Page 1 of 107 1236112651101 ... LastLast
Results 1 to 10 of 1066

Thread: Mbyllur-Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

 1. #1
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,273
  Uploads
  39

  Arrow Mbyllur-Vetm Lajme t reja! Jo Chat!

  kush ka dekoder ne mpeg4 mund te shikoje falas kto kanale per momentin.

  La Une, La Deux, RTL TVI, Club RTL, Plug RTL
  on HOTBIRD 13E Freq. 11240V SR 27500

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,273
  Uploads
  39

  Re: Postime vetem per Lajme te reja!

  Po testohet ky kanal Animal Planet HD 1w(Canal Digital Nordic)

  DVB-S2 Clear on 12128.00MHz, pol.H SR:30000 FEC:3/4 SID:4280 PID:520 /680.

  Del nga testi per konsum ne shkurt 2009.

 3. #3
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,273
  Uploads
  39

  Re: Postime vetem per Lajme te reja!

  Ne qershor 2009 Mediaset Italia do te hapi nje platforme satelitore me pagese qe do te quhet "Tivu". pritet qe te futet ne pune kodifikimi "nagra 3"

  te presim te rejat se far do te nxjerre ne treg.

 4. #4
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,273
  Uploads
  39

  Re: Postime vetem per Lajme te reja!

  Kanali i ri Francez "cinMoi" pa pagese per momentin me filma te bukur dhe me nentituj ne alglisht eshte duke u trasmetuar ne satelitin Eurobird 28.5E

  frekuencat jane : CinMoi, 11546.00 H, 27500 2/3
  jane ne faze testimi dhe kanali emerohet momentalisht me kte emer "50430" dhe ka momente qe nuk del figura ose zeri.

  Informacjon ktu

 5. #5
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,273
  Uploads
  39

  Re: Postime vetem per Lajme te reja!

  lajmi i sotem,

  keto paketa NTV +, Canal Digital, Digitalb do te zgjasin akoma dhe disa jave maksimumi sepse po ndryshojne kodifikimin.
  dhe jane sulur te gjithe si ujqit qe te shesin karta te reja qe gjoja hapin keto paketa.
  prandaj mos bleni asnje lloj karte se nuk do te zgjasin.

  po postoj nje copez nga origjinali ne anglisht:

  Therefore can not be recommended. It is a way to get money from the spectators at a time when a number of operators exchange cards (NTV +, Canal Digital, Digitalb) and this is a matter of just a few days - weeks, when it comes to the exclusion of the old system of encoding and illicit receipt will not be possible.

 6. #6

  Re: Postime vetem per Lajme te reja!

  nuk po kuptoj cdoni te thoni?digitalb nuk do jete me ne conax?keshtu qe nuk do e hap dot me me qbox one qe kam?

 7. #7
  Senior Member
  Join Date
  14-12-2008
  Posts
  131
  Uploads
  0

  Re: Postime vetem per Lajme te reja!

  Quote Originally Posted by riky222000 View Post
  nuk po kuptoj cdoni te thoni?digitalb nuk do jete me ne conax?keshtu qe nuk do e hap dot me me qbox one qe kam?
  Digitalb do jet edhe me tutje ne conax por do jet ne cas7 e jo ne cas5 i cili eshte thyer prandaj at moment qe te ndalet cas5 digitalbi nuk do mund te shikohet ne menyr pirate.

  tung

 8. #8

  Re: Postime vetem per Lajme te reja!

  Quote Originally Posted by dedea View Post
  Digitalb do jet edhe me tutje ne conax por do jet ne cas7 e jo ne cas5 i cili eshte thyer prandaj at moment qe te ndalet cas5 digitalbi nuk do mund te shikohet ne menyr pirate.

  tung
  po nuk ka mundesi qe te thyhet edhe cas7?

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  14-12-2008
  Posts
  131
  Uploads
  0

  Re: Postime vetem per Lajme te reja!

  Quote Originally Posted by riky222000 View Post
  po nuk ka mundesi qe te thyhet edhe cas7?
  Per momentin jo e dikur me siguri do te thehet po jo se shpejti.

  tung

 10. #10
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,273
  Uploads
  39

  Re: Postime vetem per Lajme te reja!

  Quote Originally Posted by riky222000 View Post
  nuk po kuptoj cdoni te thoni?digitalb nuk do jete me ne conax?keshtu qe nuk do e hap dot me me qbox one qe kam?
  Ricky skam a te shtoj se i tha Dedea me qarte se une. kjo puna e nderrimit te kodifikimit per fat te keq s'eshte ne doren tone, por varet nga "ata".

Page 1 of 107 1236112651101 ... LastLast

Similar Threads

 1. New Vetm Lajme t reja! Jo Chat!
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 839
  Last Post: 25-10-2016, 10:15:49
 2. Replies: 904
  Last Post: 27-09-2010, 16:04:16
 3. Replies: 2315
  Last Post: 10-05-2010, 21:37:19
 4. Old Mbyllur-Cardsharing - Vetm Shkmbime ose Linja Falas
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 1891
  Last Post: 10-05-2010, 21:36:51
 5. si te shtoj Tp te reja ...
  By alenelb in forum Albanian / Shqip
  Replies: 16
  Last Post: 27-02-2007, 11:41:29

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •