Results 1 to 10 of 10

Thread: hivion hd 9090x ultima ndihme

hivion hd 9090x ultima ndihme

ej miq kam marre nje aparat hivion hd 9090x ultima dhe nuk po gjej ndonje adrese per ti bere software update apo per ti nxjerre menyne per celesat.Kur e bleve me thane se punonte dhe si dreambox dhe une kam nje server dhe nuk po arrij ta konfiguroj tek ky aparat e provova me nje dreambox dhe eshte ok mund te me ndihmoje ndonjeri flm

→→→Admin←←← Fiku75's Avatar
    Uploads
    39

Re: hivion hd 9090x ultima ndihme

un s'kuptoj nje gje, pse merrnio dekodera te panjohur dhe pastaj kerkoni info? dmth dekoderi eshte nje zoteri dekoder por i panjohur per shumicen dhe detyrimisht do vuash per te gjet nje person qe te ndihmoje, dhe besoj se do ket kushtu dhe shtrejt dhe me aq lek mund te merrje nje dekoder te njohur nga bota e satit dmth qe e kane gati te gjithe dhe ishe ne rregull me updatet e me çelsat etj etj.
    un per vete se njof kte dekoder do jet i ri. nje artikull qe gjeta per me shume info eshte ky ktu

ore zoteri une te kerkova nje ndihme jo gjykim se fundi fare parate jane te miat megjithate flm per pergjigjen

→→→Admin←←← Fiku75's Avatar
    Uploads
    39

Quote Originally Posted by genti 76 View Post
    ore zoteri une te kerkova nje ndihme jo gjykim se fundi fare parate jane te miat megjithate flm per pergjigjen
    mendoj dhe besoj se nuk shava njeri thjesht dhashe nje keshille se per kte pune ke shkruar ketu sepse ke nje problem qe vet spo e zgjidh dot.

dhe une thashe keshillen time nuk ofendova njeri siç mendon ti, dhe kerkova dhe ne internet per te te gjet ndonje zgjidhje dhe perveç atij linkut nuk gjeta tjeter per arsye siç ta thashe qe dekoderi eshte i panjohur por ti ndoshta u ndjeve i gjykuar, megjithate te jap te drejte fundi fare parate jane te tuat, nje fjale te urte thote populli
    "I pifsh lengun pra!"

Senior Member aldo224's Avatar
    Uploads
    0

atehere po te jap nje ndihme miku im
    http://hv-softwares.ifrance.com/
    shiko ketu e ke dhe aparatin e ke si marke te shkelqyer por them swe per momentin aparaturat e HD nuk po ecin shume mire
    gjithsesi ketu ke versionin e dt 13/10/2008 shiko cmund te besh miku im
    ciao ciao........

Contributing Member pleshina's Avatar
    Uploads
    13

Quote Originally Posted by genti 76 View Post
    Ju kisha lut qe te mos i nxehni xhakrat

Mua aparatin ma kane sjelle nga dubai dhurate dhe atje cilesohet sic me thane nje nga markat me te mira ku dhe starsati eshte klon e kesaj marke dhe gjeta nje adrese ne satportal ku ka sw per kete aparat ky aparat eshte i barabarte me fergusson 8900 hd thank man you are the best

Menyja e nxjerrjes se celesave per kete aparat se ndoshta mund te interesoje ndonjerit se e gjeta eshte duke shtypur kodin 1234 tek menyja

Thumbs up Re: hivion hd 9090x ultima ndihme

vertet mos i nxeni lakrat ha ha
    Hivion eshte dvb i njejte me Marned ,se pari duhet te jepet sofwerin perkates e mandej shkon menu 1234 dhe hyn cas e ne kodet qe deshiron ti nderrosh apo dreamloader dhe Upgrade dhe jane dvb shume stabil ne funksional.
    Desha veq te di se sa ka kushtuar ne dubai pershendetje

Te them te drejten nuk e di se ma ka prure nje kushuri qe eshte ne shkolle atje para rreth nje jave une e porosita per nje starsat hd po ai me tha se nuk ka starsat hd dhe me pruri kete aparat se vetem ky ishte hd sic me tha po nuk ma merr mendja se duhet te kushtoje shume se andej gjerat elektrinike nuk jane te shtrenjta me sw e dates 13.10.2008 punon shume mire si me celesat ashtu dhe me internetin npm adsl po gjetet server