Results 1 to 10 of 10

Thread: informazion

Question informazion

tè mè falni x injoranzèn,ndokush mè shpiegon çfar èshtè(sssp)dhe si funksionon ?????? dec c-tech 5000s,shpresoj qè fiku75 tè mè ndriçoj mèndien

→→→Admin←←← Fiku75's Avatar
    Uploads
    39

Re: informazion

Quote Originally Posted by shqipe View Post
    tè mè falni x injoranzèn,ndokush mè shpiegon çfar èshtè(sssp)dhe si funksionon ?????? dec c-tech 5000s,shpresoj qè fiku75 tè mè ndriçoj mèndien
    nuk e kam modelin 5000s por sssp eshte per te bere cardsharing dhe nuk ka ndonje veshtiresi per ta perdor thjesht duhet te pershtatesh serverat per ate plug-in te clarke tech.

por saktesisht se cfare duhet te modifikosh se di sepse se kam ate dekoder. por gjo e keqe nuk eshte perkundrazi disa prova mund ti besh dhe ti per te prish nuk prish gje maksimumi do shofesh nej kanal me shume po te punoi

fiku 75 doja te te pyesja per diablon 2.3 wifi ke ndonje ide si si mund ta lidh me ndonje server apo gbox qe te punoje si nje dreambox dhe a eshte e realizueshme kjo dhe lidhjen me modemin duhet ta bej npm aparatit apo jo

Uploads
    39

Quote Originally Posted by genti 76 View Post
    fiku 75 doja te te pyesja per diablon 2.3 wifi ke ndonje ide si si mund ta lidh me ndonje server apo gbox qe te punoje si nje dreambox dhe a eshte e realizueshme kjo dhe lidhjen me modemin duhet ta bej npm aparatit apo jo
    genti diablo wi/fi lidhet me gbox te pakten firmware qe kam kerku une e kam gjet me gbon plug in te istaluar, dhe punon por problemi eshte se serverat qe postoj une jane per newcamd 5.25 dhe jo per gbox.
    ndersa ne qofte se ti e do me be sharing me ndonje person atehere je ne rregull me gbox.
    lidhjen duhet ta besh nepermjet routerit duke perdor pikerisht wi-fi dhe konfikurimin e ben ne pc. un nuk e kam kte model kam v2.3 normalin.

gbox dhe newcamd diablo wifi i ka te instaluar npm firmware por nuk arrij te bej lidhjen e modemit me modulin ky eshte problemi e bej konfigurimin ne cas 3 por pastaj kur e fus diablon ne aparat nuk me jep asgje 2.3 light eshte me i mire se wifi se ky e ngarkon shume aparatin

Talking Re: informazion

Quote Originally Posted by fiku75 View Post
    nuk e kam modelin 5000s por sssp eshte per te bere cardsharing dhe nuk ka ndonje veshtiresi per ta perdor thjesht duhet te pershtatesh serverat per ate plug-in te clarke tech.

por saktesisht se cfare duhet te modifikosh se di sepse se kam ate dekoder. por gjo e keqe nuk eshte perkundrazi disa prova mund ti besh dhe ti per te prish nuk prish gje maksimumi do shofesh nej kanal me shume po te punoi
    thenks

Junior Member
    Uploads
    0

Re: pyetje?

Po per kopernikus r3x 1.23 me modul te integruar ka njohuri ndonjeri prej jush o cuna do me ndihmonit nese do me tregonit disa sekrete rreth tij falimenderit

Uploads
    39

Re: pyetje?

Quote Originally Posted by gunga View Post
    Po per kopernikus r3x 1.23 me modul te integruar ka njohuri ndonjeri prej jush o cuna do me ndihmonit nese do me tregonit disa sekrete rreth tij falimenderit
    Mund te hapesh nje teme te re keshtu dikush do te te pergjigjet, sepse ketu nuk besoj se do ta shofi njeri kerkesen tende, meqe jemi tek clarke/tech 5000s.

Quote Originally Posted by genti 76 View Post
    gbox dhe newcamd diablo wifi i ka te instaluar npm firmware por nuk arrij te bej lidhjen e modemit me modulin ky eshte problemi e bej konfigurimin ne cas 3 por pastaj kur e fus diablon ne aparat nuk me jep asgje 2.3 light eshte me i mire se wifi se ky e ngarkon shume aparatin
    pershendetje un e kam lidhur diablon me modemin duhet ti japesh diablos ip statico psh 192.168.1.10 dhe duhet te heqesh paswordin modemit pastaj ne menun e diablos kerko modemin tend dhe me ne fund arrin ta besh

E kam digitalbin.... por me duhen cd e supersportit....

a ka dikush qka mund te me ndihmoje

bashkim_1985@hotmail.com