Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 19

Thread: Probleme te ndryshme me aparatet

 1. #1

  Thumbs up Probleme te ndryshme me aparatet

  Kame nje sate+ dt 470. kere e lithe me tv (me skarterin) nuke kame figure, figura levis kurse zerin e kame ne rregull. ka ndonje tabele servisi ose programe te vecant per kete problem.

 2. #2

  Re: Probleme te ndryshme me aparatet

  Nje pjese e mire e aparateve dt 470 kane probleme me skartin madje ka edhe aparate qe nuk nxjerrin fare figure nepermejt skartit. Perdor nje kabull nga ata me fishe si e kan emrin VGA me duket, ai kabulli me tre fisha nje te bardhe nje te verdhe nje blu.

 3. #3
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: Probleme te ndryshme me aparatet

  Quote Originally Posted by jorida2008 View Post
  Kame nje sate+ dt 470. kere e lithe me tv (me skarterin) nuke kame figure, figura levis kurse zerin e kame ne rregull. ka ndonje tabele servisi ose programe te vecant per kete problem.
  Nuk je i vetmi me ket problem..jane me qindra te demtuar..dhe qe te treja daljet me tv jane te demtuara..riparohet nuk ka problem por per nje kohe te shkurter e perserit prap...per mendimin tim nuk ja vlen me u mar me te..se eshte kohe e harxhuar kot..

 4. #4

  Re: Probleme te ndryshme me aparatet

  Quote Originally Posted by miri01 View Post
  Nuk je i vetmi me ket problem..jane me qindra te demtuar..dhe qe te treja daljet me tv jane te demtuara..riparohet nuk ka problem por per nje kohe te shkurter e perserit prap...per mendimin tim nuk ja vlen me u mar me te..se eshte kohe e harxhuar kot..
  Une me shume dua ta di per njohuri kete lloje problemi nqofte se mundeni ma tregoni.

 5. #5
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: Probleme te ndryshme me aparatet

  Quote Originally Posted by jorida2008 View Post
  Une me shume dua ta di per njohuri kete lloje problemi nqofte se mundeni ma tregoni.
  Behen modifikme ne skemen e daljes video..por nuk eshte i njejti defekt ne te gjithe ka lloj lloj probleme..

 6. #6

  Re: Probleme te ndryshme me aparatet

  Quote Originally Posted by miri01 View Post
  Behen modifikme ne skemen e daljes video..por nuk eshte i njejti defekt ne te gjithe ka lloj lloj probleme..
  ok po qenka puna keshtu po e leme fare shume faleminderit per pergjogjen.

 7. #7
  Senior Member utente007's Avatar
  Join Date
  17-12-2008
  Posts
  150
  Uploads
  9

  Re: Probleme te ndryshme me aparatet

  Quote Originally Posted by jorida2008 View Post
  Une me shume dua ta di per njohuri kete lloje problemi nqofte se mundeni ma tregoni.
  A e ke provu me e lidhur aparatin ne daljen UHF me kabell normal mashkull femen,pastaj shkon te AV dhe e sposton te RGB/COMPOSITTE duhet te funksionoje me scart 100%

 8. #8

  Re: Probleme te ndryshme me aparatet

  Quote Originally Posted by utente007 View Post
  A e ke provu me e lidhur aparatin ne daljen UHF me kabell normal mashkull femen,pastaj shkon te AV dhe e sposton te RGB/COMPOSITTE duhet te funksionoje me scart 100%
  E kame provuar por nuke punon dhe me kabell normal.

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  29-12-2006
  Posts
  109
  Uploads
  2

  Re: Probleme te ndryshme me aparatet

  Keshtu e kisha dhe une dekoderin tim me jepte vetem ze pa figure e rregullova tek ostai ka 6 muaj deri tani eshte top fare

 10. #10
  Moderator
  Join Date
  01-04-2005
  Posts
  738
  Uploads
  91

  Re: Probleme te ndryshme me aparatet

  djema ,nderroni kondiciatoret tek ushqyesi nga filloni 47/400v .... 1000mf/16v....etjer dhe cdo gje do te rregollohet ..e mira eshte qe te beni nje download soft per
  te bere nje reset te pergjithshem......dhe kaq.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

 1. Info BOOT ON(error Solved) _Riparime per Aparatet me Chip ALI
  By uȠiӃ ζ in forum Albanian / Shqip
  Replies: 19
  Last Post: 14-10-2010, 22:27:42
 2. Problème ATR
  By manup306 in forum French / Français
  Replies: 0
  Last Post: 24-09-2007, 08:54:15
 3. probleme ng4
  By DCESS in forum French / Français
  Replies: 20
  Last Post: 18-02-2007, 22:07:15
 4. Probleme TPS
  By zeroman in forum French / Français
  Replies: 7
  Last Post: 15-08-2006, 11:39:09
 5. problème mrv
  By bipbip99 in forum French / Français
  Replies: 5
  Last Post: 16-12-2005, 19:05:40

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •