MOVIE Comedy, Romance
17:25 ANCHE LIBERO VA BENE MOVIE Drama, Social
19:15 POSSESSION MOVIE Drama, Romance
21:00 ANGEL -A MOVIE Comedy, Romance, Science Fiction
22:35 HOT FUZZ MOVIE Comedy, Crime
00:35 TURISTAS MOVIE Horror
02:10 SHORTBUS MOVIE Drama
03:50 JACKASS NUMBER TWO MOVIE Comedy
05:25 COLLATERAL DAMAGE MOVIE Action, Thriller

novacinema3


19:25 THE LOOKOUT MOVIE Crime, Thriller
21:05 BOSTON LEGAL III - 6. The Verdict Legal Series SERIES Crime
22:05 JOURNEY TO THE END OF THE NIGHT MOVIE Crime, Thriller
23:35 CINE NEWS CURRENT AFFAIRS Magazino
00:30 NEMICHE...AMICHE Χ Adult movie
02:05 novacinema3


novasports1


06:00 LEN TROPHY CUP Polar Bears - Vouliagmeni (rec)
07:00 SWEDISH FOOTBALL CHAMPIONSHIP Orebro - Helsingborg (rec)
09:00 FOR TOUGH NERVES Sports program (R)
11:00 2008/09 O.P.A.P. CHAMPIONSHIP Iraklis - Ergotelis (R)
13:00 CHAMPIONS ZONE Sports program (R)
14:00 THESSALONIKI LIVE! Sports Program (R)
15:00 CHAMPIONNAT DE FRANCE Lyon - Lille (rec)
17:00 SPANISH SOCCER HIGHLIGHTS 7th Leg SPORTS Athletics,
18:00 GERMAN SOCCER HIGHLIGHTS 8th LegSPORTS Highlights,
19:00 FIFA FUTBOL MUNDIAL Sports magazine (R)
19:30 ZENIT - BATE BORISOV Champions League: Group Stage (L)
21:45 JUVENTUS - REAL MADRID Champions League: Group Stage (L)
00:00 FOOTBALL: CHAMPIONS LEAGUE Highlights, 3rd Leg (rec)
01:30 PREMIER LEAGUE HIGHLIGHTS 8th Leg SPORTS Highlights, Soccer
02:30 RUSSIAN HIGHLIGHTS
03:00 ARGENTINIAN CHAMPIONSHIP 2008/09 River Plate - Boca Juniors
05:00 SURFING Women, Highlights, France
05:30 F1 POWERBOAT Highlights, China (12/09/08) SPORTS Motorized


novasports2

06:00 FIA GT RACING Zolder-Belgium, Day 1 (R)
07:00 2010 WORLD CUP: QUALIFIERS Brazil - Colombia (R)
09:00 VOLLEYBALL: MEN A1 CHAMPIONSHIP A.O Kifisia-Eth. Alexandroupolis (rec)
11:00 BUNDESLIGA Werder Bremen-Borussia Dortmund (R)
13:00 PRIMERA DIVISION Espanyol - Villarreal (rec)
15:00 TRIATHLON World Cup, Lorient-France (R)
16:00 PREMIER LEAGUE HIGHLIGHTS8th Leg (R) SPORTS Highlights,
17:00 SURFING Women, Highlights, France
17:30 F1 POWERBOAT Highlights, China
18:00 FIFA FUTBOL MUNDIAL Sports magazine (R)
18:30 SPANISH SOCCER HIGHLIGHTS 7th Leg SPORTS Athletics,
19:30 TENNIS: ATP MASTERS SERIES 'Mutua Madrilena', Final (R)
21:45 MANCHESTER UTD. - CELTIC Champions League: Group Stage (L)
23:45 CHAMPIONS LEAGUE: GROUP STAGE Villarreal - Aalborg (rec)

01:45 2008/09 O.P.A.P. CHAMPIONSHIP Iraklis - Ergotelis (rec)
SPORTS Soccer
03:45 RUGBY: 'HEINEKEN CUP' Sale Sharks-Munster Rugby (rec)
05:30 FIA GT RACING Zolder-Belgium, Day 2 (R)

novasports3



13:00 MEN A1 VOLLEYBALL CHAMPIONSHIP A.O. Kifissia - Eth. Alexandroupoli
16:30 MEN A1 BASKETBALL CHAMPIONSHIP Maroussi - Egaleo (R)
18:30 EUROLEAGUE: GROUP STAGE Tau Ceramica - Fenerbahce Ulker
21:45 BAYERN MUNCHEN - FIORENTINA Champions League: (L) SPORTS Soccer
23:45 CHAMPIONS LEAGUE: GROUP STAGE Porto - Dynamo Kyiv (rec)
01:45 novasports3

ELVIS