Results 1 to 6 of 6

Thread: Parabol te motoizuar

Senior Member
    Uploads
    0

Parabol te motoizuar

Peshendetje- Une do te sygjeroja per ato qe jane teinteresuar per futbollin do te ishte me mire te perdorin parabola te motorizuara.Meqenese ne kete adrese http://liveonsat.com/today.php#mundeni me gjete se cilat jane transmetime free (ato me te kuqe) ps.sot keni ne direkt8 dhe ne swr fernsehen,rbb Berlin (13 dhe 19 grade)
    Ne kete pike do te pranoja ndonje sugjerim per nje marke cilesore ,pasi levizjet e shpeshta i demtojne shpejt ato.CiaoAnesti

5000k SkinArt's Avatar
    Uploads
    2

Re: Parabol te motoizuar

flmn per informimin e ndeshjeve, e pashe ke swr shtutgart, megasport sampdorjen dhe te tjera ke sportklub, une pervete kam hequr dore nga parabolat me motor, e kam cekur edhe ke nje teme, tani kam 3 satelita me gjithsej 10 koka, kap te paktem mbi 7 a 8 pozicione ne east dhe west, dhe mendoj se ka qene zgjidhja ime me e mire, nuk e vej ne dyshim punen qe ben motori, por kur e kisha te tille ngaqe e levizja shpesh mu prish, une kam patur nje motor te thjesht fare qe levizte vetem majtas djathtas... prandaj kjo nderhyrje ime nuk ka te bej me idene tju largoj nga kjo teme, por thjesht me duket me e mire te kesh 2 ose me shume parabola dhe disa mbajtese kokash ku te pozicionohesh ne drejtime te ndryshme pa qene nevoja te besh levizje me motor..

ps... gjithashtu kjo info vlen vetem per shtepiat private :)

Senior Member
    Uploads
    0

Thumbs up Re: Parabol te motoizuar

pershendtje Wingsofdarknesser Per kete nuk me kishte shkuar ne mendje ( kjo info vlen vetem per shtepiat private )Natyrish une kam jetuar gjithmone ne nje shtepi private dhe per me teper kam nje big haus, por te them te drjten u ndjeva i hutuar nga ky kendveshtrim. Ke te drejte.Problemi i edukimit eshte themelor e sidomos per ne shqipetaret.Kur mendoj kete ndjehem keq ,lejme per te deshiruar. Kur lexova ne nje gazete se 10% e shipetareve ne emigracion vuajne denimin me burg me hiku truri.Por nejse, ky lloj forumi ka fatin qe te mbledh rreth vetes njerez te seleksionuar qe skane asgje te perbashket me ate 10% e le te jmi shembull e te kontribojme per rritjen e standrteve edukuese kudo qe te ndodhemi.Ciao.Anesti

5000k SkinArt's Avatar
    Uploads
    2

persh edhe nje here anesti,
    me ps... gjithashtu kjo info vlen vetem per shtepiat private :)
    doja te thoja ne shtepi private je me i lire per te manovruar me disa satelita, ne pallat eshte shume e veshtire per efekt vendi, por edhe per efekt problemesh me te tjeret e pallatit, dhe sidomos ato te taracave.
    beji nje vizite ke google MULTI LNB ketu http://images.google.com/images?hl=e...-8&sa=N&tab=wi
    mua me kane interesuar gjithmone keto gjera, mirpo tani qe mu dha mundesia po i shfrytezoj

→→→Admin←←← Fiku75's Avatar
    Uploads
    39

Quote Originally Posted by anesti01 View Post
    Peshendetje- Une do te sygjeroja per ato qe jane teinteresuar per futbollin do te ishte me mire te perdorin parabola te motorizuara.Meqenese ne kete adrese http://liveonsat.com/today.php#mundeni me gjete se cilat jane transmetime free (ato me te kuqe) ps.sot keni ne direkt8 dhe ne swr fernsehen,rbb Berlin (13 dhe 19 grade)
    Ne kete pike do te pranoja ndonje sugjerim per nje marke cilesore ,pasi levizjet e shpeshta i demtojne shpejt ato.CiaoAnesti
    Anest ç'kemi, per motor mund te te sugjeroj SM3D22 kam montu me shumice nga kto dhe vet e kam nji qysh nga viti 2000 kuptohet modelin e pare te ketij lloji dhe deri sot vazhdon i qete punen e tij pa bo numra.
    Attached Images Attached Images

Pershendetje
    Sa per info ne vitet 86/87 motoret e pare privat i kam rregulluar vet qe kan funksionuar shume mire e stabil si vetem per info( kam marre boshtin e motorit te makines te robave ,nje vinqe per ndrimin e gomave te fiatit dhe motorin e fshisave te xhamit me disa kombinime dhe dy mikro nderpresa) e tash eshte kohe e teknologjis moderne qe egzistojne lloje te ndryshme te motorve so psh SG-8210,HH 120 qe jan ma te sakte,MD 100 etj po sistemi i punes eshte i njejte vetem varet si e konfiguron dhe duhesh ta gjesh piken zero ,une kam instalue shume nga HH 120 me nje paraboll 100 cm nga Turksat 42 E deri te Hispasat 30 w pa problem
    okej djem pra me vjen mire qe keni interesim dhe po bisedohet ne te gjitha temat ,edhe pse une nuk kam kohe shume te jem presente vetem komplimente