Results 1 to 10 of 10

Thread: rai afrika?

 1. #1
  Member krenari's Avatar
  Join Date
  30-06-2008
  Location
  TIRANA/ALBANIA
  Posts
  83
  Uploads
  0

  rai afrika?

  ca ka rai afrika qe spunon,ka ndruar frekuencen apo ka ndruar celsat.

 2. #2
  Junior Member
  Join Date
  30-10-2008
  Posts
  12
  Uploads
  0

  Re: rai afrika?

  Quote Originally Posted by krenari View Post
  ca ka rai afrika qe spunon,ka ndruar frekuencen apo ka ndruar celsat.
  celsat 483926a710758409

 3. #3
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: rai afrika?

  kete here kane ndryshuar braven dhe jo celsin

 4. #4

  Re: rai afrika?

  ka nderruar kriptim njesoj si Polsat qe ka kaluar ne Nagravision3 Rai Africa do ket kaluar ne Seca2 ose Mediaguard2 por megjithate sjam i sigurte!

  Si do tja bejm tani skemi ku te shohim Serin A :(

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  20-06-2008
  Posts
  214
  Uploads
  1

  Re: rai afrika?

  Quote Originally Posted by Wingsofdarkness View Post
  kete here kane ndryshuar braven dhe jo celsin


  ahahaahhahaah:
  rai africa>-

 6. #6
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: rai afrika?

  tani per tani vetem sateliti Thor PAKETA DIGITV dhe ndonje kanal sporti tek tuk andej ketej...

  vallai rai na fiku :(

 7. #7

  Re: rai afrika?

  O çuna u bo keq keq puna...
  E fundit fare ose zyrtare Rai Africa ne Mediaguard


 8. #8
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: rai afrika?

  mos u merzisni e çuna se prap do vi e shtuna

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  09-08-2008
  Posts
  114
  Uploads
  0

  Re: rai afrika?

  Po s'po kuptohet ca kodifikimi ka?Seca 1 apo 2?Shpresojme te
  kete te paren qe mund te kemi shans me pa SERINE A.
  AKTUALISHT NGELET VETEM NTVSPOT(BISS) dhe kanalet
  hungareze ne THOR(NAGRA2)

 10. #10
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: rai afrika?

  ore vallai gjynof me u qajt andej nga thor :), natyrisht rai nuk e zevendeon per te shtunen dhe te djelen, por edhe e zevendeson. :)

Similar Threads

 1. BravaHDTV nu ook in Afrika te bekijken
  By tokoroko in forum Het Laatste Satelliet TV Nieuws
  Replies: 0
  Last Post: 03-12-2009, 23:56:46
 2. Astra2Connect beschikbaar in Afrika
  By tokoroko in forum Het Laatste Satelliet TV Nieuws
  Replies: 0
  Last Post: 12-09-2009, 08:17:47
 3. rai afrika, satelit tjeter?
  By tosjana in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 23-05-2009, 18:44:11
 4. Info R*i Afrika down
  By biscotto263 in forum Italian / Italiano
  Replies: 26
  Last Post: 04-12-2008, 16:29:43

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •