Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Thread: imagi?

 1. #1

  imagi?

  kush mendoni se eshte imagi me i mire per dm 500s kinez per momentin?

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  14-12-2008
  Posts
  131
  Uploads
  0

  Re: imagi?

  Secili i ka shijet dhe kerkesat e veta prandaj me siguri edhe pergjegjejet do jen te ndryshme.
  Personalisht jam adhurues i Nabilo imazheve dhe ka vite qe nuk perdori imazhe tjera.

  tung

 3. #3
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: imagi?

  Quote Originally Posted by kapitenio View Post
  kush mendoni se eshte imagi me i mire per dm 500s kinez per momentin?
  thone qe gemini nuk istalohet sepse ka timer bomb per clonet e dreamboxit. dhe qe eshte mire me istalu firmwarin sif-team 1.9.3b. por dhe nabilon kam lexu qe eshte i mire megjithate duhet ti provosh vet perveÁ geminit.

 4. #4

  Re: lan?

  a me shpjegon njeri si ta lidh dm 500s me pc dhe me internetin me abissnetit adsl 2?

 5. #5
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: imagi?

  Une perdor gemini punon shum mire por duhet me dit se cfar image gemini i vendos se ndryshe dm iken..

 6. #6
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: imagi?

  Quote Originally Posted by miri01 View Post
  Une perdor gemini punon shum mire por duhet me dit se cfar image gemini i vendos se ndryshe dm iken..
  kam lexu dhe per gemini me time bomb te bllokuar por nuk ja rekomandova meqe eshte fillestar dhe mos te rrezikoje. megjithate un nuk e kam provu sepse skam dreambox. Ádo gje vetem sa e kam lexu nga te tjeret.

 7. #7

  Re: imagi?

  me tregon njeri si ta konfiguroj dm 500s qe ta lidh pc me lan dhe me cfare programi hidhet newcamd 5.25 pasi i futa me sukses nabilo 2

 8. #8

  Re: imagi?

  pc e lidha! me cfare programi hidhen cccam newcamd dhe setings e tjera te aparatit faleminderit!me detaje ju lutem!

 9. #9

  Re: imagi?

  a me ndihmon kush ?kam adsl 2 te abissnetit.nje hub me 8 porta dhe nuk di si te lidh internetin tek pc dhe tek dream,kam dm 500s me sw nabilo darkstar 2 me ndihmon kush me konfigurimin se nuk po e zgjidh dot?

 10. #10

  Re: imagi?

  a me ndihmon njeri?si ta vertetoj qe ne dm time ka internet dhe si mund ta instaloj newcamd 5.25 qe te provoj serverat e fikut?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •