Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20

Thread: JIPAA CARD_new D+_nagra3

 1. #1

  JIPAA CARD_new D+_nagra3

  Jipaa Card, karta e re per Nagra 3  With the new JipaaCard you can easy decrypt:

  ART Variety/Europe, ART Children/Tarab, ART Movies, ART Movies 2, Nile Drama, LBC Europe, Algerian TV ,MBC, ART Hekavat, Future TV & Eurosport Int. and all German TV.

  including RTL 9, AB 1, AB 3, AB 4, AB Moteurs, Animaux, Chasse & Pêche, Musique Classique, Escales, Toute l'Histoire, NT1, Action, Mangas, Encyclopedia, ..., Zik, France 5, France ô, LCP, Tishk TV, TMC, Ciné Polar, Ciné FX, Videoclick, ..., Walf TV, France 2, France 3& France 4 Al Jazeera, new D+ Nagra3

  Jipaa Card V2 Added:

  DigiTurk on Eutelsat W3A at 7.0°E
  Nova on Hot Bird 7A/8 at 13.0°E
  Sky México on Intelsat 9 at 58.0°W
  Sky Brazil on Intelsat 11 at 43.1°W
  NTV Plus on Eutelsat W4 at 36.0°E

  Working systems :
  Canalsat Caraibes in Intelsat 903 ( 34.5°W )
  Sky UK in Eurobird 1
  TVCabo in Hispasat
  Premiere (Conax) in Astra
  LA7 in Atlantic Bird 12°
  Digitalb in Eutelsat W2
  Digital+
  Canal Nordic
  Jazeera Sport in Hotbird
  Bis Television
  Arabesque in Hotbird

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  04-05-2005
  Posts
  335
  Uploads
  1,132

  Re: JIPAA CARD_new D+_nagra3

  et voila le fichier

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  04-05-2005
  Posts
  335
  Uploads
  1,132

  Re: JIPAA CARD_new D+_nagra3

  et voila le fichier

 4. #4

  Re: JIPAA CARD_new D+_nagra3

  Bonsoir
  La carte ca coute 30 euro ,ils sont tout le nouveau carte qui sa marche aussi les programmes francais si voua voullez fichier je vous donne: www.masat.info
  J´avais plaisir pour parler francais.

 5. #5
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: JIPAA CARD_new D+_nagra3

  Nuk po arrij te kuptoj nje gje, jemi tek seksioni shqiptar dhe flitet Frengjisht?!
  ose e dyta, keni harru shqipen?

 6. #6

  Talking Re: JIPAA CARD_new D+_nagra3

  mos u qudit fik,edhe francezt intersohen

 7. #7

  Re: JIPAA CARD_new D+_nagra3

  pershendetje djem
  jo mue mu duk se ishte ndonje shqiptare qe nuk din shqip,e une ju pergjigja ne frengjisht e ska gja te keqe

 8. #8

  Re: JIPAA CARD_new D+_nagra3

  ku mundet te gjindet kjo karte....a ka ne kosove te blihet edhe a eshte shume e qendrushme dua te them a ka rregullishte update te softwerit te saja?

  ju flm

 9. #9

  Re: JIPAA CARD_new D+_nagra3

  kjo kartel kushton rreth 30 euro dhe mundesh me porosit ne france apo ndoshta ne gjermani ,po eshte karte e te cilen munden ta lexojne shume receptor apo dekodera e shohim pra qka ka ne te tung

 10. #10
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: JIPAA CARD_new D+_nagra3

  Quote Originally Posted by studiounivers View Post
  mos u qudit fik,edhe francezt intersohen
  Bobi dhe Danipr nuk jane francez, sepse po te ishin i dashur s.univers do tja spostoja temen tek seksioni francez por pse e di qe jane shqiptare i lashe mesazhin qe ketu eshte seksioni shqiptar, dhe flitet shqip jo gjuhe tjeter perveç shqipes.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Update Latest Files for Jipaa Card v2
  By deporte in forum » Other Smartcards
  Replies: 7
  Last Post: 24-05-2009, 09:03:59
 2. Jipaa kartice
  By Benedy in forum ex-Yugoslav Languages
  Replies: 1
  Last Post: 02-02-2009, 15:36:46
 3. Question Where can I buy a Jipaa Card v2?
  By usman in forum » Other Smartcards
  Replies: 1
  Last Post: 04-01-2009, 11:55:17
 4. Info The new Jipaa Card
  By -magnum- in forum » Other Smartcards
  Replies: 10
  Last Post: 21-11-2008, 16:36:27
 5. any one know about JIPAA CARD ?
  By dido in forum General Discussions: Smart Cards
  Replies: 5
  Last Post: 23-04-2008, 21:25:18

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •