Results 1 to 10 of 10

Thread: hivion hd 9090x ultima ndihme

 1. #1

  hivion hd 9090x ultima ndihme

  ej miq kam marre nje aparat hivion hd 9090x ultima dhe nuk po gjej ndonje adrese per ti bere software update apo per ti nxjerre menyne per celesat.Kur e bleve me thane se punonte dhe si dreambox dhe une kam nje server dhe nuk po arrij ta konfiguroj tek ky aparat e provova me nje dreambox dhe eshte ok mund te me ndihmoje ndonjeri flm

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: hivion hd 9090x ultima ndihme

  un s'kuptoj nje gje, pse merrnio dekodera te panjohur dhe pastaj kerkoni info? dmth dekoderi eshte nje zoteri dekoder por i panjohur per shumicen dhe detyrimisht do vuash per te gjet nje person qe te ndihmoje, dhe besoj se do ket kushtu dhe shtrejt dhe me aq lek mund te merrje nje dekoder te njohur nga bota e satit dmth qe e kane gati te gjithe dhe ishe ne rregull me updatet e me çelsat etj etj.
  un per vete se njof kte dekoder do jet i ri. nje artikull qe gjeta per me shume info eshte ky ktu

 3. #3

  Re: hivion hd 9090x ultima ndihme

  ore zoteri une te kerkova nje ndihme jo gjykim se fundi fare parate jane te miat megjithate flm per pergjigjen

 4. #4
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: hivion hd 9090x ultima ndihme

  Quote Originally Posted by genti 76 View Post
  ore zoteri une te kerkova nje ndihme jo gjykim se fundi fare parate jane te miat megjithate flm per pergjigjen
  mendoj dhe besoj se nuk shava njeri thjesht dhashe nje keshille se per kte pune ke shkruar ketu sepse ke nje problem qe vet spo e zgjidh dot.

  dhe une thashe keshillen time nuk ofendova njeri siç mendon ti, dhe kerkova dhe ne internet per te te gjet ndonje zgjidhje dhe perveç atij linkut nuk gjeta tjeter per arsye siç ta thashe qe dekoderi eshte i panjohur por ti ndoshta u ndjeve i gjykuar, megjithate te jap te drejte fundi fare parate jane te tuat, nje fjale te urte thote populli
  "I pifsh lengun pra!"

 5. #5
  Senior Member aldo224's Avatar
  Join Date
  08-10-2008
  Posts
  301
  Uploads
  0

  Re: hivion hd 9090x ultima ndihme

  atehere po te jap nje ndihme miku im
  http://hv-softwares.ifrance.com/
  shiko ketu e ke dhe aparatin e ke si marke te shkelqyer por them swe per momentin aparaturat e HD nuk po ecin shume mire
  gjithsesi ketu ke versionin e dt 13/10/2008 shiko cmund te besh miku im
  ciao ciao........

 6. #6
  Contributing Member pleshina's Avatar
  Join Date
  08-11-2006
  Posts
  985
  Uploads
  13

  Re: hivion hd 9090x ultima ndihme

  Quote Originally Posted by genti 76 View Post
  ore zoteri une te kerkova nje ndihme jo gjykim se fundi fare parate jane te miat megjithate flm per pergjigjen
  Ju kisha lut qe te mos i nxehni xhakrat

 7. #7

  Re: hivion hd 9090x ultima ndihme

  Mua aparatin ma kane sjelle nga dubai dhurate dhe atje cilesohet sic me thane nje nga markat me te mira ku dhe starsati eshte klon e kesaj marke dhe gjeta nje adrese ne satportal ku ka sw per kete aparat ky aparat eshte i barabarte me fergusson 8900 hd thank man you are the best

 8. #8

  Re: hivion hd 9090x ultima ndihme

  Menyja e nxjerrjes se celesave per kete aparat se ndoshta mund te interesoje ndonjerit se e gjeta eshte duke shtypur kodin 1234 tek menyja

 9. #9

  Thumbs up Re: hivion hd 9090x ultima ndihme

  vertet mos i nxeni lakrat ha ha
  Hivion eshte dvb i njejte me Marned ,se pari duhet te jepet sofwerin perkates e mandej shkon menu 1234 dhe hyn cas e ne kodet qe deshiron ti nderrosh apo dreamloader dhe Upgrade dhe jane dvb shume stabil ne funksional.
  Desha veq te di se sa ka kushtuar ne dubai pershendetje

 10. #10

  Re: hivion hd 9090x ultima ndihme

  Te them te drejten nuk e di se ma ka prure nje kushuri qe eshte ne shkolle atje para rreth nje jave une e porosita per nje starsat hd po ai me tha se nuk ka starsat hd dhe me pruri kete aparat se vetem ky ishte hd sic me tha po nuk ma merr mendja se duhet te kushtoje shume se andej gjerat elektrinike nuk jane te shtrenjta me sw e dates 13.10.2008 punon shume mire si me celesat ashtu dhe me internetin npm adsl po gjetet server

Similar Threads

 1. Kerkoj ndihme hivion hv-9090x dvb
  By rrugetimi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 25-10-2010, 22:15:51
 2. Hivion 9090x ultima
  By fanispan in forum Greek / Ελληνικά
  Replies: 0
  Last Post: 28-03-2009, 11:42:09
 3. Replies: 1
  Last Post: 07-01-2009, 23:30:34
 4. hivion HD-9090X ultima
  By ASI in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 27-07-2008, 23:49:15
 5. 9090x ultima
  By deepgeo2 in forum HIVION
  Replies: 3
  Last Post: 13-06-2008, 12:18:29

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •