Results 1 to 10 of 10

Thread: informazion

 1. #1

  Question informazion

  tè mè falni x injoranzèn,ndokush mè shpiegon çfar èshtè(sssp)dhe si funksionon ?????? dec c-tech 5000s,shpresoj qè fiku75 tè mè ndriçoj mèndien

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: informazion

  Quote Originally Posted by shqipe View Post
  tè mè falni x injoranzèn,ndokush mè shpiegon çfar èshtè(sssp)dhe si funksionon ?????? dec c-tech 5000s,shpresoj qè fiku75 tè mè ndriçoj mèndien
  nuk e kam modelin 5000s por sssp eshte per te bere cardsharing dhe nuk ka ndonje veshtiresi per ta perdor thjesht duhet te pershtatesh serverat per ate plug-in te clarke tech.

  por saktesisht se cfare duhet te modifikosh se di sepse se kam ate dekoder. por gjo e keqe nuk eshte perkundrazi disa prova mund ti besh dhe ti per te prish nuk prish gje maksimumi do shofesh nej kanal me shume po te punoi

 3. #3

  Re: informazion

  fiku 75 doja te te pyesja per diablon 2.3 wifi ke ndonje ide si si mund ta lidh me ndonje server apo gbox qe te punoje si nje dreambox dhe a eshte e realizueshme kjo dhe lidhjen me modemin duhet ta bej npm aparatit apo jo

 4. #4
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: informazion

  Quote Originally Posted by genti 76 View Post
  fiku 75 doja te te pyesja per diablon 2.3 wifi ke ndonje ide si si mund ta lidh me ndonje server apo gbox qe te punoje si nje dreambox dhe a eshte e realizueshme kjo dhe lidhjen me modemin duhet ta bej npm aparatit apo jo
  genti diablo wi/fi lidhet me gbox te pakten firmware qe kam kerku une e kam gjet me gbon plug in te istaluar, dhe punon por problemi eshte se serverat qe postoj une jane per newcamd 5.25 dhe jo per gbox.
  ndersa ne qofte se ti e do me be sharing me ndonje person atehere je ne rregull me gbox.
  lidhjen duhet ta besh nepermjet routerit duke perdor pikerisht wi-fi dhe konfikurimin e ben ne pc. un nuk e kam kte model kam v2.3 normalin.

 5. #5

  Re: informazion

  gbox dhe newcamd diablo wifi i ka te instaluar npm firmware por nuk arrij te bej lidhjen e modemit me modulin ky eshte problemi e bej konfigurimin ne cas 3 por pastaj kur e fus diablon ne aparat nuk me jep asgje 2.3 light eshte me i mire se wifi se ky e ngarkon shume aparatin

 6. #6

  Talking Re: informazion

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  nuk e kam modelin 5000s por sssp eshte per te bere cardsharing dhe nuk ka ndonje veshtiresi per ta perdor thjesht duhet te pershtatesh serverat per ate plug-in te clarke tech.

  por saktesisht se cfare duhet te modifikosh se di sepse se kam ate dekoder. por gjo e keqe nuk eshte perkundrazi disa prova mund ti besh dhe ti per te prish nuk prish gje maksimumi do shofesh nej kanal me shume po te punoi
  thenks

 7. #7
  Junior Member
  Join Date
  17-03-2008
  Posts
  12
  Uploads
  0

  Re: pyetje?

  Po per kopernikus r3x 1.23 me modul te integruar ka njohuri ndonjeri prej jush o cuna do me ndihmonit nese do me tregonit disa sekrete rreth tij falimenderit

 8. #8
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: pyetje?

  Quote Originally Posted by gunga View Post
  Po per kopernikus r3x 1.23 me modul te integruar ka njohuri ndonjeri prej jush o cuna do me ndihmonit nese do me tregonit disa sekrete rreth tij falimenderit
  Mund te hapesh nje teme te re keshtu dikush do te te pergjigjet, sepse ketu nuk besoj se do ta shofi njeri kerkesen tende, meqe jemi tek clarke/tech 5000s.

 9. #9

  Re: informazion

  Quote Originally Posted by genti 76 View Post
  gbox dhe newcamd diablo wifi i ka te instaluar npm firmware por nuk arrij te bej lidhjen e modemit me modulin ky eshte problemi e bej konfigurimin ne cas 3 por pastaj kur e fus diablon ne aparat nuk me jep asgje 2.3 light eshte me i mire se wifi se ky e ngarkon shume aparatin
  pershendetje un e kam lidhur diablon me modemin duhet ti japesh diablos ip statico psh 192.168.1.10 dhe duhet te heqesh paswordin modemit pastaj ne menun e diablos kerko modemin tend dhe me ne fund arrin ta besh

 10. #10

  Re: informazion

  E kam digitalbin.... por me duhen cd e supersportit....

  a ka dikush qka mund te me ndihmoje

  bashkim_1985@hotmail.com

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •