Results 1 to 2 of 2

Thread: TM-5400 CI +USB super

 1. #1
  Senior Member
  Join Date
  20-06-2008
  Posts
  214
  Uploads
  1

  TM-5400 CI +USB super

  Pershendetje.Me ra ne dor ky lloj aparati ,bashke me nje modul diablo dhe nje cas 3.Ka njeri qe me ndihmon si te programoj diablon?Ca duhet te bej qe te hap me shum kanale?DIni gjo si futesh tek menuja e celesave te aparatit?

 2. #2
  New Member
  Join Date
  10-01-2009
  Posts
  2
  Uploads
  0

  Re: TM-5400 CI +USB super

  Quote Originally Posted by tironci View Post
  Pershendetje.Me ra ne dor ky lloj aparati ,bashke me nje modul diablo dhe nje cas 3.Ka njeri qe me ndihmon si te programoj diablon?Ca duhet te bej qe te hap me shum kanale?DIni gjo si futesh tek menuja e celesave te aparatit?
  per te futur celsat ne aparaturen TM 5400 CI Super nuk te nevojitet te futesh ne menune e celsave, thjeshte futu ne internet dhe merr softin e fundit te kesaj aparature, fute ne nje USB Stick dhe fute ne aparature , shko tek tek usb, data transfer dhe kliko ok tek softi dhe i fut te gjitha ceslat per 5 sekonta.

  Poashtu edhe per Diablon, install Cas3 studio dhe fute diablon ne cas3 programmer dhe pastaj futi underworldin e fundit, futi dhe keys data dhe me kaq mbaron :)

Similar Threads

 1. Original Firmware For El 700 Fta Super & Starsat 4000 Super
  By RAYMAN1366 in forum Echolink Firmware
  Replies: 1
  Last Post: 18-06-2011, 12:32:56
 2. technomate 5400 super ci+
  By ninojuve in forum Technomate
  Replies: 18
  Last Post: 28-08-2009, 14:12:59
 3. Starnet 5400 super
  By Zziuo in forum Starnet
  Replies: 0
  Last Post: 22-07-2008, 00:07:03
 4. Starnet 5400 super?
  By abel31 in forum Starsat
  Replies: 2
  Last Post: 06-02-2008, 20:55:18

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •