Results 1 to 9 of 9

Thread: coship 5350 old

 1. #1
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  coship 5350 old

  goni1 merre nuk e di nese te ben pun n.q.s jo me thuaj por ne fillim vin flashin e vjeter pastaj te riun (136)

 2. #2

  Thumbs up Re: coship 5350 old

  Per kete dekoder nuke ke do nje klon per te punuar manualisht,kaqe i veshtire eshte ky dekoder,neqoftese ka ndonje marifet postojeni.

 3. #3
  Senior Member
  Join Date
  31-03-2005
  Posts
  128
  Uploads
  0

  Re: coship 5350 old

  Rajmonda ka patur disa versione te mire te ketij aparati CDVB5350CA ne kohen e KosovaSat. Jam i bindur qe ai mund te na jape zgjidhjen me te mire.

 4. #4

  Re: coship 5350 old

  Quote Originally Posted by tamo View Post
  goni1 merre nuk e di nese te ben pun n.q.s jo me thuaj por ne fillim vin flashin e vjeter pastaj te riun (136)

  une e kam dhe e perdori kete

 5. #5
  Senior Member
  Join Date
  31-03-2005
  Posts
  128
  Uploads
  0

  Re: coship 5350 old

  Raimonda, besoj qe ky soft nuk punon pa patur abonim te vlefshem te DGA. Ti mund te kesh versione me te vjetra te ketij aparati qe punojne edhe pa abonim tek dga dhe qe kane mundesine e shtimit manual te frekuencave. Te pakten kaq mbaj une mend nga koha e Kosovasat.

 6. #6

  Thumbs up Re: coship 5350 old

  Raimondo te lutem neqoftese ke ndo nje softer per kete dekoder te punoje pa smart dhe ti kete kanalet ne renditje te sakte pastoje ne forume sepes keta aparate jane drejte fundit besoje se dhe per keta aparate ka ndonje softer te te sakte.

 7. #7
  New Member
  Join Date
  02-02-2007
  Posts
  3
  Uploads
  0

  Re: coship 5350 old

  Quote Originally Posted by tamo View Post
  goni1 merre nuk e di nese te ben pun n.q.s jo me thuaj por ne fillim vin flashin e vjeter pastaj te riun (136)
  Halo Tamo f.l.m per softin qe ke bere publik dhe sidomos per reagimin aq te shpejte gje qe nuk ndodh gjithmone edhe ne forume te tjera.

  Ky soft mua nuk me ndihmoi pasi une kam te instaluar versionin e ri 136,
  dhe nuk arita dot te instaloja te vjetrin (133) dhe konfigun e tij.

  Ne rast se dikush e di se si mund te instalohet softi i vjeter 133 apo edhe me i vjeter mbi te riun 136 tek CDVB5350VA do te ishte teper i lutur ta bente publik pasi do te ishte nje ndihme e madhe per te gjithe ata qe nuk kane mundesi te apo nuk duan te blejne
  ATE KAONIN E Q....! TE DIGITALBIT.

 8. #8
  New Member
  Join Date
  02-02-2007
  Posts
  3
  Uploads
  0

  Re: coship 5350 old

  Quote Originally Posted by raimonda View Post
  une e kam dhe e perdori kete
  Halo Raimonda sofi qe ke bere ti publik eshte v136 e testova dhe eshte i mire por nuk te le ta perdoresh aparatin pa karte.

  Fatkeqesi per te gjithe shqipetaret te cilet duhet te blejne me detyrim kaonin ose abonimin.

  DIGITALBI NUK KISHTE ASPAK TE DREJTE TE NA I NZIRTE KETA APARATE JASHTE PERDORIMIT PASI JANE TE BLERE DHE JO TE FALUR.!

 9. #9
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: coship 5350 old

  o gono provo te paren nje here ne fillim vin confing pastaj soft origjinal por do te shikoj dhe nje here sot ne darke s kam pune shum llafosemi.

Similar Threads

 1. Digitalb Coship 5350
  By olsi101 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 23
  Last Post: 20-04-2010, 09:00:30
 2. cdvb 5350 ca
  By ylvi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 02-11-2009, 21:43:07
 3. cvdb 5350
  By kapitenio in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 13-10-2008, 15:42:00
 4. Reprogam Humax 5350 ?
  By mysil in forum General Discussions: Satellite Receivers
  Replies: 0
  Last Post: 08-07-2008, 12:27:39
 5. Coship?
  By lemodeleur in forum French / Français
  Replies: 2
  Last Post: 06-11-2006, 18:12:57

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •