Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: abonim sky-it

 1. #1
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  abonim sky-it

  persh cuna, kisha nje pyetje ku mund te gjeje ndonje vend qe mund te bej abonim per sky e italise ne tirane? di ndonjeri.

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  20-06-2008
  Posts
  214
  Uploads
  1

  Re: abonim sky-it

  Ke tek bbloku sa kalon uren te drejtoria e policise pa arritur tek shkolla 11 janari,karshi me banken greke(il punto antena me duket se e ka) po ce do.
  Ke ne tirane servera per sky italian dhe UK me 25000 lek tereja ne vit

 3. #3
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: abonim sky-it

  persh tironci
  mua me duket cmim i shtrenjte nqs kushton 250mije ne vit. Une skam aparat per te qe me duhet ta bleje ta shtojme dhe kete ne cmim, a e arrin vleren e cmimit normal qe ka sky? nuk do ishte me mire te abonohesha ? se sa te blej nje aparat tjeter e ta shtoj ne koleksionin tim duke e ditur qe jo shume larg edhe kesaj metode cardsharing do ti vije fundi edhe mua serish pas 6 muajsh ose 1 viti duhet te blej dicka tjeter? e them kete se me kane ndodhur shume me aparate e module gjera te tilla, dhe mendoj pas pilafit nje abonim normal ne sky nuk eshte kurre humbje kohe. prandaj dua te abonohem qe sportin filmin dhe muziken ta shikoj i qete pa patur merakun ra pingu, u bllokua serveri e gjera te tilla qe ne shqiperi nuk mbarojne kurre.

  ps.. flmn per informimin e vendodhjes

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  20-06-2008
  Posts
  214
  Uploads
  1

  Re: abonim sky-it

  Quote Originally Posted by Wingsofdarkness View Post
  persh tironci
  mua me duket cmim i shtrenjte nqs kushton 250mije ne vit. Une skam aparat per te qe me duhet ta bleje ta shtojme dhe kete ne cmim, a e arrin vleren e cmimit normal qe ka sky? nuk do ishte me mire te abonohesha ? se sa te blej nje aparat tjeter e ta shtoj ne koleksionin tim duke e ditur qe jo shume larg edhe kesaj metode cardsharing do ti vije fundi edhe mua serish pas 6 muajsh ose 1 viti duhet te blej dicka tjeter? e them kete se me kane ndodhur shume me aparate e module gjera te tilla, dhe mendoj pas pilafit nje abonim normal ne sky nuk eshte kurre humbje kohe. prandaj dua te abonohem qe sportin filmin dhe muziken ta shikoj i qete pa patur merakun ra pingu, u bllokua serveri e gjera te tilla qe ne shqiperi nuk mbarojne kurre.

  ps.. flmn per informimin e vendodhjes


  Un me te degjuar e kam kete punen e kesaj,por mesa di un sky bo min nja 600 euro me vit,pa aparat kurse te keta te japin nje dreambox nga a ta te te thjeshtet(nuk e di ca modeli jan) per 100 euro + 25000 lek bojne gati 37000 lek sa gjysma e abonimit te sky-it.Me duket nuk jam shume i sigurte por ke edhe sky-uk.Plus qe ke aparatin pastaj me porte etherneti dhe mund te besh card share shume me kollaj se me ket aparatin ton.Nese ke internet ne shpi provoja card sharing me GI 770 xspeed se mund te funskionoje.UN pervete kam arritur te hap novasport1(edhe pse vetem per nja 2 sekonda).

 5. #5
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: abonim sky-it

  tani na sqarove pak me mire tironc, dhe flmn ;)
  se imagjinoja qe mund te bej 600 euro ne vit, qenkan palla fare... mendoja e shumta aty ke 300 jo me teper, 600 vetem kur te luj mendsh kam me shku...

  Nuk e kam prob me ble aparat tjeter, por ta dije qe shkon ca gjate kjo pune e bo hallall, po jam i sigurte keto gjera brenda 6muajsh ndryshojne, dhe serish do flasim per ndonje gje tjeter... prandaj doja te merrja dicka zyrtare, por kto klysha e paskan lemeri cmimin, megjithate do flas me ndonje nga keto dyqanet se njoh nja dy vete qe mund te na bejne ndonje nder, na vune ne siklet gjithe keto kanale sportive qe po na ikin nje nga nje.

  flmn per sugjerimin dhe mesazhin tironc.

 6. #6
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: abonim sky-it

  cardsharing nuk maro kurre plako, sot vdes nji server neser del nji tjeter nuk eshte si kodi qe sot eshte neser skadon, cardsharing vjen direkt nga abonimet origjinale thjesht shkembehet kodi origjinal ne internet si muzika mp3 me emule, ashtu dhe kodi i kartave origjinale me ane te card sharing.
  shnet plako ah se harrova, ne italy sky kushton seria A plus ato kanalet baze psh explorer etj 15 euro ne muaj.

 7. #7

  Re: abonim sky-it

  Nuk pe di ku po i gjeni keto qmime,une kartelen time e kam ble ne itali dhe eshte e plot me calcio,filma,sport, HD etj dhe i kam paguar afro nje mije euro per te e po qe se ndokush ka ose mund te siguroj calcion dhe kanalet baze per pesembdhjet euro ne muaj jam i gatshem te blej 5-6 kartela se kam mjaft shoke te interesuar per ate kartele.
  Sa i perket cardsharingut edhe kesaj nje dit do i vie fundi por fatmiresisht jo se shpejti,sa me shume qe masovizohet sidomos cardsharingu komercijal me shpejt do i vie fundi.

 8. #8
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: abonim sky-it

  Quote Originally Posted by dreni View Post
  Nuk pe di ku po i gjeni keto qmime,une kartelen time e kam ble ne itali dhe eshte e plot me calcio,filma,sport, HD etj dhe i kam paguar afro nje mije euro per te e po qe se ndokush ka ose mund te siguroj calcion dhe kanalet baze per pesembdhjet euro ne muaj jam i gatshem te blej 5-6 kartela se kam mjaft shoke te interesuar per ate kartele.
  Sa i perket cardsharingut edhe kesaj nje dit do i vie fundi por fatmiresisht jo se shpejti,sa me shume qe masovizohet sidomos cardsharingu komercijal me shpejt do i vie fundi.
  dreno futi i giro ne italy dhe bleji ktu sa te kesh qef, mbas 3 muajsh hiqe oferten dhe bleje prap se ka afat 3mujore dhe kushton 15 uro ne muaj ok plako?
  icik me teper besim.
  ja adresa
  https://abbonamento.sky.it/aolsat/ab...5&o=null&cb=no

  per 1000 euro qe paske pagu ti , ta paskan fut sa krahu me fal qe po ta them por esht skandaloz ai Ámim.

 9. #9

  Re: abonim sky-it

  Kur e kam marr une oferta ishte vetem per paketen baze 15 euro deri me 31.dhjetor e pastaj 65 apo 69 euro ne muaj paketa e plot.
  Une per pak me pak se nje mije euro e kam marr me gjith resiver dhe me HD kanele paketen e plot dhe nuk kam kohe qe te kerkoj qdo 3 muaj njerez te ma blejn kartelen e re.
  Sa i perket te futnes fare mos u brengos se e njoh matematiken shume mire dhe pasi qe posedoj ca bastore sportive kartelen e kam fut ne share mes disa bastoreve dhe ajo kartele e ka paguar veten vetem me kafe e lere me me pije tjera.

 10. #10
  Member neo17's Avatar
  Join Date
  07-09-2006
  Location
  Albania
  Posts
  74
  Uploads
  1

  Re: abonim sky-it

  o cuna duke bere share mos harroni qe nuk shifni vetem sky qe minimalisht kushton 600euro, por shifni jashtezakonisht dhe shume e shume paketa te tjera. psh ju keni novat qe jane me te shtrenjta se sky, ato kushtojne minimalisht 800euro. po deshte besojeni po deshet jo, por novat jane kanalet me te kushtueshme per abonim ne te gjithe evropen. kam vra nje here menjen dhe te gjitha kanalet qe arrij te hap une me share mund te arrinin vleren ne abonim vjetor deri ne 6000 euro. dhe une keto 6000 euro i kam reduktuar ne 180 mije leke qe kam blere aparatin, se te tjerat po te lexosh pak i meson vete dhe nuk ke nevoje te paguash njeri qe te te mbaje serverin. dhe e forta eshte qe nuk jap asnje kart per share, dhe kanalet kryesore i marr te gjitha ne hop2, dmth ngecje ka shume pak.bjerini lapsit, si ju duket??

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •