Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: imagi?

imagi?

kush mendoni se eshte imagi me i mire per dm 500s kinez per momentin?

Senior Member
    Uploads
    0

Re: imagi?

Secili i ka shijet dhe kerkesat e veta prandaj me siguri edhe pergjegjejet do jen te ndryshme.
    Personalisht jam adhurues i Nabilo imazheve dhe ka vite qe nuk perdori imazhe tjera.

tung

→→→Admin←←← Fiku75's Avatar
    Uploads
    39

Quote Originally Posted by kapitenio View Post
    kush mendoni se eshte imagi me i mire per dm 500s kinez per momentin?
    thone qe gemini nuk istalohet sepse ka timer bomb per clonet e dreamboxit. dhe qe eshte mire me istalu firmwarin sif-team 1.9.3b. por dhe nabilon kam lexu qe eshte i mire megjithate duhet ti provosh vet perveÁ geminit.

Re: lan?

a me shpjegon njeri si ta lidh dm 500s me pc dhe me internetin me abissnetit adsl 2?

Senior Member miri01's Avatar
    Uploads
    0

Une perdor gemini punon shum mire por duhet me dit se cfar image gemini i vendos se ndryshe dm iken..

→→→Admin←←← Fiku75's Avatar
    Uploads
    39

Quote Originally Posted by miri01 View Post
    Une perdor gemini punon shum mire por duhet me dit se cfar image gemini i vendos se ndryshe dm iken..
    kam lexu dhe per gemini me time bomb te bllokuar por nuk ja rekomandova meqe eshte fillestar dhe mos te rrezikoje. megjithate un nuk e kam provu sepse skam dreambox. Ádo gje vetem sa e kam lexu nga te tjeret.

me tregon njeri si ta konfiguroj dm 500s qe ta lidh pc me lan dhe me cfare programi hidhet newcamd 5.25 pasi i futa me sukses nabilo 2

pc e lidha! me cfare programi hidhen cccam newcamd dhe setings e tjera te aparatit faleminderit!me detaje ju lutem!

a me ndihmon kush ?kam adsl 2 te abissnetit.nje hub me 8 porta dhe nuk di si te lidh internetin tek pc dhe tek dream,kam dm 500s me sw nabilo darkstar 2 me ndihmon kush me konfigurimin se nuk po e zgjidh dot?

a me ndihmon njeri?si ta vertetoj qe ne dm time ka internet dhe si mund ta instaloj newcamd 5.25 qe te provoj serverat e fikut?

Page 1 of 2 12 LastLast