Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 27

Thread: Karte e re per te gjithe dekoderat

 1. #1

  Talking Karte e re per te gjithe dekoderat

  shume shpejte karta e re qe do ta supurtoje cdo aparature,sidomos ata me starsat sr x30 50 , se jane te shumet ata qe e disponojne kete lloj aparature

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  357
  Uploads
  3

  Re: new card_all receivers

  A do kete shanse qe ta suportoj edhe moduli Dragon?

 3. #3
  Member krenari's Avatar
  Join Date
  30-06-2008
  Location
  TIRANA/ALBANIA
  Posts
  83
  Uploads
  0

  Re: new card_all receivers

  Quote Originally Posted by studiounivers View Post
  shume shpejte karta e re qe do ta supurtoje cdo aparature,sidomos ata me starsat sr x30 50 , se jane te shumet ata qe e disponojne kete lloj aparature
  O flori se te kam pyetur edhe ne nje thread tjeter po a do kene ndopak jetegjatesi keto karta se une me kartat kam eksperienc te keqe sidomos me knotkard qe 2 jave punonte e 2 muaj blackout,se po ashtu me mire i bie te marresh 1 dreambox me server te paguar se po e punove ajo shifer qe paguan eshte gati 0 pastaj,bye.

 4. #4
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: Karte e re per te gjithe dekoderat

  Sot doli dhe karta e re me emrin :Alekto Card dhe hap paketat si me poshte>>>
  Sa do zgjase?? nuk e di askush!!!

  Alekto card >>>>ART and Showtime (Nilesat, 7 W) Orbit Network (Eurobird 2, 25.5 E and Atlantic Bird 2, 8 W), La7 Carapiu (Atlantic Bird 1, 12.5 W), ART Arabesque (Hot Bird, 13 E), AB SAT (Hot Bird, 13 E), Digitalb (Eutelsat W2, 16 W), Canal Digital Nordic (Thor, 0.8 W) Kabelkiosk (Atlantic Bird 2, 8 W), NTV Plus (Eutelsat W4, 36 E) and Sexview (Hot Bird, 13 E).

 5. #5
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska te duhet ty..
  Posts
  1,395
  Uploads
  17

  Re: Karte e re per te gjithe dekoderat

  o Miri. Ku gjendet kjo karte ne Shqiperi dhe sa kushton, ke ndonje fare ideje?

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  23-04-2005
  Posts
  216
  Uploads
  0

  Re: Karte e re per te gjithe dekoderat

  Quote Originally Posted by studiounivers View Post
  shume shpejte karta e re qe do ta supurtoje cdo aparature,sidomos ata me starsat sr x30 50 , se jane te shumet ata qe e disponojne kete lloj aparature
  e me cfare mund tu behet update ketyre kartave?

 7. #7
  VIP Member Damian1's Avatar
  Join Date
  13-08-2008
  Location
  alb
  Posts
  1,485
  Uploads
  0

  Re: Karte e re per te gjithe dekoderat

  Te shpresojme qe Alekto Card te hapet nga te gjithe dekoderat perndryshe do te na duhet ti shtojme edhe ndonje aparat tjeter pale se me c,fare emri koleksionit tone

 8. #8
  Senior Member miri01's Avatar
  Join Date
  09-09-2006
  Posts
  295
  Uploads
  0

  Re: Karte e re per te gjithe dekoderat

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  o Miri. Ku gjendet kjo karte ne Shqiperi dhe sa kushton, ke ndonje fare ideje?
  Sot doli update i pare si test..ne Shqiperi per momentin nuk gjendet askund..me vone mund te futet si produkt...por mos harrojme qe eshte nje emitim i kartes abra kane te te njetin sistem por kjo lloj karte nuk eshte nevoje qe te lexohet ne stb me ali cip por qe do punoj ne shume resivera te tjera ..

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  357
  Uploads
  3

  Re: Karte e re per te gjithe dekoderat

  Quote Originally Posted by miri01 View Post
  Sot doli update i pare si test..ne Shqiperi per momentin nuk gjendet askund..me vone mund te futet si produkt...por mos harrojme qe eshte nje emitim i kartes abra kane te te njetin sistem por kjo lloj karte nuk eshte nevoje qe te lexohet ne stb me ali cip por qe do punoj ne shume resivera te tjera ..
  Si mund te programohet kjo karte....

 10. #10

  Re: Karte e re per te gjithe dekoderat

  e mirepres karten e re pasi do te shrytzoj edhe starsatin x30, je vertet fantastik s.univers

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

 1. New CCcam per te gjith
  By G@ZI in forum Albanian / Shqip
  Replies: 3
  Last Post: 21-01-2009, 07:53:02
 2. Fun-Datei auf C**e*ro Karte???
  By elvis01 in forum German / Deutsch
  Replies: 2
  Last Post: 07-07-2006, 20:19:16
 3. ORF Karte erstellen
  By MisterX GSMFree in forum German / Deutsch
  Replies: 1
  Last Post: 19-03-2006, 13:02:24
 4. welcher file fr die C****o karte
  By digiwatch in forum German / Deutsch
  Replies: 1
  Last Post: 17-02-2006, 16:01:43

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •