Page 1 of 41 12361126 ... LastLast
Results 1 to 10 of 406

Thread: Humax - firm, soft, kanal.

 1. #1
  Junior Member
  Join Date
  22-04-2006
  Posts
  16
  Uploads
  3

  Arrow Humax - firm, soft, kanal.

  Kjo Teme sherben per mos me humb kur kerkojme nje file apo nje tjeter per aparatet qe na interesojne me shume.  Kam disa probleme me Humax 5400Z , para do dite filloj qe te mos punon si duhet ne disa momente filloj qe te humb sinjalin
  por ne momente te shkurta . e morre dhe ja nana fshirjen komplete kuptohet me humax cleaner dhe me radh i vendosa SW deri me te fundit por prap mu shfaq i njejti problem. e kam kontrollue edhe pjesen qe i perket furnizimit te tunerit me rrym , asht krejt ne rregull. Po ashtu edhe se fundi nuk po mundem kurqysh qe te provoj as nji SW apo donji list te kanaleve, shkurt nuk po kumonikon mŽ me kompjuterin. Edhe pse e kam provue me e ndrrue kom porten, po ashtu e kam provue edhe ne kom. tjer.
  A ka ndokush qe ka pas kesi problemi qe te me ndihmoj . Ju pershendes.

 2. #2
  Contributing Member
  Join Date
  10-03-2007
  Posts
  839
  Uploads
  1

  Humax 5400

  Pershendetje e faleminderit per punen e madhe qe behet ne kete forum!
  Kerkoj ndihme per humax 5400,me jane zhdukur si kanelet e rait(1,2,3,4 po ashtu dhe dixhitv.Mund te me thote njeri se cndodh?Faleminderit!!!

 3. #3
  VIP Member Damian1's Avatar
  Join Date
  13-08-2008
  Location
  alb
  Posts
  1,485
  Uploads
  0

  Re: Humax 5400

  Quote Originally Posted by fati54 View Post
  Pershendetje e faleminderit per punen e madhe qe behet ne kete forum!
  Kerkoj ndihme per humax 5400,me jane zhdukur si kanelet e rait(1,2,3,4 po ashtu dhe dixhitv.Mund te me thote njeri se cndodh?Faleminderit!!!
  Pershendetje fati54!C,fare do te thuash me jane zhdukur!?I ke fshire nga aparati apo nuk i ke te hapura!Nqfts i ke fshire nga aparati kanalet,mund ti fusesh Cyrus Motor http://www.satsupreme.com/showthread.php?t=51465
  Nqfts i ke te mbyllura mund ti fusesh key.bin qe ketu http://www.satsupreme.com/showthread...=40437&page=62.
  gjithe te mirat

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  13-10-2008
  Posts
  338
  Uploads
  1

  Re: Humax 5400

  Quote Originally Posted by fati54 View Post
  Pershendetje e faleminderit per punen e madhe qe behet ne kete forum!
  Kerkoj ndihme per humax 5400,me jane zhdukur si kanelet e rait(1,2,3,4 po ashtu dhe dixhitv.Mund te me thote njeri se cndodh?Faleminderit!!!
  duket si nje gje e pa mundur se ne humax 5400 vetem me nje lloj programi mund ti heqesh. ose ti i ke futur kanalet me liste nepermjet pc dhe mund te kesh bere ndonje fare reseti po perseri duket e pamundur gjithsesi futi manualish nepermjet tp

 5. #5
  Contributing Member
  Join Date
  10-03-2007
  Posts
  839
  Uploads
  1

  Re: Humax 5400

  Faleminderit per pergjigjen,por ndoshta s kam qene i qarte,lista e kanaleve eshte,por nuk hapen,jane te kriptuara,edhe pse i fus keybin te ri nuk hapen,as kanalete Rait as digitv,po ashtu dhe MCM belg tek 5 grade w.Perdor firmwere Hot 11.1.Nuk e di sa jam i qarte, faleminderit per ndihmen!!!

 6. #6
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: Humax - firm, soft, kanal.

  shoku se pari kur fut key bin tekj humaxi duhet ti beshe. reade. pra mbas klikon
  write karikohen celsat mbas kesaj klikon tek reade se ndryshe nuke ti memorizon
  celsat ose ka mundesi qe nuk bejne celsat se une per vete i kam ok te gjitha

 7. #7
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: Humax - firm, soft, kanal.

  Quote Originally Posted by fati54 View Post
  Faleminderit per pergjigjen,por ndoshta s kam qene i qarte,lista e kanaleve eshte,por nuk hapen,jane te kriptuara,edhe pse i fus keybin te ri nuk hapen,as kanalete Rait as digitv,po ashtu dhe MCM belg tek 5 grade w.Perdor firmwere Hot 11.1.Nuk e di sa jam i qarte, faleminderit per ndihmen!!!


  shoku se pari kur fut key bin tek humaxi duhet ti beshe. reade. pra mbas klikon
  write karikohen celsat mbas kesaj klikon tek reade se ndryshe nuke ti memorizon
  celsat ose ka mundesi qe nuk bejne celsat se une per vete i kam ok te gjitha

 8. #8
  Contributing Member pleshina's Avatar
  Join Date
  08-11-2006
  Posts
  985
  Uploads
  13

  Re: Humax 5400

  Quote Originally Posted by fati54 View Post
  Faleminderit per pergjigjen,por ndoshta s kam qene i qarte,lista e kanaleve eshte,por nuk hapen,jane te kriptuara,edhe pse i fus keybin te ri nuk hapen,as kanalete Rait as digitv,po ashtu dhe MCM belg tek 5 grade w.Perdor firmwere Hot 11.1.Nuk e di sa jam i qarte, faleminderit per ndihmen!!!
  Nese nuk ke kryer pune deri me tash siq than parafolesit,na shpjego a po ti pranon key bin ne resiver nese jo ateher,para se te futesh keys,kalo ne nje program qe eshte fta dmth i pa kriptuar. pastaj fut keybin kjo eshte metod ma se e sigurt,nese nuk te zgjedh problemin edhe kjo na trego.
  tung

 9. #9
  Moderator mile kristo's Avatar
  Join Date
  24-06-2007
  Location
  EU
  Posts
  1,720
  Uploads
  269

  Re: Humax - firm, soft, kanal.

  edhe dicka tjeter kur fut celsat tek humx aparati duhet te jet ndezur jo stenbay

 10. #10
  Contributing Member
  Join Date
  10-03-2007
  Posts
  839
  Uploads
  1

  Re: Humax - firm, soft, kanal.

  Faleminderit per pergjigjigjet,po futa per se pari softuerin dhe gjithcka ne rregull.Faleminderit dhe njehere.

Page 1 of 41 12361126 ... LastLast

Similar Threads

 1. Update Clarke-Tech - Firm, Soft, Kanal, Etj..
  By Fiku75 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 327
  Last Post: 08-04-2018, 10:07:06
 2. VANTAGE - Firm, Soft, Key & Te tjera
  By durresi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 248
  Last Post: 12-09-2015, 09:16:11
 3. Replies: 996
  Last Post: 11-08-2011, 08:18:02
 4. M-Vision - Firm, Soft, Key & Te tjera
  By durresi in forum Albanian / Shqip
  Replies: 33
  Last Post: 04-05-2011, 08:35:44
 5. Old 1-Mbyllur-Dreambox - image, firm, soft, etj.
  By plakusat2000 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 2787
  Last Post: 08-11-2010, 11:24:17

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •