Results 1 to 6 of 6

Thread: celesat abrakadabra

 1. #1
  New Member
  Join Date
  12-11-2008
  Posts
  2
  Uploads
  0

  celesat abrakadabra

  ju lutem me ndihmoni me jepni celsat e abrakadabra

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,307
  Uploads
  40

  Re: celesat abrakadabra

  Quote Originally Posted by rinel View Post
  ju lutem me ndihmoni me jepni celsat e abrakadabra
  nuk e kam kte karte, por un di qe kjo mbushet vetem duke e futur ne dekoderin e saj me chip Ali ose ca clone te tij. dmth ska çelsa te jashtem.

 3. #3
  Awaiting Email Confirmation
  Join Date
  19-10-2008
  Posts
  127
  Uploads
  0

  Re: celesat abrakadabra

  Quote Originally Posted by rinel View Post
  ju lutem me ndihmoni me jepni celsat e abrakadabra
  Nuk punon si emulatori ajo mo shoku po programohet me ane te dekoderave me Ali Chips..

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  13-10-2008
  Posts
  338
  Uploads
  1

  Re: celesat abrakadabra

  me sa di une karta abrakadabra ben vetem kontaktin me aparatin pra punon si celes qe hap e mbyll qarkun ajo nuk mer update por vetem dekoderi mer update.thjesht me te degjuar e kam dhe nuk e di se sa e vertete eshte

 5. #5
  New Member
  Join Date
  12-11-2008
  Posts
  2
  Uploads
  0

  Re: celesat abrakadabra

  ju faleminderit per pergjigjet. domethen une vetem te hyj ke instalimi dhe te instaloj nje sat psh hot bird dhe i ka vete celesin kjo karta? une antenen e kam me motorr dhe kur e montova me pengonte per te kapur te gjithe sat tani e kam hequr pengesen dhe desha te kapja dy sat te tjere. P. S. celesat kur i vura ne fillim i kishte me 16 shifra dhe aparatin e kam echolink.

 6. #6

  Re: celesat abrakadabra

  merr softin e fundit qe e ke tek abracadabra? dhe do ti keshe te gjithe celsat 100% OK OK >>>>>

Similar Threads

 1. Abrakadabra card 3020ir plus
  By tristar in forum Echolink
  Replies: 1
  Last Post: 20-11-2008, 16:50:56
 2. Starsat 6300 cu super abrakadabra card
  By tristar in forum Starsat
  Replies: 1
  Last Post: 14-11-2008, 18:37:46
 3. Shpjegime per Celesat
  By denipavla in forum Albanian / Shqip
  Replies: 17
  Last Post: 23-08-2008, 09:59:58
 4. Celesat ne humax 5400
  By olindo in forum Albanian / Shqip
  Replies: 0
  Last Post: 03-10-2006, 23:27:21

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •