Results 1 to 5 of 5

Thread: Kshill,Ndihm,Pytje

 1. #1
  New Member
  Join Date
  17-01-2009
  Posts
  6
  Uploads
  0

  Kshill,Ndihm,Pytje

  Pershendetje te gjithve shum nga MITROVICA :D kerkoj ndihm dhe kshill nga ju :D

  kam passur njer Reziver te Firmes NextWave dhe me eshte prishur tash kerkoj nga ju se qka dhe qfar duhet te blej ne menyr qe ti shoh disa programa qe jan per tu paguar ti shoh falas po ashtu nese ben donje qe sheh ndoje kanal te digjitalb-it qfar paisjesh duhet bler
  p.sh reziver edhe paisje tjer qfar Firme duhet bler :D ato paisje :D ju pershendes shum kalofshi mir dhe po ashtu t'me tregoni se si mundem ti gjej programet premium dhe ti shoh falas :D

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Kshill,Ndihm,Pytje

  Quote Originally Posted by fa3tos View Post
  Pershendetje te gjithve shum nga MITROVICA :D kerkoj ndihm dhe kshill nga ju :D

  kam passur njer Reziver te Firmes NextWave dhe me eshte prishur tash kerkoj nga ju se qka dhe qfar duhet te blej ne menyr qe ti shoh disa programa qe jan per tu paguar ti shoh falas po ashtu nese ben donje qe sheh ndoje kanal te digjitalb-it qfar paisjesh duhet bler
  p.sh reziver edhe paisje tjer qfar Firme duhet bler :D ato paisje :D ju pershendes shum kalofshi mir dhe po ashtu t'me tregoni se si mundem ti gjej programet premium dhe ti shoh falas :D
  diablo cam v.2.3 light 89€ ebay
  ose
  diablo camv2.3 WI-FI 109€ ebay

  per te programuar diablon me firmware te ri duhet nje cas2 ose cas3 50€

  dhe nje reciver qe te kete common interface.

  Ja ça hapet:

  ğAll Vers.Ğ Ardito2*: Free X TV - Hotbird 6/7A/8 (13°E)
  ğVersion 2.3 ONLYĞ Ardito2*: Sex View - Hotbird 6/7A/8 (13°E)
  ğVersion 2.3 ONLYĞ Conax: Kabelkiosk - Atlantic Bird 2/Telecom 2D (8°W)
  ğVersion 2.3 ONLYĞ Conax: Canaal Digital Nordic - Thor 3/5 (0.8°W)
  ğVersion 2.3 ONLYĞ Conax: DigitAlb - Eutelsat W2 (16.0E)

  po more diablo cam WI-FI mundesh te besh edhe cardsharing perveç atyre qe shikohen me lart.

 3. #3
  New Member
  Join Date
  17-01-2009
  Posts
  6
  Uploads
  0

  Re: Kshill,Ndihm,Pytje

  te falenderoj shum shoku per keto qe me inforomove por pak kuptova sepse nuk kam shum njohuri rreth ketyre po a ka mundesi me tregu ma shum ma gjonsisht se qfar paisjesh jan keto me te ngjyr kuqe nuk di qfar jan edhe qfar sherbejn ? a ka mundesi okey te pershendes shum kalofsh kendshem

  Quote Originally Posted by fiku75 View Post
  diablo cam v.2.3 light 89€ ebay
  ose
  diablo camv2.3 WI-FI 109€ ebay

  per te programuar diablon me firmware te ri duhet nje cas2 ose cas3 50€

  dhe nje reciver qe te kete common interface.

  Ja ça hapet:

  ğAll Vers.Ğ Ardito2*: Free X TV - Hotbird 6/7A/8 (13°E)
  ğVersion 2.3 ONLYĞ Ardito2*: Sex View - Hotbird 6/7A/8 (13°E)
  ğVersion 2.3 ONLYĞ Conax: Kabelkiosk - Atlantic Bird 2/Telecom 2D (8°W)
  ğVersion 2.3 ONLYĞ Conax: Canaal Digital Nordic - Thor 3/5 (0.8°W)
  ğVersion 2.3 ONLYĞ Conax: DigitAlb - Eutelsat W2 (16.0E)

  po more diablo cam WI-FI mundesh te besh edhe cardsharing perveç atyre qe shikohen me lart.

 4. #4

  Thumbs up Re: Kshill,Ndihm,Pytje

  oshoku blej nje echolink(ECHOLINK EL 700 FTA
  ECHOLINK EL 700 FTA PLUS
  ECHOLINK EL 777 FTA
  ECHOLINK EL 888 FTA
  Echolink EL 3020
  Echolink EL-3020 IR Super +abracadabra karte,dhe ke ma shume mundesi shikimi, dhe kushton shume me lire[aparat+karte hapin keto gjera--->WITHOUT ABRACADABRA ( SANS ABRACADABRA)
  ____________________________________________
  ŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻ
  CCW KEYS |
  ===================
  12650-V-27500 atlantic bird 2 (8°W)
  Bundesliga Homme(8°W)
  Adult Channel(8°W)
  Blue Hustler(8°W)
  ===================
  BISS KEYS |
  ===================
  Sat2000 11823 H 27500 3/4 EUROBIRD 9 (9°E)
  Qtv 10759 H 30000 3/4 Amos 2 (4°W)
  OCK 12073 h 27500 Sirius 4 at 4.8°E
  TV CANARIA 11474 3400 H Hispasat 1C (30.0°W)
  AL JAZEERA FEEDS 11156 H 3978 3/4 EUTELSAT W1
  AXN PORTUGAL 12092 27500 V 1C (30.0°W)
  Canal4 11731 H 28126 5/6 HESPASAT 1C (30.0°W)
  NTV SPORT 11892 H 12800 5/6 Türksat 1C/2A at 42.0°E
  MEGASPORT 10722 H 27500 AMOS 4*W
  Riyadiah (7.0°W)12149 H 27500 3/4 Nilesat 101/102
  Canal 4 11731 H 28126 5/6 HESPASAT 1C (30.0°W)
  FOX SPORT Animal P/Discovery Science 11585 V 27500 3/4 eurobird2
  1+1 INTERNAIONAL 12073 H 27500 Sirius 4 at 4.8°E
  TET 11766 27500 H Sirius 4 at 4.8°E
  PROGRAMME NAT ( EN TV ) 11065 H 16277 ATLANTIC BIRD 3
  FOX LIFE + MCM BELGIQUE 12543 H 27500 3/4 ATLANTIC BIRD 3
  ASSABIAA EUTELSAT W6 11651 V 15710
  TEST 2 channel 11862 v 27500 Badr 3/4/6 (26°E)
  LD TV 11931 H 27500 Hispasat 1C (30.0°W)
  MBC International BADR 4 (26.0°E) 11919 H 27500 3/4
  _____________________________________________
  ŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻ
  seca keys |
  ===================
  TV Vlaanderen Astra 19.2°E ACTIVE & NEXT KEYS
  12012 V 27500 France 2 , France 3 Trace TV , Motors TV
  12168 V 27500 France 4
  12207 V 27500 France 5
  11817 V 27500 Mezzo
  12324 V 27500 Sailing Channel International
  ===================
  NumeriCable HOTBIRD 11034 V 27500
  Boomerang ,Tele Melody, W9
  ===================
  Pro tv HOTBIRD 12380 V 27500 ACTIVE NEXT KEYS
  Equidia pro 1 , Equidia pro 2
  ===================
  Rai HOTBIRD 13E 10992-v-27500 ACTIVE NEXT KEYS
  ===================
  mediatech amos 11260 h 27500 ACTIVE & NEXT KEYS
  _____________________________________________
  ŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻ
  nagravision systmes |
  ===================
  DIGI TV OK FIXED Intelsat 11-02 Thor 2/3
  Multicanal 11535 V 24500 Hispasat 30şW
  TV Globo 11585 v 27500 HOTBIRD 13°E
  _____________________________________________
  ŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻ
  cryptoworks systmes |
  ===================
  ORF 12692 H 22000 ASTRA 19.2 E
  jetix 10723 h 29000 hotbird 13 E ( name of the cahnnel 10.722H)
  _____________________________________________
  ŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻ
  WITH ABRACADBRA ( avec abracadabra) |
  ===================
  ABRACADABRA open systems @ release:
  - Sexview (Hotbird 13E)
  - Kabelkiosk (Atlantic Bird 2 8W)
  - ART (Nilesat 7W)
  - Showtime (Nilesat 7W)
  - Orbit Network (Eurobird 2 26E & Atlantic Bird 2 8W)
  - La7 Cartapiu (Atlantic Bird 1 12.5W)
  - Digitalb (Eutelsat W2 16E)
  - Canal Digital Nordic (Thor 0.8W)
  - NTV PLUS (Eutelsat W4 36E)

 5. #5
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: Kshill,Ndihm,Pytje

  Quote Originally Posted by fa3tos View Post
  te falenderoj shum shoku per keto qe me inforomove por pak kuptova sepse nuk kam shum njohuri rreth ketyre po a ka mundesi me tregu ma shum ma gjonsisht se qfar paisjesh jan keto me te ngjyr kuqe nuk di qfar jan edhe qfar sherbejn ? a ka mundesi okey te pershendes shum kalofsh kendshem

  per me shume informacjon mbi diablo cam me "gjonsisht" gjen ktu ne forumin SatSupreme ose ktu

  duhet te lexosh sepse po te jesh fillestar ke pak pune per te lexu qe te kuptosh se cfare jane dhe cfare bejne.


  per cas3 qe sherben qe te programosh diablon dmth ta mbushesh me "kodet e reja" ke informacjon ktu


  common interface eshte nje vend i lire nje slot qe gjendet ne dekoder ku futet diablo cam. pra dekoderi duhet te kete nje hapesire per te futur diablon, jo hapesire per kartele por per cam. shiko ktu ose ktu


  kurse cardsharing dmth shkembim kartelash me ane te internetit.
  per me teper perdor google qe te lexosh se per cfare sherben dhe si funksionon cardsharing.

Similar Threads

 1. Question Kam nje pytje ,
  By blerimshala in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 16-12-2010, 00:20:41
 2. ndihm
  By Mika 62 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 05-01-2010, 19:35:55
 3. [Pytje] Rreth Reserverit?
  By The-Rock in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2
  Last Post: 17-02-2009, 22:33:01
 4. NjË pytje
  By kemaa.rr in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 20-01-2009, 18:19:00
 5. NDIHM per dm 500
  By lazo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 25-11-2007, 02:58:01

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •