Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 25

Thread: EUROBIRD & ASTRA NE 28.2 GRADE est

 1. #1
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Çte duhet ty..
  Posts
  1,312
  Uploads
  17

  EUROBIRD & ASTRA NE 28.2 GRADE est

  Mirembrema cuna. Duke lundruar www.lyngsat.com gjeta keta 2 satelite: Eurobird & Astra qe transmetojne ne 28.2 grade ne lindje. Me sa pashe aty gati 98% e kanaleve transmetonin (free). Di te me thote ndonjeri nga ju e mbulon ky satelit territorin shqiptar, dhe a ja vlen ta kthesh parabolen andej. Pres pergjigjet dhe sugjerimet tuaja. Falemnderit.

 2. #2
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,290
  Uploads
  39

  Re: EUROBIRD & ASTRA NE 28.2 GRADE est

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  Mirembrema cuna. Di te me thote ndonjeri nga ju e mbulon ky satelit territorin shqiptar, dhe a ja vlen ta kthesh parabolen andej. Pres pergjigjet dhe sugjerimet tuaja. Falemnderit.

  Me sa mbaj mend un del dhe del me sinjal te forte, dhe perveç te tjerave mund te testosh dhe kte kanal po qe se te pelqejne filmat.

 3. #3
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Çte duhet ty..
  Posts
  1,312
  Uploads
  17

  Re: EUROBIRD & ASTRA NE 28.2 GRADE est

  o fiku si pozicion e kam te qarte se nga duhet te drejtoj, por si kend se di ,eshte paralel me te tjeret apo eshte dicka me larte ose me poshte.

 4. #4
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,290
  Uploads
  39

  Re: EUROBIRD & ASTRA NE 28.2 GRADE est

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  o fiku si pozicion e kam te qarte se nga duhet te drejtoj, por si kend se di ,eshte paralel me te tjeret apo eshte dicka me larte ose me poshte.
  jo eshte paralel me te tjeret. kendi nuk leviz per asnje satelit jo vetem per eurobirdin por per asnje. kendin mund ta levizi nje person qe eshte profesionist dhe per arsye qe te kapi me shume sinjal per ate satelit te vecante sepse ta zejme sdo ta levizi me qe aty antenen. por ne rastin tat qe antenen besoj do ta levizesh her te hotbird, her te eutelsat w2 etj nuk duhet ta levizesh absolutisht kendin. vetem majtas djathtas asgje me shume.

  vetem po ta kesh me motorr leviz dhe kendi, por ne at rast s'duhet ta levizesh ti sepse e leviz vet motorri.

 5. #5
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Çte duhet ty..
  Posts
  1,312
  Uploads
  17

  Re: EUROBIRD & ASTRA NE 28.2 GRADE est

  jo jo motorr skam , por kam dy parabola, njeres kam instaluar tre koka ndersa te dyten e mora per thorin por ma bllokon sinjalin nje pallat 11 katsh qe kam perballe. Keshtu qe ne mungese te thorit thashe mos e zvendesoj me ndonje tjeter qe te kete tv. interesante. Nejse falemnderit gjithesesi.

 6. #6
  Contributing Member
  Join Date
  10-03-2007
  Posts
  764
  Uploads
  1

  Re: EUROBIRD & ASTRA NE 28.2 GRADE est

  Ka shume kanale free me filma dhe muzike,pse jo dhe sporte me kanalet e BBC.Ja vlen,une shoh shpesh ne keto dy satelite.

 7. #7
  Senior Member
  Join Date
  30-06-2006
  Posts
  426
  Uploads
  8

  Re: EUROBIRD & ASTRA NE 28.2 GRADE est

  po eshte shume e vertete fati54

 8. #8
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Çte duhet ty..
  Posts
  1,312
  Uploads
  17

  Re: EUROBIRD & ASTRA NE 28.2 GRADE est

  atehere po e bej nje prove dhe une. falemnderit Cuna

 9. #9
  Senior Member
  Join Date
  14-04-2006
  Posts
  341
  Uploads
  3

  Re: EUROBIRD & ASTRA NE 28.2 GRADE est

  Une personalisht e kapi kete satelit por desha te di a kapen kanalet e BBC dhe ITV ne Shqiperi?

 10. #10
  →→→Admin←←← Fiku75's Avatar
  Join Date
  12-02-2008
  Location
  The Land of Eagles
  Posts
  4,290
  Uploads
  39

  Re: EUROBIRD & ASTRA NE 28.2 GRADE est

  Quote Originally Posted by bledi07 View Post
  Une personalisht e kapi kete satelit por desha te di a kapen kanalet e BBC dhe ITV ne Shqiperi?
  un e di qe po, kapen.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

 1. EuroBird 9° au lieu de ASTRA 19.2°
  By Jacka696 in forum French / Français
  Replies: 6
  Last Post: 23-09-2009, 23:56:53
 2. Peers with Eurobird 9° and Astra 23,5°
  By noonemovie in forum CCcam Exchange: Free
  Replies: 0
  Last Post: 05-07-2009, 18:42:38
 3. Question Eurobird(28.2E) or Astra (19.2E)?
  By orsoli1354 in forum General Discussion: Programmers
  Replies: 5
  Last Post: 11-04-2009, 23:43:26
 4. Question Eurobird(28.2E) or Astra (19.2E)?
  By orsoli1354 in forum Daily Satellite TV News
  Replies: 0
  Last Post: 04-04-2009, 11:00:23

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •