Page 1 of 7 1236 ... LastLast
Results 1 to 10 of 62

Thread: Telecom 2D & Atlantic Bird 2 at 8.0W (urgjent)

 1. #1
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Telecom 2D & Atlantic Bird 2 at 8.0W (urgjent)

  Persh, me duhet nje informacion mundesisht i shpejte, po tentoj te nxjerr kete satelit; Telecom 2D & Atlantic Bird 2 at 8.0W parabola eshte 90cm, por nuk po arrije ti nxjerr sinjal, e cuditshme eshte se deri ke Nilesat 7 grade west vije dhe e nxjerr pa prob, edhe me pas tije 11w ose 12w i kap, mirpo 8 grade te telecom2d nuk po mundem? po me cudit qe po mundem vije ke 7w dhe nuk nxjerr 8w, pamja eshte e lire, tani pyetja eshte TELECOM2D 8W e mbulon SHQIPERINE dhe konkretisht TIRANEN? sipas hartes ketu http://www.lyngsat-maps.com/maps/ab2_eur.html i bie qe ta mbuloje, mirpo une nuk po e nxjerr kete sat, ka ndonjeri experience me kete pozicion? ju lutem me ndihmoni, dua nje ndihme pak shpejt. JU FLMN

 2. #2

  Re: Telecom 2D & Atlantic Bird 2 at 8.0W (urgjent)

  shqiperine e mbulon, une e kam kapur me motorr parabol 110cm,sateliti permbane kabelkiosk(premiere)

 3. #3
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Telecom 2D & Atlantic Bird 2 at 8.0W (urgjent)

  shume e cuditshme jam ne piken ekzakte te 8w dhe nuk ka sinjal fare, jam shume i sigurte sipas levizjes qe i bera pas nilesat qe eshte vetem nje grade, lnb eshte ok, tani pyejta kendi sa ndryshon nga NILESAT? mendoj se smund te ndryshoje, ose fare fare pak per pposhte, por nuk po arrije, mos 90cm nuk ben per kete satelit? megjithse me duket e pa mundur pasi arrije te nxjere shume sat te tjere pas telecom2d 11w,12w,15w 18 e me radhe:( ndonje sugjerim?

  flmn studiounivers per pergj e shpejte.

 4. #4

  Re: Telecom 2D & Atlantic Bird 2 at 8.0W (urgjent)

  Pershndetje
  Ne atlantic bird2 8.0 w gjinden kabelkioks dmth ne gjermani (Conax) perdoren progame kabllovike dhe sat dhe jan gati mbi 60 progame etje dhe po ashtu jane mblledhur shume llojshmeria e gjuheve dhe programeve ne kete sat........ po problem se sinjal ska shume te forte,ne rastin tende konkret me nje paraboll prej 90 cm ndoshta eshte problem,mirpo duhet provohet merre nje frekuence ne horizontal dhe provoje deri sa ta nxjerr sinjalin si psh
  11385 H 24740 5/6 ja me kete dhe trego a ke pas sukses mendimi im

 5. #5
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Telecom 2D & Atlantic Bird 2 at 8.0W (urgjent)

  persh danipr, flmn per postimin tend dhe sugjerimin, ate frekuence e provova dhe nuk me dha rezultat, plus dhe frekuenca te tjera por per mua eshte e pa mundur te nxirret ky sat ne tirane me nje parabole 90cm, kam 2 ore qe merrem me te, nje satelit para kesaj nilesat dhe nje pas i nxjerr cdo mom qe bej prova, nderda telecom2d ne mes tyre nuk behet fjale fare :(, per sot e mbylla se spo kam me nerva, do provoj dhe neser, por dyshoj te bej gje me kete parabole. Nje pyetje te fundit kendi eshte i njejte me nilesat? ma hoqi trurin, te nxjerresh nilesat 7w e mos nxjerresh telecom 8w per nje grade kjo eshte vertet e pa besueshme :(:(, flmn edhe nje here naten e mire per sot.

 6. #6

  Re: Telecom 2D & Atlantic Bird 2 at 8.0W (urgjent)

  Ketu ke nje prog i cili te ndihmon te gjesh sat frequences. Un me ndihmen e ketij kam gjet disa sat.

 7. #7
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Telecom 2D & Atlantic Bird 2 at 8.0W (urgjent)

  nuk eshte problemi tek frekuencat e sat pasi ka plot web qe mund ti gjesh, flmn gjithsesi per ndihmen, por nje gje dhe qarte kerkoj une, Ky sat TELECOM 2D ne 8 grade perendim a arrihet ne tirane me nje parabole 90cm. deri tani ka konfirmuar studiounivers me 1.10cm, jam shume i interesuar te kap kete sat per dy arsye. nje premiere dhe dy entertainment channel. Nqs ndonjeri ka experience me kete sat ju lutem na shkruaj dicka.

  tek ky link http://en.kingofsat.net/beams.php?s=61 disa persona anembane europes konfirmojne se kapet edhe me parabole te vogel, ndersa une spaskam fat hic me kete pozicion :(

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  06-12-2007
  Posts
  137
  Uploads
  0

  Re: Telecom 2D & Atlantic Bird 2 at 8.0W (urgjent)

  Ne kete sat.jo te gjitha frec. e kane sinjalin e mjaftueshem ne zonen e Tiranes,disa nuk mund ti marresh dot .Une me nje pjate 85cm e gjeta kete sat ne baze te frec 12650 V 27500 ecila ka nje sinjal te mire per zonen tone.Pershendetje!

 9. #9
  5000k SkinArt's Avatar
  Join Date
  20-11-2005
  Location
  Tirana, AL
  Posts
  1,246
  Uploads
  2

  Re: Telecom 2D & Atlantic Bird 2 at 8.0W (urgjent)

  mirmengjes!
  persh shpetim,
  mesa po shikoj une qenka shume e veshtire te kapet ky sat me kete pjate qe kam 80-90cm, pasi po e shikoj vete sa po vuaj per ta gjetur, megjthate do e bej dhe nje perpjekje sot per here te fundit. Me interesonte KabelKiosk por sic duket duhet ta harroj. FLMN per postimin tend.

 10. #10

  Re: Telecom 2D & Atlantic Bird 2 at 8.0W (urgjent)

  pershendetje
  pra sot dite e re e ndoshta me diel,provoje ne nilesat 7W dhe parabollen e drejton vetem pak ne kend deri sa nilsat te ket reth 20 % sinjal jo ma shume dmth parabollen e luane vetem pak nalte ne kende dhe shiko te vjen sinjali ne8.0W dhe po ashtu programet gjermane jane te hapur (conax)
  sukses ma mer mendja se okej

Page 1 of 7 1236 ... LastLast

Similar Threads

 1. atlantic bird 3 5.0w
  By flor1 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 01-09-2009, 12:49:05
 2. Arrai ** Atlantic Bird 2/Telecom 2D *8W-Biss
  By sofien72tu in forum BISS
  Replies: 1
  Last Post: 17-05-2009, 19:40:40
 3. Update Atlantic Bird 3 joins Hot Bird in Orange TV
  By <<ELVIS>> in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 10-04-2008, 20:31:06
 4. New Atlantic Bird 2 - Telecom 2D @ 8 West
  By messaid saadane in forum Channels and Transponders
  Replies: 0
  Last Post: 18-01-2008, 01:17:21
 5. Atlantic Bird 1 (12.5W)
  By bozomustafa_68 in forum BISS
  Replies: 1
  Last Post: 09-04-2007, 16:22:17

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •