Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 27

Thread: me cfare merreni??

Member neo17's Avatar
    Uploads
    1

me cfare merreni??

po shof shume njerez qe merren me satworld ketu ne kete forum qe jane nga tanet, gje qe me bene shume qejfin.
    isha kurioz te dija se me cfare merreni si profesion pervec hobit tone te perbashket te "piraterise satelitore!"
    po filloj nga vetja, une jam ne vit te 1 ne universitet per informatike, dhe hobin per satelitat e kam filluar qe ne vit te 2 te shkolles se mesme, me nje receiver te vjeter: neotion box 3000. tani rradha juaj!

Contributing Member
    Uploads
    0

Re: me cfare merreni??

Quote Originally Posted by neo17 View Post
    po shof shume njerez qe merren me satworld ketu ne kete forum qe jane nga tanet, gje qe me bene shume qejfin.
    Isha kurioz te dija se me cfare merreni si profesion pervec hobit tone te perbashket te "piraterise satelitore!"
    po filloj nga vetja, une jam ne vit te 1 ne universitet per informatike, dhe hobin per satelitat e kam filluar qe ne vit te 2 te shkolles se mesme, me nje receiver te vjeter: Neotion box 3000. Tani rradha juaj!
    po mo te meren cte bejne kur shikojne qyl pse mos meren te pakten e shtyjne diten me keto gjera

Contributing Member
    Uploads
    0

Quote Originally Posted by billi23 View Post
    po mo te meren cte bejne kur shikojne qyl pse mos meren te pakten e shtyjne diten me keto gjera
    ti ke filluar me neotion box 3000 kurse uen me nje analog kam filluar hahahha

Member neo17's Avatar
    Uploads
    1

une po pyes se punene e sateliteve e konsideroj si nje hobi dhe jo si profesion, ngaqe nuk te jepe per te ngrene nqs nuk ke ndonje dyqan per te tilla gjera, por dhe ato te pakte jane! jam kurioz te dije me teper per profesionet tuaja!

Pershendetje
    Djem me vjen mire qe ju jini te interesuar dhe punoni sipas mundesive
    www.electro-dani.lu kjo eshte adresa ima dhe kemi nje eksperience mbi 25 vjet ne kete domen

→→→Admin←←← Fiku75's Avatar
    Uploads
    39

Quote Originally Posted by neo17 View Post
    une po pyes se punene e sateliteve e konsideroj si nje hobi dhe jo si profesion, ngaqe nuk te jepe per te ngrene nqs nuk ke ndonje dyqan per te tilla gjera, por dhe ato te pakte jane! jam kurioz te dije me teper per profesionet tuaja!
    kam fillu pune ne 1993 si antenist per saça dhe antena me pagese ne shqiperi per vite me radh, sepse u mbyllen uzinat ku punonim, pastaj ne emigrim e bej me pagese si pune te dyte. vazhdoj me riparimet elektronike, dekodera, tv, etj.
    Saçat i kam kap me dore qindra modele nga analogjiket deri ke dixhitalet.

Vi ne kte forum kur kam kohe kryesisht me ndihmu bashkombasit e mi me aq sa di, dhe kur kam mundesi.
    Ndersa para 1993 kam pun ke televizoret ne durres URT-UEM (uzina radio televizoreve dhe uzina elektro mekanike) nji nga ajkat e teknologjise se diktatures. ventilatore, jastiqe korenti, tharese flokesh, hekura me korent elektronik, televizore bardh e zi ose me ngjyra, etj etj.
    Kam nostalgji per ato uzina se ishin 100% shqiptare.

VIP Member BIG BOBI's Avatar
    Uploads
    70

T.njatjeta çuna;
    ne shqiperi kam punu te UZINA TIRANA.pasi u myll fabrika kam punu per ca kohe ne riparimin e frigorifereve,magnetofone,lavatrice.
    ne ITALI ka rreth 12 vjet qe punoj ne sektorin e tekstileve(benetton,diesel,replay,gas,) duke mos lene pas dore edhe pasionin per elektronike edhe studioja,
    ne vitin 2002 kam marre dipllomen 'INSTALLATORE AUTORIZATO EUTELSAT'
    qe nga 2003 kam sipermarrjen time ne fushen e tekstileve.
    shnet.

profesioni piratoj piratoj cdo aprature qe eshte per tu piratuar,-jo vetem satelit -

VIP Member BIG BOBI's Avatar
    Uploads
    70

Quote Originally Posted by studiounivers View Post
    profesioni piratoj piratoj cdo aprature qe eshte per tu piratuar,-jo vetem satelit -
    kadal i çik kadal,
    meqe je kaq i zoti,na pirato i çik NDS!?
    per respekt te te gjith shqipfolesve tregohu pak me realist ndaj temes se hapur!

Senior Member
    Uploads
    1

Quote Originally Posted by fiku75 View Post
    kam fillu pune ne 1993 si antenist per saça dhe antena me pagese ne shqiperi per vite me radh, sepse u mbyllen uzinat ku punonim, pastaj ne emigrim e bej me pagese si pune te dyte. vazhdoj me riparimet elektronike, dekodera, tv, etj.
    Saçat i kam kap me dore qindra modele nga analogjiket deri ke dixhitalet.

Vi ne kte forum kur kam kohe kryesisht me ndihmu bashkombasit e mi me aq sa di, dhe kur kam mundesi.
    Ndersa para 1993 kam pun ke televizoret ne durres URT-UEM (uzina radio televizoreve dhe uzina elektro mekanike) nji nga ajkat e teknologjise se diktatures. ventilatore, jastiqe korenti, tharese flokesh, hekura me korent elektronik, televizore bardh e zi ose me ngjyra, etj etj.
    Kam nostalgji per ato uzina se ishin 100% shqiptare.

Ja paske mor doren dmth qafes se kinoskopit tek uzina me televizoret lura,se ne maj te hunes ma kan sjelle ne shkolle te mesme.

Persa i perket temes tani jam ne vit te 5 per Inxhinieri Elektrike.Dhe me satelitet kam fillu me u mor nga qeshori i ketij viti :) me sr x50cu usb.Jam i cik i ri ne zanot

Page 1 of 3 123 LastLast