Results 1 to 2 of 2

Thread: ndihm per hapjen e portave

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  16-11-2008
  Posts
  17
  Uploads
  0

  ndihm per hapjen e portave

  pershendetje ka mundsi dikush te me ndihmoj per hapjen e portave une jam i lidhur me wireless si klient provajderi e ka ip reale ne mikrotik dhe un kan nje ruter dhe e kam nje account ne dyndns ne ruter te provajderi esht i hapur porti po un spo di se si shkon prej provojderit e per mi rregullu te un ne ruter.

 2. #2

  Re: ndihm per hapjen e portave

  Ne internet shko tek site portforward.com, aty ke nje liste te gjate te routerave dhe zgjidh routerin tend. Ne faqen pasardhese zgjidh nje program te cilin do ti hapesh portat (zgjidh nje cfaredo se nuk ka lidhje ne kete rast) dhe ne faqen passardhese do te te tregohet se ku duhet te shkosh per te bere forward portat. Mbaj mend se per cccam te duhet e hapur portat tcp dhe per gbox ajo udp te jesh brenda hape porten si udp ashtu edhe tcp.
  Ne fund per te kontrolluar nese portat i ke vertete te hapura shko ne kete site
  Code:
  http://xxx.yougetsignal.com/tools/open-ports/
  (ndrysho xxx me w) vendos numrin e portes dhe beji check.
  Te uroi tia dalesh sa me shpejt!

Similar Threads

 1. ndihm
  By Mika 62 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 05-01-2010, 19:35:55
 2. M2 plus - me nevoitet ndihm -
  By kqiqi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 23
  Last Post: 26-01-2009, 16:46:43
 3. Ndihm server
  By gonxhe in forum Albanian / Shqip
  Replies: 7
  Last Post: 29-08-2008, 19:02:35
 4. New ndihm
  By aerokremi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 5
  Last Post: 03-05-2008, 13:55:14
 5. NDIHM per dm 500
  By lazo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1
  Last Post: 25-11-2007, 02:58:01

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •