Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: nokia-Dbox2

 1. #1
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  nokia-Dbox2

  KUSH ME NDIHMON. kam nji aparat .dbox2-nokia. problemi eshte se nuk punon . ndizet dhe ne ekranin e tv thot ne gjermanisht herzlich willkommen. po mundohem me kalu flash por mekot problemi qendron se nuk ben kontakt as me fishin ethernet dhe as kabllin nullmodem .dicka konkrete si i behet shbllokimi faliminderit

 2. #2
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: nokia-Dbox2

  Me cfar po thua problemi eshte pak sa i nderlikuar,coje ne nje pike servisi se nga ketu nuk behet gje ...nqs nuk shikon paisjen nga afer pak veshtire ose me ja fut kot bej ket e bej ate...

 3. #3
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: nokia-Dbox2

  aparati eshte nokia-dbox2 me flash intel 2x i premieres me sw betanova
  do te deshe kush me ndihmon me ibe flash pra me ja ndru sw nga betanova dhe ta ktheje ne notrino ose enigma pra ne linux, do te doja proceduren

 4. #4

  Dbox2 Philips Cardsharing

  Pershendetje te gjitheve

  Me ne fund e gjeta nje faqe ,qe shpresoj qe mund te me ndihmoj .


  A mundem permes Dbox2 te bej cardsharing dhe nese mundet dikush te me tregon se si funksionon dhe a mundem dikun ta testoj !

  dmth.
  kam dbox2 Philips
  image Petze 2 X
  kam kartelen e digitalb ,por te ciles i ka skaduar afati
  kam te vendosur multicam
  lidhje interneti (DSL)
  dhe si behet konfigurimi ne router speedport w500v dmth si te hap portet.

  per fillim

  flm
  arion-i

 5. #5

  Re: Dbox2 Philips Cardsharing

  flm per ndihmen :(

 6. #6
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Dbox2 ndihme

  pershendetjeve te gjitheve kam nji aparat dbox2 nokia linux me imagine enigma. qe e perdor per c...ch deri die ishte ne rregull por mbasi i kalova versionin e fundit te enigmes v7 nuk munda te bej c..sh atributet ishin ne rregull
  si tek aparati ashtu dhe tek modemi. megjithate e hoqa versionin e fundit dhe
  vura ate qe kisha me pare pra enigma v6.shkoj tek var bin vendos camd2 se ne ket menure behet e mundur qe te bej c sh por prap asgje me pare se te kaloja sw e fundit punonte ne rregull nuk e di se ku kam gabuar atributet jane ne rregull si tek bin camd2 dhe tek keys cwshare a me ndihmon njeri se cfar te bej ju faliminderit

 7. #7
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Dbox2 ndihme

  pershendetje te gjitheve kam ket problem me aparatin. pardie i kam kalu imagine e fundit
  te enigma2 v7 nuk me pelqeu dhe i rivendosa prap versionin qe kisha enigma2 v6 problemi
  qendron se nuke ma nje ruteri para se ti kaloja sw e fundit cdogje ishte ne rregull por tani
  kur e lidhe me ruterin nuk ma nje Mac addresse qe te bej veprimet me hap portat te ruteri. kurse me programin FTP cdogje shkon ne rregull nuk po e gjej se ku kam gabuar

 8. #8
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: Dbox2 ndihme

  a ka njeri te me jap nji pergjigje

 9. #9
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Dbox2 ndihme

  Quote Originally Posted by mile kristo View Post
  a ka njeri te me jap nji pergjigje
  mos kujto se nuk te lexon njeri por mesa duket se njef njeri deri tani.

 10. #10
  Junior Member
  Join Date
  16-11-2008
  Posts
  17
  Uploads
  0

  Re: Dbox2 ndihme

  pershendetje mile po bone ne ruter DHCP automatik ip me i marr dhe duhet me ta joft po ne resiver ja len ip statike jo dhcp provo kesht un kam dbox2 mu ashtu po ma njeh mac adressen.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Nokia Dbox2 Cable, alguém sabe por tvkaka a florir?
  By f.l.vasconcelos in forum Portuguese / Português
  Replies: 1
  Last Post: 26-04-2006, 20:51:06
 2. DBox2 Nokia Display ?
  By MisterX GSMFree in forum German / Deutsch
  Replies: 0
  Last Post: 05-02-2006, 20:34:58

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •