Results 1 to 9 of 9

Thread: Sa mire qe ju gjeta

 1. #1
  Super Moderator fillestari's Avatar
  Join Date
  26-12-2008
  Location
  -> -> EU <- <-
  Posts
  1,217
  Uploads
  113

  Sa mire qe ju gjeta

  Ju pershendes te gjitheve.Kam pak kohe qe jam registruar ne forum dhe me pelqejne njohurite tuaja Ju falenderoj per punen tuaj te lavderueshme. Me kete rast ju uroj te gjitheve GEZUAR VITIN E RI dhe nje vit sa me i mbare per te gjithe

 2. #2
  Junior Member
  Join Date
  17-03-2008
  Posts
  12
  Uploads
  0

  Re: Sa mire qe ju gjeta

  O Fillestaro te uroj suksese dhe shpresoj qe edhe ti te kesh te pakten njohurite baze .Urime nga gunga.

 3. #3
  Contributing Member pleshina's Avatar
  Join Date
  08-11-2006
  Posts
  985
  Uploads
  13

  Re: Sa mire qe ju gjeta

  Mir se na vjen shok

 4. #4
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Sa mire qe ju gjeta

  Quote Originally Posted by fillestari View Post
  Ju pershendes te gjitheve.Kam pak kohe qe jam registruar ne forum dhe me pelqejne njohurite tuaja Ju falenderoj per punen tuaj te lavderueshme. Me kete rast ju uroj te gjitheve GEZUAR VITIN E RI dhe nje vit sa me i mbare per te gjithe
  Mire se erdhe!

  Gezuar festat edhe ti dhe po pate ndonje paqartesi ne lidhje me satelitet apo dekoderat per aq sa dime, ne jemi ketu.

 5. #5

  Re: Sa mire qe ju gjeta

  pershendetje djem
  skam qene ketu po musafir,dhe sjam lajmruar
  shikoni nese mundeni me me informue per fillet jtag per nje kaon ksc575 z vetem menyra ses si lidhet dhe foto flm,sepse JTAG kabell kam e tjerat i kam flm

 6. #6
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Sa mire qe ju gjeta

  Quote Originally Posted by danipr View Post
  pershendetje djem
  skam qene ketu po musafir,dhe sjam lajmruar
  shikoni nese mundeni me me informue per fillet jtag per nje kaon ksc575 z vetem menyra ses si lidhet dhe foto flm,sepse JTAG kabell kam e tjerat i kam flm
  un se njof kte kaon ksc575 me vjen keq

 7. #7

  Re: Sa mire qe ju gjeta

  peshendetje
  e qarte e kam injektue me boot 102v dhe tash duhet ta bej JTAG mirpo e kam JTAG program universal dhe filet po ashti po vetem konektimi me decoder sepse “nuk e ka si tek dvb-s tjere ne pin 20 po edhte me 14 pin kjo eshte arsya, mire ju flm po edhe ty fiku naten e mire

 8. #8
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Sa mire qe ju gjeta

  Quote Originally Posted by danipr View Post
  peshendetje
  e qarte e kam injektue me boot 102v dhe tash duhet ta bej JTAG mirpo e kam JTAG program universal dhe filet po ashti po vetem konektimi me decoder sepse “nuk e ka si tek dvb-s tjere ne pin 20 po edhte me 14 pin kjo eshte arsya, mire ju flm po edhe ty fiku naten e mire
  kaon extreme i kam pas ringjall mbas programimit te gabuar me cas2 me me kabllin 20pin mos e ke fjalen per ate kabull? apo kerkon jtag te posaēėm pėr kaonin tėnd? sepse me 14 pin skam pare asnjehere. ndoshta kaoni i ka nderru me 14 pin keto te fundit, se extreme eshte i vjeter gati 5 vjeēar.

 9. #9

  Re: Sa mire qe ju gjeta

  jo une o kam jtag programator,po ashtu kam cas3“2 e 3 e po ashtu para shume kohe i kam marue jtag vet pra siq e dini me rezistanca 100 om e me ic74HC244N i kam rregulluar vet e jan ne funksion ,si te konnektohet ne kaon pasi kaoni se kan klasik pinet 20 po po jan 14 e ne kete raste nuk dihet se cilet duhet pedorur e keshtu deri sa te ja gjej e kam te nje shoku flm fiku e po ashtu edhe juve te tjerve

Similar Threads

 1. paketa me e mire televizive per momentin
  By flor1 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 16
  Last Post: 11-03-2009, 02:52:54
 2. Question Aparati me i mire per server
  By tironci in forum Albanian / Shqip
  Replies: 4
  Last Post: 26-01-2009, 16:58:04
 3. Question Kush eshte aparati sat me i mire?
  By sakoal in forum Albanian / Shqip
  Replies: 12
  Last Post: 27-07-2008, 22:52:08
 4. cili eshte moduli me i mire per momentin?
  By the_shepherd in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 14-10-2006, 03:06:14

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •