Page 1 of 100 1236112651 ... LastLast
Results 1 to 10 of 997

Thread: MBYLLUR: Ods/Odt SAT&DTT - 1000t - 2000c - 3000c etj soft, firm, etj..

 1. #1
  New Member
  Join Date
  08-07-2006
  Posts
  7
  Uploads
  0

  Arrow MBYLLUR: Ods/Odt SAT&DTT - 1000t - 2000c - 3000c etj soft, firm, etj..

  eshte e pamundur qe ti ndrroj software-in. ka njeri te me ndihmoje!?

 2. #2
  Junior Member
  Join Date
  16-02-2006
  Posts
  13
  Uploads
  1

  Re: ndihme ods 3000 c

  Quote Originally Posted by gesti_t View Post
  eshte e pamundur qe ti ndrroj software-in. ka njeri te me ndihmoje!?
  Gesti eshte e mundur si nuk eshte e mundur.Ja ku i ke te gjitha perveq softwerit i ke edhe setingin me te gjithe satelitat

 3. #3

  Re: ndihme ods 3000 c

  Quote Originally Posted by beni69 View Post
  Gesti eshte e mundur si nuk eshte e mundur.Ja ku i ke te gjitha perveq softwerit i ke edhe setingin me te gjithe satelitat
  ky main qe ke postuar eshte origjinal ODS 3000C apo i modifikuar?????

 4. #4
  New Member
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  9
  Uploads
  0

  Re: ndihme ods 3000 c

  Quote Originally Posted by beni69 View Post
  Gesti ėshtė e mundur si nuk eshte e mundur.Ja ku i ke te gjitha perveq softwerit i ke edhe setingin me te gjithe satelitat
  Kėrkojnjė sqarrim rreth udhėzimeve tė lartėshėnuara pra ėshtė fjala pėr Resiverin ODS 3000 C tė cilin unė e posedoj mirpo kerkoja Softver ja ate ju ma mundesuat flm shum por nji udhėzim pėr pėrdorimin e kėtij softveri unė ju pyes juve me rastin e futjes sė softverit ne Resiver pra prej Kompjuterit Resiveri a duhet te jete i kyqun dhe i leshuar nė rryme apo jo kabllon tė cilėn duhet me e pasė unė ate e kam blerė sepse qėllimi krejtė ėshtė qė me pasė mundėsi pėr me e parė programin e Kosovės RTK-sat i cili ėshtė program i lire kurse deri me tani kėtė program nuk po mundem me e parė shkutimishtė ju pyes shum konkret pėrmes kėtij Softveri a mundem me regjistrue kanale te reja me Frequenca, Simbol Rate, edhe PID-a apo jo edhe Satelita te tjerė a mundem me regjistrue si psh. Turksatin dhe tere programet e tij apo jo nji sqarim konkret pershendetje kudo qe te jesh shum nga une Teologu
  te lutem lajmerohu ma shpejt nese mundesh ....

 5. #5

  Re: ndihme ods 3000 c

  Pershendetje. Keto jan firmware me i fundit origjinal per ODC300CI. pra ju duheni ta terhiqni nga rryma perderisa te startoni Loader dhe ti gjeni FILE per receiver ne pc dhe pastaj e fut ne rrym receiverin dhe duhet te funksionoj patjeter. pra me ket version duhet te funksionoj RTKja por nuk jam i sigurt se sa funksionon CONAXCAMi i integruar. normal nuk duhet te jet problem. por ndodh qe CONAXi i integruar nuk funsionon. te lutem nese nuk funsionon i fut prap filet e digjitalbit per ta rikembesuar CONAXIN Intern.

  Te uroj sukses
  SCORPION

 6. #6
  New Member
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  9
  Uploads
  0

  Re: Ndihmė pėr ODS 3000 C

  Pėrshėndetje tė sinqerta pėr zotėrinjėt: beni69 dhe scorpion-x. Ndihmėn Tuaj e mora ėshtė fjala pėr Marrėsin Digjital ose (Resiverin digjital) ODS 3000 C. Mirpo problemet nuk po zvoglohen por pėrkundrazi ato shtohen pra problemi ėshtė se nuk po mundem meia futur Softvarin Resiverit pėr arėsye se Kompjuteri nuk po komunikon me kėtė Resiver sa duket duhet me e gjetur ndonjė Filė prej Internetit apo nė kėtė rastė pėrsėri prej Juve qė paraprakishtė atė File ta instaloj ne Kompjuter e pastaj tė e provoj qė ta fus Softvarin nė Resiver unė kėshtu e kam kuptuar nga udhėzimi i zotėriut scorpion-x pra kėsaj rradhe unė Teologu ju lutem shum shum shum juve beni69 dhescorpion-x si vijon:

  1. Cili ėshtė Softvari qė duhet unė ta fus nė Resiverin:
  ODS 3000 C ?
  - Opentel3000c apo ods3000ci444.rar pra cili prej prej
  kėtyre tė dyjave ėshtė ju lutem nji pėrgjigje sa mė
  shpejtė qė ėshtė e mundur...

  2. Edhe atė Filin pėr komunikim mes Resiverit dhe Kompju-
  terit tim qė mė mungon ku mundė tė e gjej edhe nėse Ju
  lutem mė udhėzoni sepse nuk di ku me e marė atė Filė e
  nėse ju rastėsishtė e keni atė filė urdhėroni dhe postoni
  tek unė nė postėn time elektronike qė ėshtė:
  E-mail: nuk lejohen e-mail

  Ju presi me padurim nė postėn time elektronike tė shkru-
  ar mė lartė me ngjyrė tė kuqe ju shum shum shum fale-
  nderit dhe me nji rrespektė tė ndėrsjellė nga unė
  Teologu ...


 7. #7

  Lightbulb Re: ndihme ods 3000 c

  Pershendetje. Softwari ods3000ci444.raresht software origjinal dhe verzione me i ri, ndersa ky tani qe esht ne atachment (loader +soft) esht i perpunuar nga DIGIALB. pra me ket software nuk punon shum programa te tjer si psh. RTK apo disa programe tjer ne eutelsat. pra niashtu e ke edhe udhezimin aty ne gjuhen shqipe. por po e spjegoj edhe njerer: 1: Duhet te terhiqet nga rryma kablleja e receiver. 2: e starton programin te cilin e merr nga ketu tani (ODSLoader.EXE) dhe e zgjidh portin COM 1 apo ndonje tjeter qe e ke. (nese e ke vetem nje COM PORT ateher leje ne COM 1) 3: I gjen file (Open File) dhe i dhe kliko ne DOWNLOAD fute aparatin ne RRYM (PRIZE) dhe duhet te shfaqet nje dritare qe duhet te shkoj deri ne 100%. nese nuk funksionon provoje disa her. ose provoje ne upload a mundesh per ti marr ne PC softin e receverit.
  te uroj sukses

 8. #8
  New Member
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  9
  Uploads
  0

  Re: ndihme ods 3000 c

  Quote Originally Posted by scorpion-x View Post
  Pershendetje. Softwari ods3000ci444.raresht software origjinal dhe verzione me i ri, ndersa ky tani qe esht ne atachment (loader +soft) esht i perpunuar nga DIGIALB. pra me ket software nuk punon shum programa te tjer si psh. RTK apo disa programe tjer ne eutelsat. pra niashtu e ke edhe udhezimin aty ne gjuhen shqipe. por po e spjegoj edhe njerer: 1: Duhet te terhiqet nga rryma kablleja e receiver. 2: e starton programin te cilin e merr nga ketu tani (ODSLoader.EXE) dhe e zgjidh portin COM 1 apo ndonje tjeter qe e ke. (nese e ke vetem nje COM PORT ateher leje ne COM 1) 3: I gjen file (Open File) dhe i dhe kliko ne DOWNLOAD fute aparatin ne RRYM (PRIZE) dhe duhet te shfaqet nje dritare qe duhet te shkoj deri ne 100%. nese nuk funksionon provoje disa her. ose provoje ne upload a mundesh per ti marr ne PC softin e receverit.
  te uroj sukses

  Faliminderit Zoteri Scorpion-x e mora pergjigjen por perseri jo bash shum te sakte me shpjego vetem per programin per Resiverin qe duhet te komunikoj me kompjuterin sa qe po e shof ai program quhet ODSLoader.exe apo jo por pote pyes ne cvar faqeje duhet tė hy per te bere shkarkimin e ketij programi e qe pastaj pas shkarkimit te e instaloj ne PC dhe pastaj te e ngjes kabllon ne serial portin e Resiverit dhe pastaj ne PC edhe kabllon e rrymes se resiverit ta largoj nga rryma edhe ta startoj programin sa me duket keshtu duhet me qene sipas udhezimeve tuaja i nderuar apo jo, tani ne funde vetem me nevojitet linku origjinal qe te e shkarkoj programin per te komunikuar Resiveri me kompjuterin qe quhet
  ODSLoader.exe. pra nese nuk pritoni edhe njiher me shkruani linkun se ku ta marri kete program faliminderit me mija here i nderuar Zotėri Scorpion-x

  Pershendetje nga Teologu mundesh ta postosh ne adresen time:

  nuk lejohen e-mail

 9. #9
  New Member
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  9
  Uploads
  0

  Re: ndihme ods 3000 c

  [quote=Teologu;98737]Faliminderit Zoteri Scorpion-x e mora pergjigjen por perseri jo bash shum te sakte me shpjego vetem per programin per Resiverin qe duhet te komunikoj me kompjuterin sa qe po e shof ai program quhet ODSLoader.exe apo jo por pote pyes ne cvar faqeje duhet tė hy per te bere shkarkimin e ketij programi e qe pastaj pas shkarkimit te e instaloj ne PC dhe pastaj te e ngjes kabllon ne serial portin e Resiverit dhe pastaj ne PC edhe kabllon e rrymes se resiverit ta largoj nga rryma edhe ta startoj programin sa me duket keshtu duhet me qene sipas udhezimeve tuaja i nderuar apo jo, tani ne funde vetem me nevojitet linku origjinal qe te e shkarkoj programin per te komunikuar Resiveri me kompjuterin qe quhet
  ODSLoader.exe. pra nese nuk pritoni edhe njiher me shkruani linkun se ku ta marri kete program faliminderit me mija here i nderuar Zotėri Scorpion-x

  Pershendetje nga Teologu mundesh ta postosh ne adresen time:

 10. #10
  New Member
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  9
  Uploads
  0

  Re: ndihme ods 3000 c

  Faliminderit Zoteri Scorpion-x e mora pergjigjen por perseri jo bash shum te sakte me shpjego vetem per programin per Resiverin qe duhet te komunikoj me kompjuterin sa qe po e shof ai program quhet ODSLoader.exe apo jo por pote pyes ne cvar faqeje duhet tė hy per te bere shkarkimin e ketij programi e qe pastaj pas shkarkimit te e instaloj ne PC dhe pastaj te e ngjes kabllon ne serial portin e Resiverit dhe pastaj ne PC edhe kabllon e rrymes se resiverit ta largoj nga rryma edhe ta startoj programin sa me duket keshtu duhet me qene sipas udhezimeve tuaja i nderuar apo jo, tani ne funde vetem me nevojitet linku origjinal qe te e shkarkoj programin per te komunikuar Resiveri me kompjuterin qe quhet
  ODSLoader.exe. pra nese nuk pritoni edhe njiher me shkruani linkun se ku ta marri kete program faliminderit me mija here i nderuar Zotėri Scorpion-x

  Pershendetje nga Teologu mundesh ta postosh ne adresen time:  Dok4.pdf

Page 1 of 100 1236112651 ... LastLast

Similar Threads

 1. ODS/ODT SAT&DTT - 1000t - 2000c - 3000c soft, firm, etj..
  By durresi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 800
  Last Post: 22-07-2017, 22:22:56
 2. Old Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1000
  Last Post: 17-09-2011, 01:19:20
 3. Old Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 994
  Last Post: 31-05-2011, 13:35:06
 4. Old 2 Mbyllur - Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1007
  Last Post: 03-02-2011, 19:15:48
 5. Old 1-Mbyllur-Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By plakusat2000 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2788
  Last Post: 08-11-2010, 11:24:17

Tags for this Thread

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •