Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 48

Thread: Si te shikoj RAI4?

 1. #1

  Si te shikoj RAI4?

  Kam degjuar se RAI4 shikohet tek disa aparate si psh.VANTAGE,po ne aparatin SR-X50CU USB a mund te shikohet?Nese po ju lutem me tregoni menyren ose me dergoni kodet.FLM.Juristi!

 2. #2

  Re: Si te shikoj RAI4?

  Quote Originally Posted by Juristi View Post
  Kam degjuar se RAI4 shikohet tek disa aparate si psh.VANTAGE,po ne aparatin SR-X50CU USB a mund te shikohet?Nese po ju lutem me tregoni menyren ose me dergoni kodet.FLM.Juristi!
  Per reciverat sr-x50 nuk hapet rai4.

 3. #3
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Si te shikoj RAI4?

  ta konfirmoj dhe une qe aparati sr x50cu USB jo vetem qe rai 4 nuk e hap, por nuk hap asnje lloj rai nje dy tre ose kater... ndersa sr-x600 super e hap pa prob rai 4 dhe rai e tjere.

  e di si eshte puna ketyre aparateve, behen apostafat per kode te ndryshme ne kohe te ndryshme, persh... nqs premieret ikin tani se shpejti do dali neser nje aparat tjeter qe do i hapi, nuk do kaloje 6 muaj ose nje vit dhe do dali nje tjeter tjeter... e keshtu me radhe sdo kemi pune tjeter vetem nderro aparatat, blej hidh ne plera.

 4. #4

  Re: Si te shikoj RAI4?

  jurist ka vetem nje shpjegim. rai ne S.sat x30-50 hapet,por me nje firmware te vjeter qe permbane seca{kriptimi i rait} por nqs e perdore kete humbet posat. me pk fjale ty te duhet, qe sa here don me pa tek rai ta kthesh me firmwarin e vjeter,dhe nqs don me pa polaket vendos te riun. ....... une kam per Golden interstar 770, te duhet ta klonosh ne G.interstar.. 4 jul 2007 eshte per RAI kurse 19sept2008 per polaket. kjo eshte besoj te pelqej

 5. #5

  Re: Si te shikoj RAI4?

  Faleminderit per shpjegimin.Ju lutem po patet mundesi ma dergoni firmwarin e dt.14luglio2007(RAI)me posten e forumit ose ne kete adrese i-mail: V.mertiri@yahoo.com

 6. #6

  Re: Si te shikoj RAI4?

  i kam derguar , i ke tek starsat X50CU ,kliko aty dhe faqja 19. ke klonimin ne G.inerstar dhe anasjthtas+ firmwerin e rai,t

 7. #7
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Si te shikoj RAI4?

  thjesht duhet te dini a ka dekoderi juaj brenda tek cas celsat per kriptimin seca dhe pse te vjeter ato nderrohen, dhe pastaj hapet rai 4 e ca te duash ti.

 8. #8

  Re: Si te shikoj RAI4?

  Me falni per pyetjen,a mund te me sqaroni se si mund ta di nese aparati im i ka ose jo keto celesa dhe nese po si ti nderroj ato?Provova edhe firmware-in e 4.jul.2007por,pa sukses(kanalet RAI 1,2,3,4.nuk u hapen)Faleminderit!

 9. #9

  Re: Si te shikoj RAI4?

  mire . vendos qelsat-per nentorin ke keto qelsa......OD :5B 04 04 D8 32 1F B8 6C----->per dhjetorin ke keto qelsa......OC :79 29 90 92 92 28 5E 1B........vendosi keto dhe per dy muaj je OK {qelsal vendosi tek mediaguard,aty eshte RAI}besoj se kaq e gja e din

 10. #10

  Re: Si te shikoj RAI4?

  N.Q.S. eke fjalen per keto celesa i kam futur e prape nuk me japin rezultat,a ka ndonje zgjidhje tjeter?Ne forum kam lexuar se ky lloj aparati(SR-X50CU USB)NUK i hap kanalet RAI te kriptuara.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

 1. rai4
  By texwiller_82 in forum Italian / Italiano
  Replies: 8
  Last Post: 02-10-2009, 20:01:53
 2. Tringun se shikoj dot me CCcam 2.1.2
  By kingswood in forum Albanian / Shqip
  Replies: 6
  Last Post: 31-07-2009, 11:33:12
 3. Rai4 ?
  By vindj in forum Italian / Italiano
  Replies: 1
  Last Post: 28-10-2008, 07:53:40
 4. New Rai4 ??!!!
  By natali79 in forum Italian / Italiano
  Replies: 2
  Last Post: 26-08-2008, 19:31:58

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •