Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 39

Thread: pyetje

 1. #1

  Arrow pyetje

  po star sat3500 cuci e hap abrakadabra

 2. #2

  Re: pyetje

  JO

 3. #3

  Re: pyetje

  Ca do me thone RS 232 null modem?
  E lidh direkte me sat apo ka nevoje per ndonje ndryshim?

 4. #4
  Senior Member inxhinieri's Avatar
  Join Date
  20-02-2008
  Posts
  213
  Uploads
  2

  Lightbulb Re: pyetje

  Quote Originally Posted by POSEY_DION View Post
  Ca do me thone RS 232 null modem?
  E lidh direkte me sat apo ka nevoje per ndonje ndryshim?
  Shpjegim i thjeshte pa hyre ne detaje:
  RS232 eshte porta COM ose SERIALE me 9pin
  NULL MODEM eshte emertimi i nje kablli ku lidhjet nga njeri skaj ne tjetrin kryqezohen. Ne skaje ka spina seriale 9pin.
  PIN TO PIN eshte i njejti kabell por lidhjet jane direkte, pra jo te kryqezuara.

 5. #5
  Awaiting Email Confirmation
  Join Date
  07-12-2007
  Posts
  53
  Uploads
  0

  Re: pyetje

  Cable_pin_conection

 6. #6
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: pyetje

  miku im, hapesi kesaj theme si harrove GOOGLE? google eshte shoku une me i mire qe na shoqeron ne Internet. kliko ketu per me shume.

  dhe kij parasysh ke paqartesi? google i di te gjitha ne kohe rekord.
  kalofsh bukur.

 7. #7
  Awaiting Email Confirmation
  Join Date
  07-12-2007
  Posts
  53
  Uploads
  0

  Re: pyetje

  Quote Originally Posted by Wingsofdarkness View Post
  miku im, hapesi kesaj theme si harrove GOOGLE? google eshte shoku une me i mire qe na shoqeron ne Internet. kliko ketu per me shume.

  dhe kij parasysh ke paqartesi? google i di te gjitha ne kohe rekord.
  kalofsh bukur.
  po , ke te drejt .flm
  " RESPEKT "

 8. #8
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Re: pyetje

  Pershendetje

  Po kerkoja te dhena mbi kabllin RS232 dhe me vinte keq te hapja 1 teme me vete kur eshte kjo.Kam 1 kabell RS232 femer femer dhe 1 tjeter mashkull-usb,kam kerkuar femer-usb por s'kam gjetur.Pyetja ime eshte kjo:A mund te bej veprime p.sh ti fus soft aparatit nga kompjuteri duke i lidhur te dy kabllat njeri pas tjetrit apo eshte e pamundur.

  FALEMINDERIT

 9. #9

  Re: pyetje

  Quote Originally Posted by fillestari View Post
  Pershendetje

  Po kerkoja te dhena mbi kabllin RS232 dhe me vinte keq te hapja 1 teme me vete kur eshte kjo.Kam 1 kabell RS232 femer femer dhe 1 tjeter mashkull-usb,kam kerkuar femer-usb por s'kam gjetur.Pyetja ime eshte kjo:A mund te bej veprime p.sh ti fus soft aparatit nga kompjuteri duke i lidhur te dy kabllat njeri pas tjetrit apo eshte e pamundur.

  FALEMINDERIT
  si ti lidhesh dy kablla njera pas tjetres shokut?nuk po kuptoi ne qfar aparati e ke fjalen.
  ajo e para te kryen pune kurse kjo e dyta jo,e kam provu vet personalisht ashtu siq e keni cek ju,por ekziston mundsia ndonje modifikim nga nje mjeshter qe meret vesh ne kto gjera,sepse nuk esht e thjesht te ndryshosh diqka prej saje dhe njekohsisht te duhet edhe nje pjes shtes qe ta kthesh koken mashkull ne femer.
  pershendetje

 10. #10
  Senior Member
  Join Date
  14-12-2008
  Location
  Denmark
  Posts
  293
  Uploads
  0

  Re: pyetje

  Quote Originally Posted by fillestari View Post
  Pershendetje

  Po kerkoja te dhena mbi kabllin RS232 dhe me vinte keq te hapja 1 teme me vete kur eshte kjo.Kam 1 kabell RS232 femer femer dhe 1 tjeter mashkull-usb,kam kerkuar femer-usb por s'kam gjetur.Pyetja ime eshte kjo:A mund te bej veprime p.sh ti fus soft aparatit nga kompjuteri duke i lidhur te dy kabllat njeri pas tjetrit apo eshte e pamundur.

  FALEMINDERIT
  punon pa problem. Femer- usb eshte pak veshtire te gjesh po nuk besoj se te ben pune.Ato qe ke jane tamam per kete pune. Vetem mos harro kablli rs232 femer-femer duhet te jete nul modem.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

 1. Pyetje
  By bajern in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 16-11-2009, 14:27:57
 2. Question Nje pyetje
  By milan- in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 22-07-2009, 14:35:55
 3. Question Tju bej nje pyetje kot
  By milan- in forum Albanian / Shqip
  Replies: 9
  Last Post: 09-06-2009, 12:42:13
 4. Question nje pyetje
  By milan- in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 28-02-2009, 14:53:25
 5. 1 pyetje
  By utente007 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 24-01-2009, 14:54:25

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •