Page 1 of 28 12361126 ... LastLast
Results 1 to 10 of 271

Thread: Metabox dhe klonet e tij qe perdorin te njejtin software

 1. #1
  Super Moderator dreamer1983's Avatar
  Join Date
  04-07-2008
  Location
  kosova
  Posts
  4,318
  Uploads
  5,967

  Arrow Metabox dhe klonet e tij qe perdorin te njejtin software

  Kjo Teme sherben per mos me humb kur kerkojme nje file apo nje tjeter per aparatet qe na interesojne me shume.  Keys Updates 08.01.2009
  -------------------------------------
  Hong Kong Cable TV (138.0E)
  Dream-Tv key 00 and 01 Ok! (146E")

  Digi-Tv Ok Thor (0.8W")

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  13-10-2008
  Posts
  338
  Uploads
  1

  Re: Metabox dhe klonim pr tjere q i takon i njejti sw

  Quote Originally Posted by ilir shemsiu View Post
  Keys Updates 08.01.2009
  -------------------------------------
  Hong Kong Cable TV (138.0E)
  Dream-Tv key 00 and 01 Ok! (146E")

  Digi-Tv Ok Thor (0.8W")
  o ilir ne keto 138 grade dhe 146 kur te veme ne kine do ti zeme ne per vec dgitv ska ndonje kanal tjeter qe mund te hapet me fw flas per ato kanale qe mund ti kapim ne europe. po fw mtg-10 pse u zhduk se ay ishte fw perfekt per metabox vetem se nuk kishte sistemin biss dhe kryptowork po hapte art dhe showtime

 3. #3
  Super Moderator dreamer1983's Avatar
  Join Date
  04-07-2008
  Location
  kosova
  Posts
  4,318
  Uploads
  5,967

  Thumbs up Metabox dhe klonim pr tjere q i takon i njejti sw

  Keys Updates 10.01.2009
  -------------------------------------
  CCW: keys for today!
  Bundesliga (8.0W),Blue Hustler (8.0W)12649-V-27500
  ,Dream-Tv Ok!(146E")

  and other keys fix!

 4. #4
  Junior Member
  Join Date
  26-04-2007
  Posts
  20
  Uploads
  0

  Re: Metabox dhe klonim pr tjere q i takon i njejti sw

  faleminderit

 5. #5
  Super Moderator dreamer1983's Avatar
  Join Date
  04-07-2008
  Location
  kosova
  Posts
  4,318
  Uploads
  5,967

  Metabox dhe klonim pr tjere q i takon i njejti sw

  Cys Feed Radio (42E) TURKSAT 2A (42E)11953 V 2980 3/4
  Bundesliga (8.0W),Blue Hustler (8.0W)12649-V-27500

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  13-10-2008
  Posts
  338
  Uploads
  1

  Re: Metabox dhe klonim pr tjere q i takon i njejti sw

  ilir sna ktheve pergjigje si ube me fw mtg-10 qe hapte art dhe showtime

 7. #7
  Super Moderator dreamer1983's Avatar
  Join Date
  04-07-2008
  Location
  kosova
  Posts
  4,318
  Uploads
  5,967

  Ky folder vlen pr t gjithat pytjet rreth Metabox/dhe klonim

  geni_ko
  Junior Member
  Join Date: 13-10-2008
  Posts: 21


  Metabox dhe klonim pr tjere q i takon i njejti sw

  --------------------------------------------------------------------------

  ilir sna ktheve pergjigje si ube me fw mtg-10 qe hapte art dhe showtime

  pergjigje sht q ART dhe showtime n nilesat nuk ponon
  pr momentin me MTG_10SW vetem me Abracadarbra kart me DCW keys
  a pr momentin nuk ka qelsat e fiksuar si ma par q kan qen n
  qoft se do dalin athere i editoj n MTG_10 Sw dhe do ti postoj ketu tek SatSupreme nuk e keni hallin vetem me Metabox apo klone por ky hall sht
  ne shum resivera

 8. #8
  Senior Member
  Join Date
  31-03-2005
  Posts
  128
  Uploads
  0

  Re: Ky folder vlen pr t gjithat pytjet rreth Metabox/dhe klonim

  Pyetja ime eshte se me cfare versioni ta lexoj karten e DGA me abonim te rregullt, sepse kam provuar gjithcka por jane me probleme. Kam nje klon te Metabox III.

 9. #9
  Super Moderator dreamer1983's Avatar
  Join Date
  04-07-2008
  Location
  kosova
  Posts
  4,318
  Uploads
  5,967

  Re: Ky folder vlen pr t gjithat pytjet rreth Metabox/dhe klonim

  Quote Originally Posted by alkuaz View Post
  Pyetja ime eshte se me cfare versioni ta lexoj karten e DGA me abonim te rregullt, sepse kam provuar gjithcka por jane me probleme. Kam nje klon te Metabox III.

  Po sht e vertet q prgjithsi metaboxi ka disa probleme me Karten e Digit-Albit
  por e vetmja menyre ose ta quajm suksesi i vetm sht q
  me dreamsoft 1.4.4.1 e lexon karten m s miri me krahasue me kta softat
  tjere nga programeri deni q sht Editu pra ja qet softin 1.4.4.1 dhe e shef dukshum q ke ma pak shum probleme rreth leximit t kartelave

 10. #10
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: Ky folder vlen pr t gjithat pytjet rreth Metabox/dhe klonim

  n.q.s.e ke origjinal metaboksin vendos dreamsoft jane qe te dyja 100%per katen e dig/ pa grije n.q.s.ke klon vendos meta por keto mund ti shikosh tek menu, system setinng ,information n.qs.thot@ 6910KE DREAM SOFT N.Q.S.MTGXXXXXXKE META.vetem me dream soft do te luaj kemban.

Page 1 of 28 12361126 ... LastLast

Similar Threads

 1. how to put keys on metabox / cherche info a rentr keys sur metabox ???
  By chistera in forum MetaBox and MetaWare Information and Tutorials
  Replies: 0
  Last Post: 23-02-2011, 12:55:05
 2. metabox & Abox all metabox 1 & 2 & 3
  By aime_jeux in forum MetaBox and MetaWare
  Replies: 8
  Last Post: 30-08-2010, 03:30:58
 3. metabox:tps bay 0
  By fethi76 in forum MetaBox and MetaWare
  Replies: 1
  Last Post: 11-06-2008, 00:59:23
 4. metabox:bay tps
  By fethi76 in forum French / Franais
  Replies: 0
  Last Post: 09-06-2008, 22:31:49

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •