Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 27

Thread: NDIHMEeeee PER EUTELSAT W2

 1. #1
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Çte duhet ty..
  Posts
  1,396
  Uploads
  17

  NDIHMEeeee PER EUTELSAT W2

  Mirembrema cuna. Kam nje HIVION 9090xci dhe kam nje problem me sat. eutelsat w2. Kur e ndaj tek porta e diseq. me jep sinjal ne rregull. Por kanalet qe jane ne kete satelit nuk me hapet asnje nga ata qe jane free dhe del tabela qe ska sinjal. Dy te tjeret Astra, & Hotbird jane ne rregull. Nje problem tjeter eshte se nuk ben rikthimin ne gjendjen fillestare,( STB RESET). Ju lutem me ndihmoni. Eshte nje problem qe mund ta zgjidh vete apo duhet ta coj tek ndonje teknik.

 2. #2
  Senior Member
  Join Date
  27-01-2009
  Posts
  221
  Uploads
  0

  Re: NDIHMEeeee PER EUTELSAT W2

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  Mirembrema cuna. Kam nje HIVION 9090xci dhe kam nje problem me sat. eutelsat w2. Kur e ndaj tek porta e diseq. me jep sinjal ne rregull. Por kanalet qe jane ne kete satelit nuk me hapet asnje nga ata qe jane free dhe del tabela qe ska sinjal. Dy te tjeret Astra, & Hotbird jane ne rregull. Nje problem tjeter eshte se nuk ben rikthimin ne gjendjen fillestare,( STB RESET). Ju lutem me ndihmoni. Eshte nje problem qe mund ta zgjidh vete apo duhet ta coj tek ndonje teknik.
  Cuno me cfar po thu,nqs nuk kthehet ne gjendje filllestare ateher i bie te kete problem microprocesori,pra te duhet ndihma e nje tekniku,ose me ba prova me J-TAG.

  Tung!

 3. #3
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Çte duhet ty..
  Posts
  1,396
  Uploads
  17

  Re: NDIHMEeeee PER EUTELSAT W2

  Me J-Tag sdi ta bej. Promblemi eshte se here pas here ben restart vetvetiu. Problemin e eutelsatit e zgjidha, por kjo e (STB reset) mbetet perseri problem. Aktualisht punon ne rregull por kur i fus Modulin (MR revolution) me bllokon dhe disa kanale qe transmetojne free.

 4. #4
  Senior Member
  Join Date
  27-01-2009
  Posts
  221
  Uploads
  0

  Re: NDIHMEeeee PER EUTELSAT W2

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  Me J-Tag sdi ta bej. Promblemi eshte se here pas here ben restart vetvetiu. Problemin e eutelsatit e zgjidha, por kjo e (STB reset) mbetet perseri problem. Aktualisht punon ne rregull por kur i fus Modulin (MR revolution) me bllokon dhe disa kanale qe transmetojne free.
  Ateher pershtat modulin me nje ver qe mos konfliktoje ne aparat.

  Tung!

 5. #5
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Çte duhet ty..
  Posts
  1,396
  Uploads
  17

  Re: NDIHMEeeee PER EUTELSAT W2

  Quote Originally Posted by ^^^PIRATI^^^ View Post
  Ateher pershtat modulin me nje ver qe mos konfliktoje ne aparat.

  Tung!
  Problemi eshte se MR revolution ka ca kohe qe sben update. Ka ndonje zgjidhje tjeter.

 6. #6
  Senior Member
  Join Date
  27-01-2009
  Posts
  221
  Uploads
  0

  Re: NDIHMEeeee PER EUTELSAT W2

  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  Problemi eshte se MR revolution ka ca kohe qe sben update. Ka ndonje zgjidhje tjeter.
  1.Beje me updatet me te vjetera

  2.Me nji key editor fshiji gjith codet ne file

  Tung!

 7. #7
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: NDIHMEeeee PER EUTELSAT W2

  [quote=kapoaug;322090]Me J-Tag sdi ta bej. Promblemi eshte se here pas here ben restart vetvetiu. Problemin e eutelsatit e zgjidha, por kjo e (STB reset) mbetet perseri problem. Aktualisht punon ne rregull por kur i fus Modulin (MR revolution) me bllokon dhe disa kanale qe transmetojne free.[/quote

  1.Promblemi eshte se here pas here ben restart vetvetiu.
  provo te disaktivosh emu-ne!
  2.Aktualisht punon ne rregull por kur i fus Modulin (MR revolution) me bllokon dhe disa kanale qe transmetojne free
  kjo ndodh nga konflikti i emu-se se aparatit me emu-ne e modulit-it!
  3.provo ta perdoresh aparatin pa emu dhe pa modul.
  4.ne qofte se aparati vazhdon te ristartohet,bej nje rifreskim te firmvarit.
  shnet.
  kujdes;jtag-u perdoret vetem ne raste te veçanta!
  ne qofte se gabon ne programim me jtag,aparatin mund ta hudhesh ne plena!

  p.s.do i lutesha antareve te forumit te jene sa me konkret ne pergjigjet qe japin,sepse duke dhene pergjgje siperfaqesore dhe pa sgjidhje me shum prishim pune sesa ndihmojme.

 8. #8
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Çte duhet ty..
  Posts
  1,396
  Uploads
  17

  Re: NDIHMEeeee PER EUTELSAT W2

  [QUOTE=BOBI BLU;322189]
  Quote Originally Posted by kapoaug View Post
  Me J-Tag sdi ta bej. Promblemi eshte se here pas here ben restart vetvetiu. Problemin e eutelsatit e zgjidha, por kjo e (STB reset) mbetet perseri problem. Aktualisht punon ne rregull por kur i fus Modulin (MR revolution) me bllokon dhe disa kanale qe transmetojne free.[/quote

  1.Promblemi eshte se here pas here ben restart vetvetiu.
  provo te disaktivosh emu-ne!
  2.Aktualisht punon ne rregull por kur i fus Modulin (MR revolution) me bllokon dhe disa kanale qe transmetojne free
  kjo ndodh nga konflikti i emu-se se aparatit me emu-ne e modulit-it!
  3.provo ta perdoresh aparatin pa emu dhe pa modul.
  4.ne qofte se aparati vazhdon te ristartohet,bej nje rifreskim te firmvarit.
  shnet.
  kujdes;jtag-u perdoret vetem ne raste te veçanta!
  ne qofte se gabon ne programim me jtag,aparatin mund ta hudhesh ne plena!

  p.s.do i lutesha antareve te forumit te jene sa me konkret ne pergjigjet qe japin,sepse duke dhene pergjgje siperfaqesore dhe pa sgjidhje me shum prishim pune sesa ndihmojme.
  O bobi ky si aparat nuk eshte i modifikuar. Me duket se ky lloj aparati piratohet vetem me ane te modulit. Ka dopio akses per modul. Jam munduar ta modifikoj, ta bej me EMU por ne te gjitha softet qe gjeja per HIVION 9090xci asnjeri nuk perputhej me versionin e ketij qe kam une. Ndoshta ato eksperimente qe i kam bere une e kane cuar ne kete gjendje per te cilen po flas. Restartin e ben si me modul brenda dhe pa modul. Nuk di ca ti bej me , apo e kam blere edhe pak lek.

 9. #9
  VIP Member BIG BOBI's Avatar
  Join Date
  21-05-2006
  Location
  Treviso Italy
  Posts
  1,043
  Uploads
  70

  Re: NDIHMEeeee PER EUTELSAT W2

  Hvion 9090xci

 10. #10
  Moderator kapoaug's Avatar
  Join Date
  14-10-2008
  Location
  Ska Çte duhet ty..
  Posts
  1,396
  Uploads
  17

  Re: NDIHMEeeee PER EUTELSAT W2

  Quote Originally Posted by BOBI BLU View Post
  Hvion 9090xci
  O bobi e kam provuar dhe me keto por prape asgje. Te dhenat teknike qe ka aparati jane keto;

  HIVION 9090xci UCAS 2CI

  ID MODELO= 00F0A246

  VERSION H/W=2.00.00

  VERSION S/W1.06.0A

  DVB LOADER (NZ) ver.1.25

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

 1. Info NTV Plus on Eutelsat W4 at 36.0°E
  By uȠiӃ ζ in forum Albanian / Shqip
  Replies: 11
  Last Post: 22-07-2009, 09:45:32
 2. + 2 in Eutelsat 16E
  By mastruzzu in forum Italian / Italiano
  Replies: 1
  Last Post: 12-03-2009, 23:54:34
 3. Eutelsat 16° e
  By bardolino in forum Italian / Italiano
  Replies: 0
  Last Post: 06-01-2009, 20:23:58
 4. eutelsat w2 16.0e
  By sammylad in forum Dragon Cam and T-Rex Cam
  Replies: 7
  Last Post: 25-11-2008, 14:18:23
 5. Eutelsat W3a
  By MELENDOM in forum Spanish / Español
  Replies: 3
  Last Post: 16-10-2006, 02:46:38

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •