Results 1 to 8 of 8

Thread: me jepni 1 mendim

 1. #1

  me jepni 1 mendim

  ocuna kush me sygjeron se cfar aparati mund te blej sepse kam ne plan te mar nje dvbs, pervec aparateve te digitalbit qe nuk me shkon ne mend per te blere
  pres sugjerime flas per aparate qe tregetohen brenda teritorit te Shqiperise.

 2. #2
  Member neo17's Avatar
  Join Date
  07-09-2006
  Location
  Albania
  Posts
  74
  Uploads
  1

  Re: me jepni 1 mendim

  dreambox 500s

 3. #3
  VIP Member
  Join Date
  01-07-2008
  Posts
  371
  Uploads
  3

  Re: me jepni 1 mendim

  merre ni dreambox nuk e di tashti sa ki pare veq sa ma te shtrejte me ble ma i mire eshte e mas mirti eshte me ble dreambox 800hd po sprish pun edhe dreambox 500s

 4. #4

  Re: me jepni 1 mendim

  çfardo aparati tè gjesh,tè kèshilloj ta marrèsh hd

 5. #5
  Junior Member
  Join Date
  07-09-2008
  Posts
  15
  Uploads
  1

  Re: me jepni 1 mendim

  a ka dikush server per digialb per dreambox me kontaktoni ne nuhisuhat@hotmail.com

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  09-11-2008
  Posts
  124
  Uploads
  0

  Re: me jepni 1 mendim

  Pershendetje.Me sa kam hase neper forume dreambox 7020 eshte me imiri pa marre nekonsiderate ato qe jane HD.Nese merr nje DM500S duhet me ba kujdes se mund te jete i clonuar,pasi shumica e tyre jane te tille.Para se te besh konfigurimin ben mir te konsultohesh se cfar image te ngarkosh.Keshillohet SifTeam 1.9.3B-500MV.img,ndoshta dhe ndonje firmware tjeter por kurre "gemini"Ciao Anesti

 7. #7

  Re: me jepni 1 mendim

  pershendetje te gjithve

  nje pytje lidhur me dm 500s !
  Per dm 500 shkruan se ka nje smartcard-lezer a e hap kartelen e digitalbit ky receiver dhe a
  te lidh (cardsharin) me nje dm 500s pa kartel ?.

 8. #8

  Thumbs up Re: me jepni 1 mendim

  pershendetje
  te gjithe dreambox e lexojne kartelen e digjitalbit e po ashtu edhe DM 5oo+
  me DM 100 S eshte ma i lire e ma i shpejte nje supozim i imi

Similar Threads

 1. Question Nje mendim per aparatin OPTIBOX 550S
  By aldo224 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 8
  Last Post: 05-10-2009, 16:34:12
 2. Jepni mendimin tuaj
  By milan- in forum Albanian / Shqip
  Replies: 26
  Last Post: 10-09-2009, 18:01:50

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •