Euro poszerza zasięg MTVNHD

SES Astra ogłosiła podpisania długoterminowej umowy na nadawanie MTVNHD we Francji. Usługi zostaną przekazane całodobowy od 19,2 stopni Wschód i część CanalSat z opcją HD. Oddzielnie, MTV Networks International zapowiedziała, uruchamia na Sky w Wielkiej Brytanii i HOT w Izraelu przed końcem roku.
Z MTVNHD, liczba kanałów HD dystrybuowane na System satelitarny ASTRA wzrośnie do 58. Do końca 2010 roku, SES ASTRA spodziewa się przekazać około 100 kanałów HD.


Alexander Oudendijk, szef handlowych funkcjonariusza SES Astra, powiedział w oświadczeniu: "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że MTV Networks kontynuuje rozwój swojego programu za pośrednictwem Astra HD. Wraz z wprowadzeniem MTVNHD we Francji, poprawia jego dalsze Astra HD kanał imponujący line-up i wciąż budowania bardzo atrakcyjnym sąsiedztwie na jego główne pozycje orbitalne. "


Na CanalSat, HD oferta obejmuje obecnie Canal + HD, HD TF1, France 2 HD, M6 HD, 13čme Rue HD, National Geographic Channel HD, Cine Film Premier HD, Ushuaia HD, Sci-Fi HD i Disney Cinemagic HD. Eurosport HD będzie rozpoczęcie na CanalSat grudnia 7.
MTVNHD druga fala uruchamia również zobaczyć kanał, który obejmuje również Nickelodeon programowania, dokonać jej debiut w Ameryce Łacińskiej Argentyna, Chile, Kolumbia, Wenezuela, Peru, Ekwador, Wyspy Karaibskie i Urugwaj.